Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-08-2011, 11:27   #1
brasil1980
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-08-2011
Skąd: Poznań
Model: ford mondeo mk3 kombi 115 koników
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Spalanie trasa 10 l, ciężko wchodzi 1 bieg i nie ma mocy

Witam Kolegów,

Dziękując za nieocenioną pomoc w zakupie wymarzonego 10-latka, zwracam się do Was z kolejną prośbą.

Jestem posiadaczką Forda Mondeo MK3, przebieg 162 tys., 2001, TDDI, 115 KM- kombi, akumulator 60Ah no name

Samochód sprowadzony, blacharka w świetnym stanie, serwisowany w ASO do 2008roku- później historia nieznana.

Mondek nie kopci, silnik niby pracuje równo (z wyjątkiem opisanych poniżej szarpnięć z pkt. 3), obroty na biegu jałowym równe 900

Po dwóch tygodniach użytkowania stwierdziłam:

1. samochód pali jak smok- trasa nawet 10 litrów
2. brak mocy na 2- biegu /jazda pod małą górkę na dwójce niemożliwa. Po zwolnieniu sprzęgła jedzie może 3 km/h - zupełny brak mocy, wciskam gaz do dechy i nie czuć nagłego przyspieszenia tylko toczy się jednostajnie aż do osiągnięcia 2500 obrotów. Po tym progu przyspiesza z ogromnym warkotem gazowania.Ogólnie, jak na 115KM samochód muli- jazda po mieście to koszmar.
3. na biegu jałowym /ok 30 sek po odpaleniu/ włącza się mega głośno dmuchawa- nie wiem jak to się nazywa. Dźwięk przypominający przemysłowy odkurzacz, wydobywa się spod maski. Włącza się bardzo często.
4. trudno wchodzi 1 bieg. Czasami trzeba pokombinować bo czuje opór przy próbie wrzucenia jedynki. Wajchę dociskam do lewej strony i jakoś idzie przy ruszaniu. Natomiast, gdy w czasie jazdy dojeżdżam wolniutko do świateł i wrzucą na luz, a potem na jedynkę- bieg wskakuje płynnie i bez oporu.
5. problem z przygasaniem i ponownymi rozbłyskami wszystkich świateł w samochodzie- zarówno zew. jak i wew. /interwały kilku minutowe/ Rozbłyskowi towarzyszy szarpanie odczuwalne podczas siedzenia w samochodzie na biegu jałowym.
6. nie działa wycieraczka tylnia ale słychać po włączeniu silnika, że silniczek wycieraczki cały czas 'chodzi'-brzęczy. Nie da się go wyłączyć z manetki.
7. żarówki 5w bezoprawkowe dosłownie parzą w ręce. Nie wiem czy to normalne, ale po otworzeniu np. schowka i próbie wyjęcia żarówki poparzyłam palce. To samo występuje w migaczach. Zmieniłam żarówkę w schowku na 3W- bo poprzednia przetopiła mi gumową zabawkę mojego psa.
8. może to nieistotne, ale po podłączeniu nawigacji do gniazda zapalniczki urządzenie pokazało komunikat, że prąd nie jest wystarczający do naładowania navi, a jedynie do podtrzymania jego działania. Po około 2 h urządzenie wyłączyło się, pomimo podłączonego zasilania.

Wykonane prace sierpień 2011:
-wymiana piasty, łożyska w lewym prawym kole
-wymiana klocków i tarcz hamulcowych z przodu
-wymiana wszystkich filtrów łącznie z kabinowym: zastosowane Filtron i MAN
-wymiana oleju: Ford Fomula 5W30
-wymiana węża intercoolera: zastosowany oryginał fordowski
DIAGNOSTYKA komputerowa:
>niekasowalny błąd P0409 (czujnik położenia zaworu EGR
OPIS: Przerwa w obwodzie/Zwarcie z masą lub akumulatorem/Przewód podciśnieniowy zużyty lub uszkodzony/Zespół zaworu EGR

Panowie proszę o pomoc. Mechanicy aż się ślinią, żeby wcisnąć mi jakieś bajki. Za wyżej poczynione naprawy zapłaciłam już ok 2 tys. złotych. Nie wiem co robić.

Kto zna dobrego- uczciwego mechanika w Poznaniu lub okolicach ( do 100km)? Macie jakieś pomysły dotyczące wspomnianych usterek w moim Mondziaku?

Jestem wdzięczna za każdą radę. Chętnie odwdzięczę się piwkiem lub domową naleweczką.

dziękuję z góry

brasil1980 jest offline  
Stary 31-08-2011, 11:58   #2
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Spalanie trasa 10 l, ciężko wchodzi 1 bieg i nie ma mocy

Jeden temat - jedno zagadnienie.

Inaczej robi się bałagan w tematach.

Pozdrawiam
Wojtek.

Poszukaj na Forum , bo część z Twoich usterek była szeroko opisywana.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.