Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2009, 21:41   #21
lukiko1986
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-03-2008
Postów: 56
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Moim zdaniem nie ma jednoznacznej metody na wykrycie cofniętego licznika...U mnie cyfry są trochę nierówno...Ale silnik i cały samochód (który mam od roku, 173 t) zachowuję się idealnie...pali na dotyk i nic nie stukaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Jestem tak zadowolony że następcą będzie mondeo ST220...bo w przyrodzie nic nie ginieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez lukiko1986 ; 08-03-2009 o 22:09
lukiko1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2009, 15:13   #22
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Cytat:
Napisał peterpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiadomo, że MK2 w silniku 1.8TD na 5 biegu przy 2tys RPM powinien mieć idealnie 90 kmh na liczniku. Nie wiem jak jest w benzyniakach, tą daną wiem, bo miałem MK1 i tam tak było.
To że mk2 tak ma to ok.,ale mk1 ma mniejszą ilość koników a najwyższy moment obrotowy uzyskuje przy 2200 i to przy tej prędkości obrotowej powinien mieć 90km/h.Stąd wniosek,że w twoim mk1 było źle.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2009, 16:18   #23
Qubaro
ford::beginner
 
Avatar Qubaro
 
Zarejestrowany: 04-03-2009
Skąd: TST / TKI
Model: Mondeo III
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 33
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Dziękuję Wszystkim za pomoc i porady. W weekend obejrzałem kilka autek i wykorzystałem Wasze porady. Odnośnie cofanego licznika skuteczność wykrywania 100% Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Raz jeszcze wielkie dzięki :fcp29
Qubaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2009, 16:24   #24
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Qubaro życzę perełki i :528:z jazdy.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 08:49   #25
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Cytat:
Napisał uro2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To że mk2 tak ma to ok.,ale mk1 ma mniejszą ilość koników a najwyższy moment obrotowy uzyskuje przy 2200 i to przy tej prędkości obrotowej powinien mieć 90km/h.Stąd wniosek,że w twoim mk1 było źle.
Na pewno? Trochę wolna by była wtedy skrzynia w mk1...
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 10:04   #26
bambelo
ford::advanced
 
Avatar bambelo
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-05-2008
Skąd: SZCZECIN
Model: HONDA ACCORD + Mondeo mk3
Silnik: i-VTEC
Rocznik: 2005
Postów: 354
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Ja jeszcze dorzucę że przy sprawdzaniu zużycia faktury kierownicy , pedałów, gałki biegów i ogólnego stanu używania oczywiście sprawdzić te rozbiegane nierówno cyferki oraz co ważne sprawdzić uszkodzenia mechaniczne od śrubokręta śrubek od dostępu do licznika choć wiadomo że jest możliwość że ktoś wymieniał kiedyś jakąś żarówkę ale warto to brać pod uwagę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bambelo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 15:11   #27
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Peterpz mówimy tu o najwyższym momencie obrotowym,a nie maksymalnym,a to jest różnica (jak się nie mylę to diesel ma ogranicznik na 4500,chociaż można go wkręcić na krótko na 5150 np. przy regulacji prędkości opadania obrotów).
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2009, 19:48   #28
krysz
ford::beginner
 
Avatar krysz
 
Zarejestrowany: 04-03-2006
Skąd: mazowieckie
Model: Focus kombi
Silnik: 1,6 100 kM
Rocznik: 2002
Postów: 42
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Cytat:
Napisał Qubaro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślę że masz dużo racji. Licząc, że ktoś przejeździł roczne nawet te 20tyś
to już wychodzi blisko 300 tyś dla 13-latka.
Cytat:
Napisał Qubaro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
myślę że masz dużo racji. Licząc, że ktoś przejeździł roczne nawet te 20tyś
W ostatnim czasie "przyprowadziłem" Mondeo 1,8TD i Passata 1,8b i w obu średnia roczna wynosiła ok. 20 tys. km. Oba z książkami i rachunkami za przeglądy z wpisanymi przebiegami.
krysz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2009, 11:51   #29
Kanclerz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1966
Postów: 13
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

NIe zawsze w Fordzie cofa się licznik. Wystarczy odłączyc jeden kabel od czujnika prędkosci (MK2) i cały licznik prędkości wraz z licznikami km stoi. JA u siebie tak miałem. Nawalił mi czujnik, zanim przyszedł nowy ( prosto ze złomowca ) przejchałem 3 tyś km. Jaką prędkościa jechałem na trasie, wiedzialem po ilości obrotow na obrotomierzu. Takiej metody nie wykryjesz patrząc na cyferki czy są równo czy też nie. Według mnie trzeba patrzec na elementy samochodu o których piszą forumowicze w postach powyżej.
__________________
Ups......
Kanclerz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2009, 14:48   #30
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Cytat:
Napisał Kanclerz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wystarczy odłączyc jeden kabel od czujnika prędkosci (MK2)
Jednego kabla nie da się odłączyć, chyba, że go przetniesz. Zarówno wtyczka, jak i gniazdo, mają po trzy piny, więc są trzy kable (opisywałem nawet kiedyś ich kolory).
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.