Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-07-2012, 16:12   #1
ssaqulca
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: legnica
Model: Transit T 350
Silnik: 2402
Rocznik: 2005
Postów: 175
Domyślnie Rozrząd a pompa jak ustawić ???

Witam wszystkich

na wstępie powiem tak

ford transit 2.4 tddi 90 koni naped na tył

mechanik wyciągnał mi pompe w celu jej regeneracji widziałem że zablokował rozrząd pseudo kołkami zdjęcie ---->>>Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. niestety musiałem zabrać samochód od mechanika ponieważ same problemy z nim były ale to już nie ważne

przyjechała mi pompa wtryskowa nowa zregenerowana wsadziłem ją do silnika przykreciłem wszystko fajnie pięknie foto ----->>>>Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

zastanawia mnie teraz taki fakt że koło od pompy posiada otwory montażowe i inaczej nie pasuje jak jest z góry ustalone foto ---->>>>Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


i teraz mam pytanie wystarczy przykrecić srubami koło zębate do pompy nałożyć łańcuch oraz założyć napinacz rozrządu i będzie git czy trzeba coś ustawiać i jeszcze coś kombinować ?? to zdjęcie --->>>Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przedstawia jak koło zebate pasuje do pompy(otwory montażowe) inaczej tego koła się nie przestawi czy trzeba jakoś obrócić pompe czy coś bo zauważyłem że na kole zębatym jest po jednej wywiercona dziurka na wylot a druga jest taka nawiercona nie do końca czy to są jakieś znaki ? foto--->>>>Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

proszę o jakąś konkretną odpowiedź jak dla zielonych nie chce już wstawiać auta do warsztatu bo mam złe wspomnienia chce się z tym sam uporać

pozdrawiam serdecznie

ssaqulca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 17:53   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Rozrząd a pompa jak ustawić ???

Ja nie mam na co kliknąć, aby otworzyć zdjęcia...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 18:02   #3
ssaqulca
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: legnica
Model: Transit T 350
Silnik: 2402
Rocznik: 2005
Postów: 175
Domyślnie Odp: Rozrząd a pompa jak ustawić ???

http://imageshack.us/g/607/dsc4172t.jpg/ katalog do zdjęc

Ostatnio edytowane przez ssaqulca ; 04-07-2012 o 18:11
ssaqulca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 18:05   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Rozrząd a pompa jak ustawić ???

Nie otwierają się - może [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 18:32   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Rozrząd a pompa jak ustawić ???

Myślałem, że nie była demontowana osłona rozrządu - koło pompy zostaje wtedy na specjalnym wieszaku włożonym w otwór osłony.

Teraz musisz ustawić rozrząd wg schematu:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na łańcuchu są znaki-przetłoczenia.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 18:41   #6
ssaqulca
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: legnica
Model: Transit T 350
Silnik: 2402
Rocznik: 2005
Postów: 175
Domyślnie Odp: Rozrząd a pompa jak ustawić ???

czyli rozumiem że nawiercone nie do końca otwory maja się zgrywać ze znacznikiem na łańcuchu tak ? a jeśli się natne na problem taki że znacznik koła zębatego pompy wtryskowej się nie będzie zgadzał na śruby montażowe to co wtedy klucz u obrócić pompę tak żeby pasowało ?


hmmm i jeszcze jedno tak jak widnieje u mnie w wałkach rozrządy mechanik zamontował kołki żeby się rozrząd nie przestawił to rozumiem że wystarczy teraz ustawić koło zębate pompy wtryskowej na znakach
ssaqulca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 21:41   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Rozrząd a pompa jak ustawić ???

Padł mi internet, teraz dopiero odżył...
Cytat:
Napisał ssaqulca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to rozumiem że wystarczy teraz ustawić koło zębate pompy wtryskowej na znakach
No i wał...

Wszystkie koła łącznie z pompą ustawiasz na kołkach, wał blokujesz w otworze czujnika położenia wału na kole zamachowym (ok 20 mm przed GZP 1-go cylindra) - jest błędny podpis na rysunku o wałkach rozrządu, rysunek pokazuje blokadę wału....
Napinacz ma otwór do blokowania jego położenia na czas montaży w pozycji wciśniętej.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-07-2012 o 21:51
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 22:24   #8
ssaqulca
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: legnica
Model: Transit T 350
Silnik: 2402
Rocznik: 2005
Postów: 175
Domyślnie Odp: Rozrząd a pompa jak ustawić ???

czyli rozumiem to tak

pierw odkrecam czujnik i szukam wejscia zeby kołek 10 mm mi wszedl i zablokował następie ustawiam wałki rozrządów na znakach oraz pompe wtryskowa na znak i tez blokuje kołkiem ale powiedz mi kolego jedno ja mam zablokowane 2 koła zebate te od wałków wiec wychodze z załozenia że mechanik ustawił to wprost propocjonalnie z połozeniem wału korbowego sądze ze to mam wszystko ustawione tylko cały fic jest w tym że koło zebate pompy pasuje tylko w jednym połozeniu i nie zgrywa się znaki z pompy jak na rysunku czy pompe jakos mozna obrucic ?
ssaqulca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 22:56   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Rozrząd a pompa jak ustawić ???

Cytat:
Napisał ssaqulca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wpierw odkrecam czujnik i szukam wejscia zeby kołek 10 mm mi wszedl
Kołek blokujacy koło zamachowe ma zdaje się średnicę 14 mm.

Blokujesz koła wałków rozrządu i pompy (obracając je w prawidłowe położenie) oraz wał korbowy na kole zamachowym, zakładasz łańcuch wg znaków na nim i na kołach, zwalniasz napinacz, wyjmujesz blokady i obracasz silnikiem kilka obrotów czy się nic złego nie dzieje i czy się coś nie blokuje.
Dopiero po kilku obrotach znaki na łańcuchu i kołach powtórnie się pokryją...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 23:04   #10
ssaqulca
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-11-2011
Skąd: legnica
Model: Transit T 350
Silnik: 2402
Rocznik: 2005
Postów: 175
Domyślnie

ok kolego fajnie wszystko rozumiem a teraz inna para kaloszy wszystko robie tak jak mówisz a jak ustawie koło zebate pompy wtryskowej na znaku jak wogule koło zebate jak przykrece jest w innym miejscu punkt niz powinien byc ?

hmmm albo jest tak to skomplikowane albo ja jakis inny hehe

i jeszcze jedno rozumiem że jak przykrece koło zebate do pompy i nie bedzie wychodził znak w tym miejscu co powinien to mogę przekrecić te koło zamontowane do pompy zgodnie z ruchem zegarka w odpowiednim punkcie ?

I jeszcze jedno kolego pytanie jak dobrze mnie pewnie kojarzysz przekładałem silnik z anglika itp. i teraz zregenerowałem pompe wtryskową wymienili wszystko i zastosowali nowy sterownik powiedzieli mi że sam się przypisze do imo jak to zrobić dosłownie wpiąć kość do pompy wtryskowej i kręcić rozrusznikiem czy jak znasz może procedurę odpowietrzania pompy wtryskowej ?

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Agnesqa ; 06-07-2012 o 00:27 Powód: pkt 21 regulaminu
ssaqulca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.