Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2010, 09:01   #1
danynx
ford::average
 
Avatar danynx
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-06-2010
Skąd: Siedlce
Model: FF MK2 DW
Silnik: 1.8 TDCi+
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Wymiana tarcz - tył

W związku z tym że przed zakupem foczka długo stała to pordzewiały jej trochę tarcze. W ostatnią sobotę zdemontowałem przednie, ładnie przetoczyłem i zamontowałem. Poprawa duża ale jeszcze czuć jak tylne nie pracują jak potrzeba. Trzeba je też zdemontować i dać do przetoczenia. Czy przy ich wymianie trzeba wymieniać tez i łożyska? Ciężko wogóle się je zdejmuje?

pozdrawiam

danynx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2010, 20:35   #2
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Wymiana tarcz - tył

Zdejmujesz tak samo jak przednie. Z tyłu jest tylko problem ze złożeniem do kupy, tłoczki są wkręcane i trzeba mieć przyrząd do wkręcania tłoczków albo jakimś sposobem je wkręcić żeby móc wszystko złożyć. Żadnych łożysk nie ruszasz.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2010, 21:03   #3
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Wymiana tarcz - tył

TARCZ SIĘ NIE TOCZY, powtórzę jeszcze raz TARCZ SIĘ NIE TOCZY!!! Przy kosztach tarcze 100zł za sztukę lub pewnie nawe mniej toczenie nawet oryginałów jest BEZ SENSU, chyba, że robisz to na aucie lub masz wyjechaną w kosmos tokarkę lub orbrabiarkę CNC.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2010, 21:44   #4
danynx
ford::average
 
Avatar danynx
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-06-2010
Skąd: Siedlce
Model: FF MK2 DW
Silnik: 1.8 TDCi+
Rocznik: 2006
Postów: 136
Domyślnie Odp: Wymiana tarcz - tył

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TARCZ SIĘ NIE TOCZY, powtórzę jeszcze raz TARCZ SIĘ NIE TOCZY!!! Przy kosztach tarcze 100zł za sztukę lub pewnie nawe mniej toczenie nawet oryginałów jest BEZ SENSU, chyba, że robisz to na aucie lub masz wyjechaną w kosmos tokarkę lub orbrabiarkę CNC.
może i masz rację ale trochę szkoda wyrzucać tarcze po 4 tys. km :/
danynx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 08:36   #5
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Wymiana tarcz - tył

Jeżeli będziesz miał zaje...duże szczęście i nic nie będzie biło (rzadko się to zdarza), to tylko cieszyć się i jeździć. Jak poczujesz wibracje podczas hamowania to już będziesz wiedział w czym rzecz:-) Ale generalnie, toczenie tarcz to porażka, bo trzeba mieć naprawdę niezły sprzęt, a najlepiej robić to na aucie.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 09:59   #6
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Wymiana tarcz - tył

zdjecie tarcz , toczenie , to takie same koszty i czas jak kupno nowych.

A toczenie tarcz jest identyczne jak cerowanie prezerwatyw. Powodzenia

Wystarczy zahamowac kilka razy i jak maja ten nalot to zejdzie sam , albo szczota druciana przeleciec.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 10:49   #7
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Wymiana tarcz - tył

"A toczenie tarcz jest identyczne jak cerowanie prezerwatyw. Powodzenia"

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Prawdziwa, "złota myśl"
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 18:59   #8
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Wymiana tarcz - tył

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
TARCZ SIĘ NIE TOCZY, powtórzę jeszcze raz TARCZ SIĘ NIE TOCZY!!!
A masz pojęcie podstawowe jak to się wykonuje.Ja w tym zawodzie mam już 39lat przepracowane ale to mniejsza o to.W swoim Focusie przejechałem 180tyś od nowości,2 razy były toczone [jak to nazywasz]a po wymianie na słynnego ''Motocrafta'' zrobiłem 10tyś i ''bicie'' po przetoczeniu dalej powtarzało się,w końcu wymieniłem na Boscha i na razie spokój.Jest ewidentna wina materiału stosowanego,ale to jest temat inny.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 19:47   #9
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Wymiana tarcz - tył

jak tarcza sie skrzywila to wtedy dla mnie przetaczanie takiej tarczy to jest jak podcieranie dupy szklem. Sory ale nikt tak nie robi kto chociaz raz jechal wiecej niz 90 km/h

Jak tam maja rant albo stalo auto 4000 lat to jak cie moge , ale jak nastapilo skrzywienie i wtedy toczyc bo wiekszosc tak robi to soryyyyyyy.

Wszystko mozna uzywane kupowac amory sprezyny obojetnie co , ale takie tam babranie z tarczami , szczegolnie jak nowa np mikody kosztuje niecale 90 zl to uwazam za paranoje.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2010, 20:37   #10
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Wymiana tarcz - tył

Nie chcę się spierać, bo w końcu masz 39 lat doświadczenia. Motorcraft jest daktycznie to d... Natomiast co do toczenia, to myślę, że tomi wyczerpał temat całowicie. Toczenie ma sens...dobrych tarcz, ale wtedy po co toczyć :-)he he he. Generalnie większość znanych mi przypadków toczenia nie powiodła się - sorry. To musi być na naprawdę dobrym sprzęcie lub na aucie najlepiej, a takie akcje kosztują, a wtedy lepiej nówkę kupić i mieć święty spokój.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.