Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2013, 22:07   #1
stefan1946
ford::beginner
 
Imię: STEFAN
Zarejestrowany: 04-04-2013
Skąd: WEJHEROWO
Model: FORD KA
Silnik: DURA ZETEC
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie zamek centralny otwiera i zamyka

zamek centralny lewy przy kierowcy glupieje wlacza i wylacza się.kupilem drugi na allegro i dalej jest to samo.prawe dzialaja prawidłowo.czy ktoś może mi poradzić,moze winna jest centralka,a może jakiś przekaźnik, mechanik sprawdzil przewody czy nie ma przebicia,jezdze z dzwiami przywiązanymi sznurkiem,ostatecznosc to zamontowanie zamka i rezygnacja z centralnego.moze ktoś miał podobny problem z góry dziekuje.ka rocznik 2003

__________________
czy ktoś wie gdzie jest regulator wolnych obrotow /krokowy/ ka rocznik 2003.typ sinika RBT wariantA9B1 poj 1,3 70 KM.Chce go wyczyscic ale nie mogę go znaleźć,w poprzedniej wersji z 97 r nie było tego problemu
stefan1946 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2013, 14:08   #2
yaro666
ford::advanced
 
Imię: J
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Chorzów
Model: KA
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 1998
Postów: 328
Domyślnie Odp: zamek centralny otwiera i zamyka

wymieniłeś zamek?
jeśli z centralką byłoby coś nie tak, to prawe drzwi to samo by robiły. Masz tam 1 sygnał otwierania połączony do centralki fabrycznej?
sprawdź siłownik, zamień stronami jeśli się da i zobaczysz, czy pracuje dobrze.
yaro666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2013, 15:34   #3
stefan1946
ford::beginner
 
Imię: STEFAN
Zarejestrowany: 04-04-2013
Skąd: WEJHEROWO
Model: FORD KA
Silnik: DURA ZETEC
Rocznik: 2003
Postów: 19
Domyślnie Odp: zamek centralny otwiera i zamyka

kupiłem caly zamek z siłownikiem ,caly problem w tym ze ten model ka ma inny siłownik,czesc elektronicznajest przykrecona do zamka i nie można jej zamienic np. do prawych drzwi,calosc jest w takiej białej obudowie z plastiku,wyboru nie było był tylko jeden,jest jeszcze podobny od fiesty ale ma inne oznaczenia.mechanik będzie probowal w poniedziałek cos z tym zrobić,ma dwie sztuki stary i nowy używany wiec może cos się uda,narazie sprawdzil kable,dobieral się do centralki,mam schemat polaczen ale nie wiem czy to mu się przyda,10 lat chodzilo bez problemu ,zarezykowal bym naprawę w serwisie forda ale tam jest bardzo drogo.pozdrawiam
__________________
czy ktoś wie gdzie jest regulator wolnych obrotow /krokowy/ ka rocznik 2003.typ sinika RBT wariantA9B1 poj 1,3 70 KM.Chce go wyczyscic ale nie mogę go znaleźć,w poprzedniej wersji z 97 r nie było tego problemu
stefan1946 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 20:32   #4
Eriberonter
ford::beginner
 
Avatar Eriberonter
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Mikołów -śląskie
Model: KA+ 85KM
Silnik: 1,2-4 zawory-zmienne fazy rozrządu-2 wałki rozrządu
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: zamek centralny otwiera i zamyka

witam mam pytanie zwiazane z centralnym zamkiem kupiłem forda ka super wypas ma nawet klimę, ale nie ma centralnego zamka i latam z tym kluczykiem jak głupi ,,,,czy oryginalnie centralny jest sterowany pilotem????? czy tylko to działa na kluczyk i jak jest z klapą bagażnika bo też do niej latam z tym kluczem jak kot z pęcheżzzem--pozdrawiam
Eriberonter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 22:52   #5
yaro666
ford::advanced
 
Imię: J
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Chorzów
Model: KA
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 1998
Postów: 328
Domyślnie Odp: zamek centralny otwiera i zamyka

