Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2014, 14:57   #11
Paw3l1
ford::advanced
 
Avatar Paw3l1
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-06-2013
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 267
Domyślnie Odp: Tanie przeglądy w ASO Ford?

Jestem po przeglądzie. Do wymiany płyn hamulcowy, klocki i tarcze hamulcowe tez się kończą . Czy się opłaca? Dostałem fakturę na filtry i olej 236 zł i za przegląd 4+ 253 zł
Udało mi się zakupić nowe wyciszenie pokrywy silnika za 100zl bo miałem trochę podartą.
Następny krok wymiana tarcz i klocków, kupie chyba bosch i wymiana w Aso 300zl
Aktualizacja oprogramowania 120zl, maja jeszcze promocje na mapy ale nie pamiętam dokładnie ceny, cos kolo 400zl

Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez Paw3l1 ; 16-06-2014 o 16:09
Paw3l1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2014, 12:46   #12
gregd
ford::amateur
 
Imię: Greg
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Tanie przeglądy w ASO Ford?

Jesteś pewien, że ten "tani" przegląd jest honorowany do kontynuacji programu gwarancja 12 ? Czy ktoś kiedyś próbował korzystać z gwarancja 12 ? Warunki są niezwykle ciekawe. Uszkodzenie elementu wymienionego w warunkach niby ma być honorowane ale niepoprawnie działający software np. modułu PCM już nie podlega gwarancji. Oczywiście opis warunków zawiera ogólnikowe stwierdzenie "awaria" ale w domyśle operatora programu żle działający sofware to już nie "awaria" i przeprogramowanie PCM już nie podlega gwarancji i kosztuje bagatela 250zł.
gregd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2014, 14:52   #13
Cien77
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Model: Focus I i II; Fiesta; Mazda Tribute aka Ford Escape, Maveric
Silnik: 2,0 ZETEC; 1,6 ZETEC i 1,6 Ti-VCT; ecoboost 1.0 100KM
Rocznik: 2003, 2004, 2008 i 2014
Postów: 189
Domyślnie Odp: Tanie przeglądy w ASO Ford?

Cytat:
Napisał gregd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś pewien, że ten "tani" przegląd jest honorowany do kontynuacji programu gwarancja 12 ?
Nie jestem pewien, bo jadę wtedy, kiedy kończy mi się gwarancja.... Co do zakresu to wcale nie wygląda tak dobrze jak w reklamie. Ze względu na większą awaryjność diesla i większe koszty napraw w samochodach z takimi silnikami wprowadzili współodpłatność. W przypadku koła dwumasowego jest to 50%. To trzeba przeliczyć czy się wtedy opłaca z cenami ASO. Ja mam jednak silnik benzynowy i tam współodpłatności nie ma....Jak dotąd nie musiałem korzystać, ale myślę, że te parę złotych warto na wszelki wypadek zapłacić.
Cien77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2014, 17:37   #14
Krzysztof2507
ford::average
 
Avatar Krzysztof2507
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 02-08-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2011
Postów: 55
Domyślnie Odp: Tanie przeglądy w ASO Ford?

Cytat:
Napisał Cien77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem pewien, bo jadę wtedy, kiedy kończy mi się gwarancja.... Co do zakresu to wcale nie wygląda tak dobrze jak w reklamie. Ze względu na większą awaryjność diesla i większe koszty napraw w samochodach z takimi silnikami wprowadzili współodpłatność. W przypadku koła dwumasowego jest to 50%. To trzeba przeliczyć czy się wtedy opłaca z cenami ASO. Ja mam jednak silnik benzynowy i tam współodpłatności nie ma....Jak dotąd nie musiałem korzystać, ale myślę, że te parę złotych warto na wszelki wypadek zapłacić.
Uwaga:
Aby wykupić Gwarancję 12 należy wykonać przegląd standardowy. Przegląd promocyjny 4+ jest przeglądem o mniejszym zakresie czynności kontrolnych.

Co do pytania czy się opłaca, czy nie, to trzeba chyba podejść tak, ok 130 zł za Gwarancję12 + 150 zł za test IDS + koszt przeglądu = przegląd robimy, bo warto zadbać o auto + pieczątka w książce, a reszta od 130 zł do 280 zł to pieniądze, które wydajemy, ale jak coś się popsuje za 2 500 zł to jednak udana inwestycja.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Jeśli korzystacie z przeglądu 4+ lub tylko wymiany oleju, a w ASO "wykryją", że coś jest do naprawy, dopytujcie się za ile mogą to zrobić w ASO taniej. Zawsze są dodatkowe promocje na klocki, tarcze, inne... Jak doświadczenie pokazuje w nieASO ceny są takie same, porównywalne i oczywiście tańsze, ale jak się doliczy VAT, to nie wychodzi zawsze taniej. Kolejna sprawa czy części nieoryginalne są takiej same jakości?
Krzysztof2507 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.