Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2014, 17:57   #411
kacpero
ford::beginner
 
Avatar kacpero
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 06-09-2013
Skąd: Błonie
Model: Ford S-Max GHIA (7 osób)
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 40
Domyślnie

czółko... mam SMaxa z 2009. przedlift. ROM level 1005. warto tu coś zmieniać? i jak tak to na jaki i gdzie u kogo? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

kacpero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2014, 17:59   #412
kacpero
ford::beginner
 
Avatar kacpero
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 06-09-2013
Skąd: Błonie
Model: Ford S-Max GHIA (7 osób)
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 40
Domyślnie

najbardziej to bym ucieszył się z dokładnych wskazań czujników parkowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ostrzegam że ja to laik. proszę brać pod uwagę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
kacpero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2014, 21:00   #413
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zmiana softu w Convers+?

1005 to przedostatnia wersja przedliftowego c+.
Wizualizacja czujników parkowania na razie tylko w rosyjskim sofcie. W okolicach Błonia to może Ci to wgrać albo kolega orion512 (o rzut beretem) albo mayak (troszkę dalej).
Trzeba tylko pamiętać, że ta rosyjska wersja softu ma drobny błąd w liczeniu prędkości średniej. Moim zdaniem bez znaczenia, ale niektórzy przywiązują do tego wagę...

Kolega orion512 robi też własną wersję softu z czujnikami parkowania, ale to jeszcze trochę potrwa... Ma on także gotową wersję 1007 z ciemnym motywem graficznym i poliftowymi ikonkami - czyli wtedy convers wygląda jak prawie jak w samochodach poliftowych.
Napisz na PW do jednego albo drugiego, to podadzą Ci szczegóły...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2014, 07:22   #414
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Zmiana softu w Convers+?

Ktos kiedys pisal ze ten soft bedzie mial "automatyczna regulacje podswietlenia". Cos zle zrozumialem czy moze dodano te wlasnosc? Zwykle jezdze w nocy z bardzo sciemnionym podswietleniem, ale jak mi sie wlacza swiatla w dzien to nic na wyswietlaczu nie widze i musze rozjasniac. Przydalby sie automat.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2014, 08:14   #415
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Zmiana softu w Convers+?

nie, automatycznej regulacji podświetlenia nie ma w custom sofcie od Mortala

z tego co kojarzę, to ten custom ma, oprócz wyświetlania parktronika, także info o działaniu PTC i pozmienianą sygnalizację włączonych świateł

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trzeba tylko pamiętać, że ta rosyjska wersja softu ma drobny błąd w liczeniu prędkości średniej. Moim zdaniem bez znaczenia, ale niektórzy przywiązują do tego wagę...
w sierpniu autor ma to poprawić
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2014, 09:34   #416
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zmiana softu w Convers+?

Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..."automatyczna regulacje podswietlenia". ...
Moim zdaniem przy ciemnym motywie graficznym żaden automat już nie jest potrzebny - w nocy nie daje to wcale po oczach.

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...w sierpniu autor ma to poprawić
I tak już od kwietnia... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poprawi, to będzie poprawione... Nadal twierdzę, że jest to bez specjalnego znaczenia...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-07-2014 o 09:37
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2014, 09:46   #417
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Zmiana softu w Convers+?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w nocy nie daje to wcale po oczach.
no tak, zapomniałem: custom do przedlifta ma dwie wersje kolorystyczne: oryginalną i poliftową (czyli ciemną)

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nadal twierdzę, że jest to bez specjalnego znaczenia...
a ja nie chcę wgrywać wersji z błędami... chyba że ktoś bardzo chce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2014, 09:54   #418
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zmiana softu w Convers+?

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...a ja nie chcę wgrywać wersji z błędami... chyba że ktoś bardzo chce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to masz DUŻŻŻYYY problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo 1412, o którą oparty jest 'custom' poliftowy na pewno ma jakieś błędy, bo jak by nie miała to Ford by nie wydał 1507... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic nie pozostaje, tylko czekać aż autor zrobi custom oparty o 1507 i modlić się aby Ford w tym czasie nie dostrzegł jakichś błędów i w tej wersji...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2014, 10:03   #419
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Zmiana softu w Convers+?

A czy rozróżniasz błędy Forda w oficjalnym sofcie, który dostaje się z Conversem, od błędów dodanych przez custom modyfikację?
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2014, 11:07   #420
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Zmiana softu w Convers+?

Nie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A powinienem?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kurczę, muszę zapisać się na jakiś kurs rozróżniania...
I jak już będę rozróżniał to jaki będzie z tego efekt dla kogoś, kto chce mieć wizualizację parktronika i praktycznie nie korzysta z info o średniej prędkości? Na przykład ja w ogóle na to nie patrzę...

BTW - nikogo nie namawiam do wgrywania tej wersji. Informuję jedynie, że taka jest i ma taki a nie inny błąd. Jak ktoś chce czekać - jego dobre prawo. Jak komuś nie zależy i nie zwraca na to uwagi - także ma takie prawo. I nawet nie musi "bardzo chcieć". Wystarczy, że normalnie wie i normalnie chce...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.