Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2008, 21:37   #1
assasello
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-09-2004
Postów: 15
Domyślnie Niedokładny montaż - co robic?

Zdecydowalem sie na zakpu Fusiona z salonu. Zaplacilem zaliczke i cala procedura zakupu zostala rozpoczeta. Autko przywieziono na salon, pojechalem go zobaczyc... co sie okazalo:
Zauwazylem ze montaz karoserii jest przecietny, zauwazone mankamenty:
1. Lewa szpara miedzy maska a blotnikiem delikatnie sie zweza patrzac od srodka do przodu samochodu ok 1 mm
2. Tylna klapa jest krzywo zamontowana, odstep z prawej i lewej strony na wysokosci dachu rozni sie o 2 mm
3. Gorna krawedzia tylnej lampy a gorna powierzchnia dachu po prawej stronie jest praktycznie rowna, po lewej stronie jest to ponad milimetr roznicy (lampa milimetr nizej)

Ja w pierwszym momencie stwierdzilem ze chyba tego egzemplarza nie chce, bo skoro tak jest poskladana karoseria to ja sie boje co jest w srodku, czy to nie jest odpierniczona jakas fuszera na egzemparzu z poniedzialku rana, badz piatku popoludnia... ale podszedlem do fusiona, ktory stal obok, w innym kolorze, i on byl zrobiony dokladnie tak samo....

Co o tym myslicie, jako uzytkownicy tych samochodzikow? Czy ja mam to kupic, czy im nakopac do 4 liter?
Moze ja sie czepiam, ale place za to kupe kasy, a takie rzeczy ja na samochodzie widze...
Co radzicie zrobic????

assasello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2008, 22:00   #2
grzesko8
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-08-2007
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 289
Domyślnie Re: Niedokładny montaż - co robic?

A pytałeś sie nich o te mankamenty???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to jest kwestia regulacji...ja również w swoim zauważam mniejsze lub większe "szpary" i jeżdżę z tym...
__________________
grześko8
grzesko8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2008, 22:09   #3
assasello
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-09-2004
Postów: 15
Domyślnie Re: Niedokładny montaż - co robic?

Jasne, ze powiedzialem, gosc na mnie patrzyl jakbym zadawal bardzo dziwne pytania... nie wiedzial co ma powiedziec...
Tyle na temat...
assasello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2008, 23:47   #4
Marcin73
ford::advanced
 
Avatar Marcin73
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Żory
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2006
Postów: 253
Domyślnie Re: Niedokładny montaż - co robic?

Cytat:
Napisał assasello
Zdecydowalem sie na zakpu Fusiona z salonu. Zaplacilem zaliczke i cala procedura zakupu zostala rozpoczeta. Autko przywieziono na salon, pojechalem go zobaczyc... co sie okazalo:
2. Tylna klapa jest krzywo zamontowana, odstep z prawej i lewej strony na wysokosci dachu rozni sie o 2 mm
?
Ja mam co prawda Fieste, ale tylna klapa wyglądała od nowości jak w egzemplarzu powypadkowym :fcp2
Z jednej strony szczelina była ok. milimetra, z drugiej przynajmniej 4. Jako że lubię eksperymentować w tylnych zawiasach zapodałem tulejki z tworzywa sztucznego i teraz szparki są równe :fcp26
__________________
Fiesta 1.25 wersja Gold X, rocznik 2006.
Marcin73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2008, 12:09   #5
KrzychuRZ
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-01-2008
Skąd: Rzeszów
Postów: 63
Domyślnie Re: Niedokładny montaż - co robic?

Normalka w Fusionie. W moim tylnie drzwi lekka odstaja a szpary pomiedzy blotnikami a maska sa inne. Auto mam w 100% bezwypadkowe . I Co>?? Takie to juz auto. Powiedz im zeby to poprawili ( regulacja) badz sciagneli innego. Nie masz obowiazku go brac jak Ci sie nie podoba.
Nie wiem czemu montaz forda jest taki słaby ale to bardzo zniecheca kupujacego i juz na sam początek przygody z Fusionem czlowiek sie denerwuje. Ale niezniechecaj sie z zakupu tego autka bo jest naprawde bardzo przyjemne. :fcp29
KrzychuRZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2008, 12:14   #6
assasello
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-09-2004
Postów: 15
Domyślnie Re: Niedokładny montaż - co robic?

Boje sie troche wymuszac na nich poprawek, bo nie wiem jaki jest serwis forda, ale ogolnie taka jest tendencja, ze jak mechanik w cos wsadzi rece, to juz nigdy to nie bedzie dobre... Moze lepiej niech tego nie poprawiaja...
Zalezalo mi bardziej na zapewnieniu, ze to tylko karoseria jest tak poskladana, a nie ze caly samochod jest tak zrobiony ;(
assasello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2008, 16:58   #7
Marcin73
ford::advanced
 
Avatar Marcin73
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: Żory
Model: Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2006
Postów: 253
Domyślnie Re: Niedokładny montaż - co robic?

