Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2010, 08:34   #1
Jaro100
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Model: Focus
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 67
Domyślnie Luz między szpilkami a tarczą.

Jeżeli tarcze hamulcowe są luźno osadzone na szpilkach piasty i są dociśnięte tylko śrubami koła, to czy przesunięcie tarczy na szpilkach może być powodem bicia kół?. Jeżeli tarcze były wymieniane to nie mają podkładek kierunkowych przytrzymujących tarczę, zdjęcie w załączniku. Czy powinny one tam być czy nie i gdzie je kupić?.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Podkładki kierunkowe.jpg (28.8 KB, 79 wyświetleń)

Jaro100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2010, 21:36   #2
bargus
ford::advanced
 
Avatar bargus
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 01-09-2008
Skąd: małopolska
Model: Focus [Mk2] FL
Silnik: 1.8 TDCI 138KM & 360Nm V-Tech
Rocznik: 2008
Postów: 308
Domyślnie Odp: Luz między szpilkami a tarczą.

Podkładki powinny być, ale moim zdaniem (sam zmieniałem tarcze)- bicie może być spowodowane np. niedokładnym oczyszczeniem piasty przed założeniem tarczy (wtedy tarcza nierówno siada). A poza tym bicie nie zawsze jest od tarcz.
bargus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2010, 23:17   #3
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: Luz między szpilkami a tarczą.

kolego brak podkładek niepowoduje bicia ,kolego bicie kól możesz mieć od felg,łożyska koła,łożyska pośredniego,przegubu
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 10:24   #4
Jaro100
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Model: Focus
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 67
Domyślnie Odp: Luz między szpilkami a tarczą.

Wcześniej były zimówki na tych samych felgach stalowych fordowskich i nie było bicia, a po zimie coś szfankuje, oprócz tego mam problem tego typu, że jak jadę w łuku na rondzie to w kołach coś piszczy jakbym kołami mielił po asfalcie, pisk do złudzenia przypomina jęki zrywu opon, nie wiem czy to wina opon czy łożysk, ale na zimówkach tego efektu nie było, na prostej nic nie piszczy, ale tylko na rondach, czym większy łuk tym pisk wyraźniejszy, pasek klinowy raczej się nie ślizga, sprawdzałem gumy drążków kierowniczych, za piastą i wszystko jest w porządku. Może to wina mieszanki z jakiej są opony, są bardzo twarde. Czy ktoś się spotkał z czymś takim?. Raczej wykluczam wspomaganie kierownicy.
Jaro100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 13:02   #5
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Luz między szpilkami a tarczą.

To że na tej samej feldze nie było bicia nic nie znaczy. Za każdym założeniem opony przecież trzeba koło wyważyć. Moje zimówki musiałem trzy razy wyważać zanim się opona jakoś ułożyła i znikło bicie. Moim zdaniem pierwsze co masz do sprawdzenia wyważenie kół a po drugie zbieżność.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 15:36   #6
Cien77
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Model: Focus I i II; Fiesta; Mazda Tribute aka Ford Escape, Maveric
Silnik: 2,0 ZETEC; 1,6 ZETEC i 1,6 Ti-VCT; ecoboost 1.0 100KM
Rocznik: 2003, 2004, 2008 i 2014
Postów: 189
Domyślnie Odp: Luz między szpilkami a tarczą.

Piszczenie opon w czasie jazdy po łuku, w zakręcie może być spowodowane źle ustawioną zbieżnością.
Cien77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2010, 18:25   #7
Maciek56561
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-09-2009
Skąd: Chrzanów
Model: Focus Hatchback
Silnik: 1,6 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 61
Domyślnie Odp: Luz między szpilkami a tarczą.

Ja mam bicie kół między 110 - 130km ( trzęsie kierownicą) i też nie wiem od czego, zastanawiam się właśnie, czy wymienić tarcze i klocki bo nie były zmieniane.
Maciek56561 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 10:59   #8
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Luz między szpilkami a tarczą.

Cytat:
Napisał Jaro100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli tarcze hamulcowe są luźno osadzone na szpilkach piasty i są dociśnięte tylko śrubami koła, to czy przesunięcie tarczy na szpilkach może być powodem bicia kół?. Jeżeli tarcze były wymieniane to nie mają podkładek kierunkowych przytrzymujących tarczę, zdjęcie w załączniku. Czy powinny one tam być czy nie i gdzie je kupić?.
Zakladajac felge centrujesz ja na szpilkach, a ona centruje tarcze (po to tarcza ma tuleje na srodku).
To wiec nie jest powod bicia kola. Gdzie szukac bicia juz Ci napisano.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 16:32   #9
Jaro100
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-01-2010
Model: Focus
Silnik: 2,0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 67
Domyślnie Odp: Luz między szpilkami a tarczą.

Dziś testowałem opony na mokrej powierzchni i na rondzie czy łuku żadnych pisków nie ma o których pisałem wcześniej, zbieżność miałem ustawianą we wrześniu tamtego roku i raczej nie ma to nic z nią wspólnego, natomiast auto po dodaniu gazu ślizga się po mokrej powierzchnii, ciśnienie w normie tzn 2,3 trochę więcej może to jest przyczyną pisków, z tym centrowaniem się szpilek jak napisał mkamiński to racja, jednak myślę że to wina opon i chyba kupię inne bo z tymi jest coś nie tak.
Jaro100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2010, 17:17   #10
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Luz między szpilkami a tarczą.

Skoro na mokrym opony przestały piszczeć to moim zdaniem ewidentnie wina zbieżności. Nie piszczą przez wodę na jezdni. Nie zjada Ci opon z jednej strony? To że zbieżność była ustawiana, nie znaczy że nie mogła się rozregulować. Sprawdzić zbieżność na pewno taniej Cię wyniesie niż nowe opony ale Twój cyrk i Twoje małpy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.