Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-12-2007, 14:38   #1
adam16
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-12-2007
Postów: 98
Domyślnie wadlliwe continentale

W rocznikach 2004 były montowane opony letnie Continental EcoEp . Ocena tych opon po przejechaniu ok 40 000 km jest fatalna (oceny na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] użytkowników różnych marek).
W moim przypadku środek opony całkowicie łysy (bez nacięć), opona głośna , obniża komfort jazdy, powoduje odgłosy podobne do zatarcia łożysk, podczas hamowania z duzych prędkości wprowadza kierownicę w wibrację. Teraz na zimę zmieniłem alu na stalówki z używanymi oponami marki Yokohama - zmiana o 360 stopni- cicho i komfortowo.
Dodam że opony powodowały takie dzwięki, że już chcialem wymieniać półoś (które podobno często się sypią) ale dzięki że to nie to!

A jak Wasze Continentale w FF ???

adam16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2007, 15:29   #2
Marcin73
ford::advanced
 
Avatar Marcin73
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Żory
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2006
Postów: 253
Domyślnie

Ja ma Fiestę z 2006 roku i moje Continentale też huczą okropnie. Jak zakładam zimówki GoodYear UG7 to samochód cichnie o połowę. A te Continentale zużywają się faktycznie w ekspresowym tempie, ja przejechałem na nich dopiero 10 000 km i przednie są wyraźnie przytarte. Tylne wyglądają całkiem dobrze, myłałem, że coś ze zbieżnością, ale zimówki zużywają się normalnie.
__________________
Fiesta 1.25 wersja Gold X, rocznik 2006.
Marcin73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2007, 18:06   #3
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał adam16
Dodam że opony powodowały takie dzwięki, że już chcialem wymieniać półoś (które podobno często się sypią) ale dzięki że to nie to!
Co do opon continental nie powiem duzo mam GT3 / chyba / pracują trochę głośniej ale zuzycie w normie. Ale spytam adam16 o te "często sypiące się półosie" w FF- Pierwsze słyszę :fcp9
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2007, 20:52   #4
adam16
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-12-2007
Postów: 98
Domyślnie

dr_Oktan,
Jeżeli chodzi o półosie to księgowi z Forda zaoszczędzili na osłonach łożysk i każde dostanie się wody( np kałuże) zabijają ten element. Objawy to huczenie z kół.
Dużo o tym na onet.pl - Oceny aut
Pozdrawiam

Ps Jedne roczniki cierpiły na zawodne pompy wody a inne chyba na łożyska lub cewki
adam16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2007, 22:24   #5
JohnnyB
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-10-2007
Model: Fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 25
Domyślnie Zamierzam wymienic opony ze wzgledu na podobne problemy

sa bardzo głośne i szumia, jazda staje się mecząca>>> auto ma 60 tys km i jezdziło tez na zimówkach, srodki opon Conti Eco całe łyse... boku zjechane, mysle nad Pirelli P400 Aquamile, podobno ciche i na każdą pogodę...
JohnnyB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 08:28   #6
Markus123
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Mikołów
Model: Fusion
Silnik: duratec 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie

Teraz montują Continental EcoContact, i chyba są lepsze bo nie zarejestrowałem efektów, o których piszecie (co do tempa zużycie, to jeszcze za krótko jeżdżę tym autem)
__________________
Markus123
Markus123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 13:20   #7
adam16
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-12-2007
Postów: 98
Domyślnie

Markus123,

To te same opony. Jak są nowe to jest ok . Po około 30-40 tys km jakość ostro zjeżdża w dól. Nigdy nie sądziłem że jakość opony będzie miła taki wpływ na komfort jazdy.
Problem w tym, że to są dosyć drogie opony !!!!
Chyba kupię używki dobrej marki (po 70pln sztuka) i będzie spokój.
Nigdy więcej Continental !!!

PS nazwa ECO oznacza zmiejszone zużycie paliwa a tak naprawdę to tanie wykonanie ! ha ha ha :fcp2
adam16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 13:42   #8
Markus123
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Mikołów
Model: Fusion
Silnik: duratec 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie

A to mnie zmartwiłeś, co prawda teraz leżakują bo mam założone zimówki, ale trzeba będzie wiosną w nie wskoczyć. W escorcie miałem fuldy ecocontrole i były to moje najcichsze i najlepiej trzymające się opony, a w sumie należą do tańszych. Jak rzeczywiście będzie problem, to znów sobie takie kupię.
__________________
Markus123
Markus123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 13:57   #9
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie

Juz dawno pisalem o tym ze continental to przereklamowane kartoflanki.
2 komplety takich opon zajechalem latem. Jedne po 10 tys padly a drugie nawet nie dojechaly do tylu. Na mokrym byla masakra na tych oponach. Jak sucho to przyczepnie wmiare ale glosno.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 18:04   #10
dr_Oktan
ford::advanced
 
Avatar dr_Oktan
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: śląskie
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał adam16
Chyba kupię używki dobrej marki (po 70pln sztuka) i będzie spokój.
Nie kupuj używek. :fcp5
Jezeli nie masz kasy na już , to bierz na raty ... tylko nówki./ albo 2 na oś i później następne 2 do kompletu/
Opona to jedyny element , który trzyma nas na drodze i nie ma tu mowy o oszczędzaniu. :fcp25
__________________
benzyna po 1.5zl ! miałem taki sen.
dr_Oktan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.