Cytat:
Napisał Eriberonter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam mam pytanie zwiazane z centralnym zamkiem kupiłem forda ka super wypas ma nawet klimę, ale nie ma centralnego zamka i latam z tym kluczykiem jak głupi ,,,,czy oryginalnie centralny jest sterowany pilotem????? czy tylko to działa na kluczyk i jak jest z klapą bagażnika bo też do niej latam z tym kluczem jak kot z pęcheżzzem--pozdrawiam
jeśli masz centralny otwierany przez zamek z kluczyka, to trzeba dołożyć pilota i centralkę (polecam firmę AMT), można też dołożyć siłownik do bagażnika, żeby było otwieranie z pilota. Normalnie w Ka bagażnik otwiera się z klucza albo w niektórych modelach przy fotelu kierowcy jest dźwignia otwierania.
Koszt dołożenia pilota, to ok 50zł jeśli zrobisz to samemu (żadna filozofia).
yaro666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 05:34   #6
Eriberonter
ford::beginner
 
Avatar Eriberonter
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 30-05-2013
Skąd: Mikołów -śląskie
Model: KA+ 85KM
Silnik: 1,2-4 zawory-zmienne fazy rozrządu-2 wałki rozrządu
Rocznik: 2017
Postów: 48
Domyślnie Odp: zamek centralny otwiera i zamyka

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.ten mój fordzik jest z 1997r i nie ma centralnego wogóle wszystko trzeba otwierać kluczykiem ,ale wiązki elektrtczne idą do drzwi np.nie na też elektrycznych szyb więc mniemam ze instalacja elektryczna by była ,wiec musiałbym dokupić siłowniki do drzwi ,bagażnika centralkę,no i jak piszesz zrobić sterowanie pilotem,nie przewyższy to wartości tego auta???,chyba najlepiej szukać tych elemetow na złomie,jak trafi się jakaś KA-czka pozdrawiam...
Eriberonter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 12:00   #7
yaro666
ford::advanced
 
Imię: J
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Chorzów
Model: KA
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 1998
Postów: 328
Domyślnie Odp: zamek centralny otwiera i zamyka

Cytat:
Napisał Eriberonter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.ten mój fordzik jest z 1997r i nie ma centralnego wogóle wszystko trzeba otwierać kluczykiem ,ale wiązki elektrtczne idą do drzwi np.nie na też elektrycznych szyb więc mniemam ze instalacja elektryczna by była ,wiec musiałbym dokupić siłowniki do drzwi ,bagażnika centralkę,no i jak piszesz zrobić sterowanie pilotem,nie przewyższy to wartości tego auta???,chyba najlepiej szukać tych elemetow na złomie,jak trafi się jakaś KA-czka pozdrawiam...
czyli tak faktycznie musiałbyś mieć:
- centralkę,
- siłowniki drzwi,
- centralkę pilota,
- siłownik bagażnika,
- wiązki elektryczne (może masz tylko na głośniki wiązkę).

Jeśli masz dawcę, to zrobisz to za 300zł
Ja już nie pakuję w Ka, bo auto ma swój wiek i wartość jest bardzo mała (max. 3k). Bardziej opłaca się kupić nowe i płacić raty ;p Niestety Ka ma słabe zabezpieczenie antykorozyjne (oszczędność przy cynkowaniu/malowaniu).
yaro666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 13:59   #8
przemolch
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: OŁAWA
Model: Mondeo MK2, KA
Silnik: 2.0 E, 1,3 E
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: zamek centralny otwiera i zamyka

Witam, miałem to samo i co się okazało. Sprawdź połączenie elektryczne drzwi a karoseria. Często gęsto gniją tam kabelki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przemolch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2013, 21:01   #9
yaro666
ford::advanced
 
Imię: J
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Chorzów
Model: KA
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 1998
Postów: 328
Domyślnie Odp: zamek centralny otwiera i zamyka

Cytat:
Napisał przemolch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, miałem to samo i co się okazało. Sprawdź połączenie elektryczne drzwi a karoseria. Często gęsto gniją tam kabelki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szczególnie bez centralki i elektrycznych szyb naprawa kabelków pomoże.
yaro666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2013, 10:30   #10
przemolch
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: OŁAWA
Model: Mondeo MK2, KA
Silnik: 2.0 E, 1,3 E
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: zamek centralny otwiera i zamyka

Cytat:
Napisał stefan1946 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zamek centralny lewy przy kierowcy glupieje wlacza i wylacza się.kupilem drugi na allegro i dalej jest to samo.prawe dzialaja prawidłowo.czy ktoś może mi poradzić,moze winna jest centralka,a może jakiś przekaźnik, mechanik sprawdzil przewody czy nie ma przebicia,jezdze z dzwiami przywiązanymi sznurkiem,ostatecznosc to zamontowanie zamka i rezygnacja z centralnego.moze ktoś miał podobny problem z góry dziekuje.ka rocznik 2003
to jest odpowiedź na ten problem : inteligencie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przemolch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.