Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-12-2012, 16:20   #1
Jasper
ford::beginner
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 24-11-2012
Skąd: Kraków
Model: Kuga
Silnik: EcoBoost 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Jaki wyświetlacz komputera pokładowego (zegary)?

Witam.
Odebrałem właśnie nowego Focusa 1.6EB, wersja Titanium. Zdziwiło mnie, że wyświetlacz komputera pokładowego (ten między zegarami) jest mniejszy, niż na zdjęciach z testów w sieci, a dokładniej, jest taki jak w wersjach Trend i Trend Sport.
Czy to jakaś oszczędność ze strony Forda, czy może pomyłka fabryki ?
Ktoś może też ma ten mniejszy wyświetlacz w wersji Titanium ?

Jasper

Jasper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 05:52   #2
pepe1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2012
Model: Focus III Titanium
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Witam.

Wersja Titanium ma wyświetlacz 4.2 cala. Z tego co wiem Trend sport 3.5''. Niestety wyświetlacz pokazany na filmiku reklamowym w Polsce nie był dostępny (jak kupowałem mój samochód w marcu). Tylko nie wiem czemu reklamują go w Polsce. Nawigacja forda ma wyświetlacz 5''.
pepe1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 08:49   #3
Jasper
ford::beginner
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 24-11-2012
Skąd: Kraków
Model: Kuga
Silnik: EcoBoost 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Titanium, bez nawigacji, ma wyświetlacz 4,2 cala po prawej stronie. Moje pytanie dotyczyło wyświetlacza po lewej - tutaj mam 3,5 cala jak w wersji Trend, a spodziewałem się 4,2. Pytanie było: czy to tylko mój Focus tak ma, czy ktoś z Grupowiczów też?
Jasper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 10:40   #4
jni
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Jasper, przeglądałem właśnie katalog Focusa i na szybko nie zauważyłem, żeby Ford chwalił się tam rozmiarem wyświetlacza między zegarami, wszędzie te 3,5", 4,2" czy 5" odnosi się do wyświetlacza na konsoli centralnej. Oczywiście zdjęcia sugerują, że od Titanium w górę jest ten większy, graficzny, kolorowy wyświetlacz, w przeciwieństwie do małego, semigraficznego niebieskiego w Trend Sport i niższych. Załączam zdjęcia (nie moje, poglądowe) wyświetlaczy jakie miałem w Trendzie i Titanium.

A zobacz sobie jeszcze w ETIS, te opcje może nie są tam zbyt czytelne (mogą też dotyczyć radia), ale zauważyłem potencjalną różnicę: Trend ma "Two Line Multi Function Display", a Titanium "MFD High TFT Screen".
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ff3titanium.jpg (81.8 KB, 1924 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ff3trend.jpg (42.1 KB, 1770 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez jni ; 24-12-2012 o 11:02 Powód: dane z ETIS
jni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 11:14   #5
aerde
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2012
Model: Focus MkIII
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Moja wersja (wyprodukowana w sierpniu 2012) ma wyświetlacz taki, jak na zdjęciu ff3titanium.jpg.
aerde jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 11:23   #6
Jasper
ford::beginner
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 24-11-2012
Skąd: Kraków
Model: Kuga
Silnik: EcoBoost 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Mój Focus Titanium ma wyświetlacz taki jak na ff3trend.jpg, a w Etis dla mojego numeru VIN jest informacja o "MFD High TFT Screen" czyli powinien być ten większy, graficzny. Sprawa wygląda dość tajemniczo, po świętach poproszę dealera o wyjaśnienie.

Dziękuję jni za zdjęcia i podpowiedź dot. Etis!

Jasper
Jasper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 11:32   #7
jni
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Pamiętaj, że to co znalazłem w ETIS równie dobrze może dotyczyć wyświetlacza w konsoli środkowej. Za jakieś 2 tygodnie obieram kolejnego Titanium (z grudnia 2012), dam znać jaki wyświetlacz tam włożyli, mam nadzieję, że "normalny". W razie co zabraknie nam jeszcze 8 osób do pozwu zbiorowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A masz wszystkie pozostałe detale, które pojawiają się dopiero w Titanium?
jni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 12:03   #8
Jasper
ford::beginner
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 24-11-2012
Skąd: Kraków
Model: Kuga
Silnik: EcoBoost 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Wszystkie pozostałe elementy Titanium na szczęście są, tak, że ten wyświetlacz to jedyna wpadka. Poczekam na wyjaśnienia dilera, napiszę po świętach na forum jakie jest wyjaśnienie Forda.

Jasper
Jasper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 12:27   #9
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Przypomina mi się akcje sprzed roku, gdy Ford podczas zmiany rocznika bez słowa usunął z wersji Titanium automatyczne wycieraczki i światła oraz lusterko fotochromatyczne. Teraz może być niestety podobnie - rocznik 2013 może już nie mieć dużego wyświetlacza między zegarami w standardzie, tylko dopiero po dokupieniu odpowiednich pakietów (navi lub systemy typu LKW).
Nieźle sobie pogrywają z klientami. Ford Polska oleje jak zawsze, a diler powie, że co on może.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2012, 13:13   #10
jni
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 17-12-2012
Model: Focus Mk3 Kombi
Silnik: 1.6 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Jaki wyświetlacz komputera pokładowego?

Boncio, to trochę inna sytuacja.

Brak automatycznych świateł i wycieraczek widać w cenniku (w Titanium kosztuje 800PLN lub jest w pakiecie) i katalogu (oznaczone na zdjęciach przy Titanium jako opcja). Ford ma prawo do zmiany specyfikacji, nawet niekorzystnych dla klienta, o ile materiały (cennik, katalog, demówka), na podstawie których podejmuję decyzję o zakupie o tym informują.

Natomiast nigdzie nie ma informacji, że duży wyświetlacz jest opcją i zawiera się w jakimś pakiecie. Przeciwnie - na kilku zdjęciach w aktualnym katalogu w wersji Titanium wyświetlacz jest duży. Dealerzy mają demówki i nowe egzemplarze do sprzedaży z dużym wyświetlaczem. W moim prostym rozumieniu praw konsumenta nie może sobie nagle Ford przysłać samochodu z małym, bo tak mu się nagle zmieniła koncepcja, jest to wprowadzenie klienta w błąd i powód do odstąpienia od umowy. Ja Titanium z małym wyświetlaczem nie odbiorę i zażądam zwrotu zaliczki.
jni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.