Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2007, 14:53   #1
alexyn
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-03-2007
Postów: 23
Domyślnie Przekładnia kierownicy

Witam,

Dzisiaj u mechanika doswiedzialem sie ze moja przekladnie kierownicza nadaje sie do wymiany. Wlasciwie nie zauwazylem jakichs zdecydowanych objawow poza mala tendencja do sciagania podczas jazdy w lewo. Pytanie brzmi ile kosztowac bedzie wymiana calej przekladni na nowa? Oplaca sie zainwestowac w jakas uzywana, regenerowana?
Jakie sa ewentualne konsekwencje kontynuowania uzytkowania auta z dosc mocno wyeksloatowana przekladnia?
Ford Docus 1,8 TDI kombi '99

pozdrawiam,
:fcp24

alexyn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2007, 16:48   #2
zala_z1
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 05-01-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 448
Domyślnie

A dlaczego jest do wymiany,luzy wycieki???
zala_z1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2007, 18:17   #3
s@ndy
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-09-2005
Postów: 97
Domyślnie

Podłączam się do pytania - pojechałem zrobić zbieżność i też niewesołą nowinę usłyszałem.
Objawy - praktycznie nie widzę ich - chciałem zrobic zbierzność bo czułem lekie drgania na kierownicy miedzy 120 a140km/h - na szarpaku wyszło że mam spore luzy na przekładni (ja tam sie nie znam - ale lekko stukało "cos") w srodę inny majster ma dokładnie to rozebrac i sprawdzic co jest do roboty - na razie na ucho i oko potwierdził ze cos jest na rzeczy.
Z innych objawów - to powyżej 100km/h miałem wrażenie że auto coś za bardzo jest niespokojne na drodze - ale to był piątek i niedziela kiedy dobrze wiało - myślałem, że to wina wiatru...
Od pewnego czasu słysze też (raczej na nierównościach) dziwny odgłos z prawej strony - nie bardzo stuk - bardziej mi sie to kojarzyło jakb prawa przedniej wycieraczka podskakiwała na szybie.
Innych objawów nie dostrzegam....
Ubytków płynów nie stwierdziłem, przebieg 151kkm, z przodu były wymieniane wyłacznie (20kkm temu) łączniki, z tyłu wszystkie gumki więcej grzechów nie pamietam

Tak że dopisuje się do pytań.... We Wrocku regeneracja ma wynieść ok 500zł.... wstępnie zakałdajac że się da....

Pozdrawiam
s@ndy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2007, 09:02   #4
grzegorz 74
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-01-2007
Postów: 89
Domyślnie

Witam

Niestety układ kierowniczy a konkretnie maglownica to chyba pieta achilesowa forda, u mnie w aucie z 99 roku z przebiegiem 86 tys. ( prawdziwy przebieg , auto kupione w Polskim salonie ) rozsypała sie maglownica. Na poczatku słychac było delikatne stuki w okolicach kierownicy,nie było wycieków, mechanicy orzekli luz na listwie. Pewnego pięknego dnia hałas zrobił się okrytny i zauważyłem wyciek pod samochodem. W tej chwili auto jest naprawiane, mój mechanik wynalazł regenerowaną maglownice za 750 PLN + wymiana jej. Mam nadzieję, że wyczerpałem już limit dużych napraw. Dodam jeszcze, że koszt nowej maglownicy to około 4000 PLN. Jeżeli bedzie ktoś zainteresowany to mogę podac namiary na warsztat gdzie naprawiam swoja fokę.

pozdrawiam
__________________
grześ
grzegorz 74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2007, 15:35   #5
zezor88
ford::average
 
Avatar zezor88
 
Zarejestrowany: 13-07-2006
Skąd: Hannover
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 146
Domyślnie

ja własnie odebrałem przedwczoraj autko po wymianie maglownicy ,kupiłem ja za 1300 i był to zamiennik nówka, po zmianie wszystko smiga super. w sklepie jesli oddasz im swoja stara przekładnie dostaniesz 300zł spowrotem ale trzeba spełnic kilka warunków, jednak oni ci juz sami powiedzą jakie. no i na przekładnie masz gwarancje. wiec chyba sie opłaca. tu podaje ci adres str. sklepu:
autofocus.com.pl.
Pozdr. :fcp4
__________________
pozdrawiam Rafał
zezor88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2007, 18:07   #6
misiaczek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Postów: 4
Domyślnie Re: Przekładnia kierownicy

Cytat:
Napisał alexyn
Witam,
Pytanie brzmi ile kosztowac bedzie wymiana calej przekladni na nowa? Oplaca sie zainwestowac w jakas uzywana, regenerowana?
Jakie sa ewentualne konsekwencje kontynuowania uzytkowania auta z dosc mocno wyeksloatowana przekladnia?
Ford Docus 1,8 TDI kombi '99

pozdrawiam,
:fcp24
Regenaracja maglownicy to koszt ok 800 zł , koszt nowej ok 2-3 tyś zł.
Po czym poznac nieprawidłowośći :fcp14 - po "stukajacych" listwach przy max skręconych kołach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
misiaczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2007, 20:13   #7
art.pl
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-10-2006
Skąd: Płock
Postów: 135
Domyślnie Re: Przekładnia kierownicy

Po czym poznac nieprawidłowośći :fcp14 - po "stukajacych" listwach przy max skręconych kołach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.[/quote]

Czyli jak .....mam skrecic max kola i jechac??? i jak bedzie walic znaczy ze maglownica do d......
art.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2007, 18:24   #8
nolan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-10-2005
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 01
Postów: 30
Domyślnie

Niestety maglownica to chyba faktycznie pięta Achillesowa foczki (oczywiście poza rdzą). Ja wymieniałem już dwa razy (foczka 2001r). Dodam, że przed awarią nie miałem żadnych symptomów jej uszkodzenia. Po prostu nagle się rozszczelniła i olej wyciekł. Serwis chciał za nową ok. 4.400 zł + wymiana + zbieżność !!!. Regenerowana kosztowała mnie w Intercars 1.300 zł. Po miesiącu regenerowana rozszczelniła się jak poprzednia. Wtedy już na gwarancji wymienili mi na kolejną regenerowaną. Zażądałem zwrot kosztów wymiany (wymianę robiłem w ASO) - zwrot kosztów otrzymałem !!! Rozmawiałem z innym użytkownikiem fovzki z tego samego roku - też wymienił już 2 maglownice.
nolan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.