Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2015, 07:11   #51
C-MAX_Member
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-07-2014
Skąd: Tomaszów Maz.
Model: INNY
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2003
Postów: 85
Domyślnie Odp: Rdza przy lampce

"Cienie" - mam na myśli miejsca w których cząstki metaliczne z lakieru się zbierają w większej lub mniejszej ilości. Blenderem też będe cieniował bo nie mam zamiaru całej klapy lecieć tylko miejsce wokoło listwy lecz cieniowanie raczej wyjdzie aż po samą szybę i prawie pod brzegi klapy koło lamp.DSC00770.jpg

C-MAX_Member jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2015, 20:33   #52
konraf
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-06-2009
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: Rdza przy lampce

Witam

U mnie prace praktycznie skończone. Zostały do przykręcenia tylko lampki oświetlenia tablicy. W końcowej fazie największy problem miałem...z jakimś uszczelnieniem lampek. Pierwotnie wyciąłem - na kształt fabrycznego uszczelnienia - nowe uszczelnienie z takiej pianki PCV. Była cienka i wydawało się, że będzie ok. Niestety okazała się za gruba i blenda nie dochodziła do końca. Potem kombinowałem z tymi uszczelkami w kształcie P. Też była kiszka, bo za grubo i znowu nie mogłem docisnąć blendy do końca. W końcu przykręciłem bez uszczelnienia (na obrysy otworów na kable lampek nakleiłem przezroczystą folię), a w miejsca, gdzie otwór lampki przylega do karoserii dałem masę plastyczną UHU Patafix. Najlepiej faktycznie byłoby dać tam jakiś nieagresywny dla lakieru silikon, albo poszukać w marketach budowlanych podobną do oryginalnej gąbkę. Generalnie po naprawie cudów nie oczekuję. Rdzy się pozbyłem ale jak ktoś wcześniej zauważył, ta blenda nie ma pełnej sztywności i jednak cały czas pracuje, gdy się klapę podnosi. Wcześniej miałem Astrę G kombi i tam też była blenda ale bardzo sztywna i twarda (po prostu kawał solidnego plastiku, a nie taki miękki i giętki szajs jak w Focusie).

Pozdrawiam
konraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2015, 19:13   #53
marianciu
ford::beginner
 
Imię: Marianciu
Zarejestrowany: 02-01-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 66kW
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Rdza przy lampce

Cześć

mam pytanie, co to znaczy wyłamać blendę? To znaczy, że uchwyty na śruby się wyłamują i blenda sama schodzi?
marianciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2015, 19:34   #54
konraf
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-06-2009
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: Rdza przy lampce

Witam

Zerknij na poprzednie strony na zamieszczone przeze mnie fotki. Te śruby (ich główki) są po prostu w takich prowadnicach, które powinny trzymać łeb śruby. Jeśli nakrętka Ci się nie odkręci i cała śruba się kręci w kółko to znaczy, że te prowadnice się wyrobiły i nie trzymają sztywno śruby. Wtedy masz sytuację, że śruby nie odkręcisz i jednocześnie blendy nie wyjmiesz. Pozostaje rozważne wyrwanie śrub z tych prowadnic (czy raczej bledny ze śrub).

Pozdrawiam
konraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2015, 21:32   #55
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Rdza przy lampce

Cytat:
Napisał marianciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co to znaczy wyłamać blendę?
Trzeba użyć sporej siły. Blenda się nie łamie, tylko pękają gniazda, aby wyskoczył czworokąt śruby (bez uszkodzeń zewnętrznych). Śruby ponownie wklejone w gniazda. Przed montażem były oczyszczone i sprawdzone, aby lekko się kręciły. Dałem nakrętki i podkładki nierdzewne na smar. Niedawno zaglądałem pod tapicerkę klapy. Jest sucho i rdza nie postępuje.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2015, 09:41   #56
gomez.pl
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 114
Domyślnie Odp: Rdza przy lampce

czy blenda z wersji HB pasuje do Kombi?
__________________
Kupię Fiestę
gomez.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2015, 09:48   #57
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Rdza przy lampce

Nie
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2016, 17:33   #58
konraf
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-06-2009
Model: Ford Focus MK2 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: Rdza przy lampce

Witam

U mnie, gdzie niecały rok temu blendę robiłem, znowu pojawiła się ruda. Poprzednio nie szczędziłem ani czasu, ani środków na naprawę tego. Wylazło teraz dokładnie w tych samych miejscach, gdzie wyłaziło poprzednio. Tragedia. Zobaczę, może wiosną zrobię to ponownie. Śruby przez ten rok mam nadzieję będą ok więc ze zdjęciem blendy nie powinno być kłopotów.
konraf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2017, 22:01   #59
misiek151
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 18-07-2016
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: Rdza przy lampce

Witam, niestety mam to samo u siebie. Zamówiłem na allegro lampki i tutaj pytanie do kogoś kto już je zmieniał. Czy połączenie blaszki z przewodem (czyli nie ten koniec na którym opiera się żarówka lecz ten drugi) to jest normalnie na wsuwkę? Pytam bo na ogół takie rzeczy są dość mocno zastane przy pierwszej wymianie, więc chciałbym wiedzieć czy należy użyć nieco więcej siły, czy coś podważyć żeby ładnie zeszło.
misiek151 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.