Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|małopolska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2016, 20:00   #161
ABieganski
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 02-10-2015
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus Mk1
Silnik: 1.6 zetec benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 0
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Witam

Ponieważ jestem od Października 2015 posiadaczem Focusa mk1 2004r. szukałem mechanika w Krakowie "od Fordów". Na podstawie informacji z forum przegląd przed zakupem i rozrząd zrobiłem na ul. Pachońskiego ze względu na osobę Pana Marka, którego tutaj polecano (przegląd bardzo fachowy, wymiana rozrządu również)- ale później Pan Marek zniknął trochę się przestraszyłem, więc w Fortax na ul. Łowińskiego zrobiłem przegląd przed wyjazdem na ferie zimowe, w sumie sympatycznie ale Panowie stwierdzili że był bardzo niski stan oleju w silniku i dolali (cała sprawa mnie przeraziła bo jak kupiłem to sprawdzałem stan i potem przy rozrządzie tez sprawdzałem i stan był prawie maksymalny, więc mogło to świadczyć o poważnej awarii - nagły ubytek prawie całej skali na miarce) potem okazało się że Panowie przelali a ja sprawdzałem co tydzień przez pół roku!!! na szczęście przez 6 miesięcy ubyło ok. 2mm z miarki. Klimatyzację zrobiłem na ul. Biskupińskiej 23 bez zastrzeżeń. U "Węgrzyna" ul. Łowińskiego/Poniatowskiego wymieniłem sprzęgło (sprawa była awaryjna korzystam z tego serwisu z innymi moimi autami i stacji kontroli) sprzęgło wymieniono bez zastrzeżeń ale zwracałem uwagę na problem z analizą spalin która wyszła w czasie przeglądu i nawet nie spojrzano na tą sprawę. Ponieważ planuję dalszy wyjazd w czasie wakacji (a autem na co dzień jeździ moja żona więc nie zawsze mam pełen przegląd sytuacji co do jego stanu) pojechałem na przegląd do AUTO-KUBIK w Węgrzcach ponieważ znalazłem kilka pozytywnych opinii na forum. Wykonano przegląd przed wyjazdowy, wymieniono uszczelniacze pół osi, olej i filtry (był już czas), usunięto falowanie niskich obrotów (czyszczenie przepustnicy i kalibracja modułu PCM), naprawa obsady stabilizatora, przegląd świec. Pierwszy kontakt z Panem Michałem określiłbym jako szorstki (ale nie niegrzeczny) potem było już coraz lepiej a na końcu całkiem sympatycznie, odniosłem wrażenie że samochód przeszedł porządny przegląd i jest gotowy do wyjazdu (mam nadzieję że eksploatacja to potwierdzi) ostatecznie zamierzam korzystać z usług tego warsztatu w przyszłości.
Przepraszam za przydługi wpis ale sam poświęciłem dużo czasu na wyszukiwanie opinii o warsztatach, mam nadzieje że komuś się przyda.

Pozdrawiam Artur B.

Ps. Pomijam sprawę cen w wymienionych warsztatach.

ABieganski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2016, 20:33   #162
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Cytat:
Napisał Przemo17101970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy zna ktoś dobrego gazownika na terenie Trojmiasta
Ty tak na serio? W strefie małopolskiej pytasz o gazownika po drugiej stronie kraju? Tytuł tematu wypadałoby przeczytać zanim się coś napisze.

Bump:
Cytat:
Napisał Przemo17101970 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy zna ktoś dobrego gazownika na terenie Trojmiasta
Ty tak na serio? W strefie małopolskiej pytasz o gazownika po drugiej stronie kraju? Tytuł tematu wypadałoby przeczytać zanim się coś napisze.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2016, 13:21   #163
Przemo17101970
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: Gdynia
Model: c-max
Silnik: 1,8 benzyna/LPG
Rocznik: 2005
Postów: 355
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

A masz pewność ze ktoś z Krakowa nie zna dobrego fachowca z Trojmiasta? To była zwykła pomyłka i naprawde daruj sobie te uszczypliwości jeśli nic mądrego nie masz do powiedzenia
Przemo17101970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2016, 05:16   #164
Przemo17101970
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-12-2014
Skąd: Gdynia
Model: c-max
Silnik: 1,8 benzyna/LPG
Rocznik: 2005
Postów: 355
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

...
Przemo17101970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2016, 17:12   #165
drk001
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2011
Postów: 127
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Możecie polecić warsztat w Krakowie (lub okolice), który znajdzie i usunie mi usterkę - po otworzeniu tylnej klapy (po obfitym deszczu) spod jasnej plastikowej obudowy tylnej szyby kapie woda. Podobno to częsta usterka w tym modelu. Tutaj zdjęcie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ford Focus Mk2 rocznik 2011 hatchback.
drk001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2016, 18:23   #166
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Polecam firmę "zrób se sam". Prawdopodobnie przecieka w miejscu mocowania spojlera do klapy. Jak uszczelnisz, to przestanie.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2016, 20:18   #167
thomas77
ford::average
 
Avatar thomas77
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Focusklubpolska
Model: focus MK I
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 72
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

lub sprawdź wężyk do spryskiwacza może pękł ? ja tak miałem w mk1 i też lało z pod plastiku...
thomas77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 23:00   #168
fcp06082015
ford::beginner
 
Avatar fcp06082015
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Wieliczka
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Witam, czy ktoś wymieniał kiedyś przednie amortyzatory (+łożyska, +poduszki) u p. Adama z Niepołomic? Robiłem tam do tej pory w sumie proste rzeczy, klocki, tarcze, i na razie jak najbardziej ok. Ale może ktoś miał inne doświadczenia. Da radę porządnie zrobić?
fcp06082015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2016, 20:45   #169
thomas77
ford::average
 
Avatar thomas77
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Focusklubpolska
Model: focus MK I
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 72
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Na pewno da radę porządnie zrobić,ja sam tam serwisowałem fokę choć to 25km w jedną stronę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
thomas77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2016, 22:20   #170
fcp06082015
ford::beginner
 
Avatar fcp06082015
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Wieliczka
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2006
Postów: 40
Domyślnie Odp: Proszę o polecenie mechanika -Kraków

Już jestem po wymianie. Dał radę. Za robociznę policzył 160pln za dwie strony (amortyzatory + poduszki + łożyska), więc też ok. Całkiem inna jazda na nowych.
fcp06082015 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.