Cytat:
Napisał assasello
Boje sie troche wymuszac na nich poprawek, bo nie wiem jaki jest serwis forda, ale ogolnie taka jest tendencja, ze jak mechanik w cos wsadzi rece, to juz nigdy to nie bedzie dobre... Moze lepiej niech tego nie poprawiaja...
Zalezalo mi bardziej na zapewnieniu, ze to tylko karoseria jest tak poskladana, a nie ze caly samochod jest tak zrobiony ;(
Po prostu za duże luzy osiowe w zawiasach. W sumie to nic takiego i powinni to usunąć w ciągu 5 min., mnie zajęło to chyba mniej więcej tyle czasu, chociaż jest to prowizoryczne rozwiązanie, to już drugi rok klapa trzyma fason :fcp26 .
Wnętrze pojazdu jest już dużo lepiej zmontowane i ja nie mam zastrzeżeń, a przyznaje, że jestem upierdliwy :fcp2 .
Jedynie na co możesz zwróć jeszcze uwagę, to regulacja pokrywu silnika. Szpary były u mnie co prawda równe, ale odbojniki były tak mocno wysunięte, że nie można było klapy otworzyć. Jedna osoba musiała naciskać klapę, a druga ciągnąć za fajche od otwierania. Po regulacji (oczywiście samodzielnej) jest wszystko O.K.
__________________
Fiesta 1.25 wersja Gold X, rocznik 2006.
Marcin73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 07:01   #8
rectosei
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Niedokładny montaż - co robic?

Cytat:
Napisał Marcin73
Wnętrze pojazdu jest już dużo lepiej zmontowane i ja nie mam zastrzeżeń, a przyznaje, że jestem upierdliwy :fcp2 .
Ja też jestem upierdliwy w tym zakresie :fcp2 Zauważyłem ostatnio że deska rozdzielcza jest krzywo zamontowana. Szczególnie to widać w miejscach, w ktorych deska rozdzielcza styka się z plastikiem przedniego słupka bocznego. Różnica miedzy lewą a prawą stroną wynosi około 3 mm. :fcp2 A poza tym to i tak uważam, że to fajne autko i w miarę przejeżdżanych kilometrów coraz bardziej się w tym utwierdzam. :fcp26
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 07:34   #9
WojekP
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2008
Skąd: Białystok
Postów: 127
Domyślnie Re: Niedokładny montaż - co robic?

Cytat:
Napisał rectosei

Zauważyłem ostatnio że deska rozdzielcza jest krzywo zamontowana. Szczególnie to widać w miejscach, w ktorych deska rozdzielcza styka się z plastikiem przedniego słupka bocznego. Różnica miedzy lewą a prawą stroną wynosi około 3 mm :fcp26
U mnie w Fuzim jest to samo,tyle,że różnica wynosi około 5mm :fcp2
Ostatnio w serwisie pokazywałem to i pan powiedział,że to pewnie od słońca....a poza tym kto im zwróci pieniądze za ewentualną robotę-tak powiedział :fcp25

Aha,przy odbiorze autka,po wstępnych oględzinach stwierdziłem iż:
-z tyłu pod lampą jest odprysk lakieru-zaprawili
-tylne prawe drzwi były zadarte do góry jakieś 5mm ponad linię tylnego błotnika-wyregulowali
-tapicerka przednich lewych drzwi i prawych tylnych była połamana tak jakby kto ja z kopa potraktował-wymienili

I to mniej więcej tyle... :fcp15 normalnie szook

Dorzucili mi za to hak wypinany,podłokietnik,dywaniki i chlapacze.
__________________
Pozdrawiam-Wojtek
gg-7102240
WojekP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2008, 09:09   #10
Markus123
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: Mikołów
Model: Fusion
Silnik: duratec 1.4
Rocznik: 2007
Postów: 55
Domyślnie Re: Niedokładny montaż - co robic?

Ja na przykład mam nierówną prewą względem lewej szczelinę pomiędzy reflektorem i maską i niezłą szparkę pomiędzy tylnim zderzakiem a błotnikim. Ale to są duperele inne tanie auta też mają wiele tego typu niedociągnięć (nie wszystkie). Z większych usterek to luźna nietrzymająca się tapicerka tylnich prawych drzwi. Byłem z tym, coś zrobili ale znów odpada więc nie wiem co zrobili - chyba niewiele. Zdaję sobie sprawę, że takie rzeczy się mogą zdarzać ale żeby serwis stanął na wysokości zadania, a z tym właśnie jest problem.
__________________
Markus123
Markus123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.