Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2009, 15:13   #31
orion1.6d
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2007
Skąd: bielawa dolnośląskie
Model: MONDEO
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1998
Postów: 89
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

tak jest racja a tak na marginesie to Emmm mam do ciebie pytanie ale wiadomosci do ciebie nie dochodzą pozdro

orion1.6d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 13:29   #32
manaszk
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-07-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo 2007-2014 MKIV kombi
Silnik: 2.0L Duratec FFV DOHC (145PS)
Rocznik: 05.06.2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Cytat:
Napisał peterpz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma mondeo mk2 z przebiegami 150 tys Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


no cóż .....
zapraszam na zerknięcie na mój licznik - coś ponad 155tys .... MKII z końcówki serii (chyba listopad 2000 o ile pamiętam), kombiak, benzynka.

aha - kupiony w 2008 z 120tys, sprowadzony z Francji od 1właściciela który kupił w salonie i woził nim rodzinę z Marsylii do Nicei w weekendy.
Ideał? tak, oryginalny akumulator (padł mi pierwszej zimy gdy żona zostawiła niedomknięte drzwi i światło sie świeciło), orytginalne sprzegło (własnie wymieniam), oryginalne opony (też właśnie wymieniłem), itd.

co do zużycia 'optycznego' części 'dotykanych najczęściej przez kierowcę' - widzę jak zużyliśmy (razem z żoną - drugim kierowcą) pas bezpieczeństwa, zaczyna się wystrzępiać (a nie był taki przy kupnie). Kierownica "na kciukach" zaczęła mieć lekko wyślizgane miejsce właśnie na kciuki.

Ostatnio edytowane przez manaszk ; 11-03-2011 o 13:41
manaszk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 15:06   #33
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

To ja sprzęgło w benzyniaku wymieniasz przy 155tys to chyba ktoś jeździć nie umie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 19:49   #34
lukaszek2603
ford::average
 
Avatar lukaszek2603
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-07-2008
Skąd: Łódź-Górna
Model: Ford Mondeo ST200
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 1999
Postów: 171
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

U mnie licznik na pewno nie byl cofany, bo auto jest z polskiego salonu i o dziwo przez prawie 9 lat serwisowane w ASO-sprawdzałem jego historię u dilera. Obecnie ma 285tkm i jest to prawdziwy przebieg.Uważam,że wiekszość mk2 obecnie musi mieć co najmniej w granicach 200tkm, choć przeglądając oferty np na allegro wiekszosc wystawionych tam mondków ma "niby" 120tkm-160tkm.Mało mi się chce w to wierzyć, aczkolwiek może znaleźć się jakaś perełka ale to świadczy o tym,że auto więcej stalo jak jeździło-czy to tak dobrze?Co do sprzęgła to u mnie jeszcze nie było wymieniane, choć powoli się kończy ( bierze dosyć wysoko)ale mechanik okreslił jego zywotność jeszcze na ok 50tkm.Czyli niekatowane sprzęgło powinno co najmniej wytrzymać jakieś 250-300tkm.
lukaszek2603 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 22:23   #35
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Cytat:
Napisał manaszk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... oryginalne opony (też właśnie wymieniłem)...
Oryginalne to one może były, ale na pewno nie z fabrycznego montażu, no chyba że zmieniałeś na kole zapasowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2011, 19:23   #36
tomaz000
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Ck
Model: Mondeo MK2
Silnik: Zetec 1.6 16v 66kW
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: Cofnięty licznik

Witam.

Jestem zadowolonym posiadaczem mondeo mk2 Hatchback marzec 1997 wersja GLX . Jak go kupowałem miał nieco ponad 116000. Benzyniak 1.6, książka serwisowa itp jest dokumentowane wszystko było do 2006 albo 2008 roku do przebiegu 108000 (dużo faktur jest ). Samochód sprowadzony z Niemiec jestem 2 właścicielem. Wnętrze bardzo zadbane kierownica i lewarek nie są praktycznie w ogóle powycierane, dla porównania kumpel przy przebiegu ponad 200000 ma baaardzo kierownicę pościeraną. Tapicerka i całe wnętrze w stanie bardzo dobrym wg mnie. Mechanik stwierdził że zawieszenie w bardzo dobrym stanie oryginalne, wymieniał tylko kostki hamulcowe z przodu. Przebieg dziwnie niski nie powiem teraz mam ok 121000 i wyczytałem na forum że oznaką cofanego licznika są nierówno ustawione cyferki licznika przebiegu dzisiaj postanowiłem się przyjrzeć i faktycznie są trochę nierówno. Nie wymieniałem rozrządu bo był ponoć wymieniany właśnie przy 108 tys ale teraz zacząłem się zastanawiać nad prawdziwością przebiegu. Z samochodem nie ma żadnych problemów oprócz centralnego zamka który szwankuje. Auto w zimę zawsze paliło na "pyk" nawet jak stał w garażu typu blaszak parę dni, czasem tylko jak już jeżdżę długo na rezerwie (resztki paliwa) to trzeba dać delikatną przygazówkę żeby za 1 razem odpalił jak nie dam to za 2 już odpala ale to jak mówię rzadkość, żadne płyny nie wyciekają poziomy w normie do tej chwili. Raz jak jechałem z kumplem to mierzyliśmy przyspieszenie do 100 to nam wyszło 12,5 s +/-, czyli bardzo dobrze wg mnie. Jakieś sugestie co do powyższego?
tomaz000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.