Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2010, 12:15   #1
mikel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-01-2009
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 6
Domyślnie Woda pod dywanikiem kierowcy

Z czego może wynikać wilgotna wykładzina pod dywanikiem kierowcy? Przy większym mrozie są nawet małe kryształki lodu. Czy to tylko kwestia "śniegu z butów"?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

mikel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 15:38   #2
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

Cytat:
Napisał mikel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z czego może wynikać wilgotna wykładzina pod dywanikiem kierowcy? Przy większym mrozie są nawet małe kryształki lodu. Czy to tylko kwestia "śniegu z butów"?

Z góry dzięki za odpowiedzi.
99% wnosisz na butach
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 20:22   #3
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

Może tak, może nie. Jak sobie wyciągnąlem historię serwisową, to się okazało, że auto dwa miesiące po zakupie było w ASO, bo... pojawiła się woda na dywaniku pasażera. Zatem, coś musiało być nieszczelne - niestety nie mam informacji co zostało zrobione.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2010, 20:37   #4
marekki_2004
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

gdzieś już o tym czytałem, mam: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
marekki_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 07:45   #5
Sender
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 01-09-2009
Skąd: Koluszki
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

według mnie dużym minusem fokusa to mały dywanik dla kierowcy. jest śmiesznie do przesady mały. widocznie szkoda było im materiału Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kolego ja sobie połozyłem dodatkowy dywanik pod ten właściwy gumowy. i problemu narazie nie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sender jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 08:10   #6
wawik
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: Rybnik
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

Jeśli stoi w garażu, to nie problem wysuszyć wentylatorem.
wawik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 09:43   #7
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

Dywaniki gumowe fordowskiej są całkiem do... niczego. Mały rancik i wszystko się przelewa. Na zimę ,to lepsze są normalne dywaniki filcowe, czy jak zwał tak zwał, tylko, żeby miały warstwę gumową nie przemakalną od dołu. Taki dywanik chłonie całą wodę i robi się mokry, ale woda nie dostaje się niżej. Jeżeli widzimy, że jest mokry jak gąbka, to wyjmujemy, zabieramy do domu, suszymy i już. Gumowe, to tylko zbieracze wody, która później przelewa się poza i namaka warstwa poniżej...
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 10:11   #8
Vadero
ford::advanced
 
Avatar Vadero
 
Zarejestrowany: 10-02-2008
Skąd: Katowice
Model: Fiesta mk7 x2, mondeo mkIV 2.5T
Silnik: 1.4 tdci, 1.4 benzyna, 2.5T
Rocznik: 2009, 2009, 2012
Postów: 353
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dywaniki gumowe fordowskiej są całkiem do... niczego. Mały rancik i wszystko się przelewa. Na zimę ,to lepsze są normalne dywaniki filcowe, czy jak zwał tak zwał, tylko, żeby miały warstwę gumową nie przemakalną od dołu. Taki dywanik chłonie całą wodę i robi się mokry, ale woda nie dostaje się niżej. Jeżeli widzimy, że jest mokry jak gąbka, to wyjmujemy, zabieramy do domu, suszymy i już. Gumowe, to tylko zbieracze wody, która później przelewa się poza i namaka warstwa poniżej...
a nie wystarczy, go wyjąc i wodę z niego wylać? Nie mniej zachodu jak nosić filcowy do domu i suszyć na kaloryferze? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Filc wchłonie wodę i jej nie odda - dlatego się je na zimę gumowymi zastępuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Vadero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 15:24   #9
mario591
ford::advanced
 
Avatar mario591
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus/ Audi A6C7
Silnik: 1.8 TDDi/2.0 177KM Avant
Rocznik: 1999/2012
Postów: 453
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

Panowie tu nie chodzi o wod, która powstała z rostopionego śniegu. Wiem o co chodzi bo miałem taki problem w aucie służbowym iinej marki bo w seacie no ale myślę , że przyczyna będzie taka sama. A mianowicie chodziło o uszczelkę drzwi !!! Woda zamiast spływaćna zewnątrz przez uszczelkę wpływała do środka w aucie była dosłownie kałuża, wszystko wilgotne i chlupało aż jak się wsiadało do auta. Koszt naprawy w ASO ok 3000zł.
Dobrze , że to było w firmowym przynajmniej koszty poniosła firma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mario591 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 15:41   #10
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: wilgoć pod dywanikiem kierowcy

Część wody wylejesz, a część się leje pod wycieraczkę. Dotyczy to zwłaszcza pasażera strony. Potem woda wlewa się pod zaślepkę, gdzie masz numer VIN wybity - proponuje sobie sprawdzić. Jak ten numer skoroduje, to... blada:-)
Jeżeli chodzi o wodę, to:
1. W fokach I woda dostawała się przez wadliwe podszybie, które po wymianie filtra kabinowego nigdy dobrze nie leżało i woda się wlewała do środka,
2. W fokach II już tam filtra nie ma (za to trzeba pedał gazu odkręcać - a to inna historia:-)) Mimo to, u mnie woda na dywaniku też była, ale nie wiem co było przyczyną, bowiem to nie za mojej kadencji. Widziałem to jedynie w historii serwisowej. Aso zrobiło to poprzedniemu właścicielowi na gwarancji. Najlepiej byłoby zidentyfikować przyczynę i jeżeli będzie wskazywać na wadę fabryczną, to pisać do Forda w Warszawie, aby usunięto to na koszt Forda.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.