Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-10-2023, 20:00   #1
nIKodemek32
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-10-2023
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus 2014 Kombi, Ford Galaxy 2011
Silnik: 2.0 diesiel 140 KM
Rocznik: 2014, 2011
Postów: 6
Domyślnie Active City Stop, Blokada Kierownicy Kierowcy, Kontrola pasa ruchu niedostępna

Cześć, tak jak w tytule wyżej. Mam problem z Fordem Focusem MK3 2011-2014 rocznik. Samochód ten jest w pełnej wersji wyposażeniowej (radar, kontrola pasa, itd.) Dziś jak jechałem do pracy wszystko było okej i tak samo z powrotem z tej pracy.

30 minut temu musiałem dosłownie jechać do apteki jakieś 3 minuty drogi od domu i już zaczęły się pierwsze objawy. Samochód nie załapał od razu wciśnięcia przycisku start/stop - załączył się dopiero po chwili.

Gdy już dojechałem do apteki po wciśnięciu przycisku start/stop (komputer pokładowy, jak i obrotomierz się wyłączyły a silnik dalej chodził. W chwili stresu wiadomo awaria i nie wiem co robić. Próbowałem uruchomić i zgasić samochód. Niestety ta próba nie dała zamierzonego rezultatu, postanowiłem zgasić samochód strzałem z biegu.

Gdy to się udało i po wyjściu z apteki chciałem wyjechać z parkingu zaczęły mi wyświetlać się powiadomienia w takiej kolejności: Active City Stop Niedostępny, Kontrola pasa ruchu - Awaria - Serwis! Blokada Kierownicy Kierowcy, porusz kierownicą.

Bardzo bym prosił o pomoc. Z góry dziękuje

nIKodemek32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2023, 20:03   #2
Rudyjerz
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-02-2015
Model: Ford Focus mk3
Silnik: EB 1.6 (150KM)
Rocznik: 2014
Postów: 78
Domyślnie Odp: Active City Stop, Blokada Kierownicy Kierowcy, Kontrola pasa ruchu niedostępna

Moim zdaniem albo pada aku (pierwsza rzecz którą bym sprawdził), albo masz znany problem z zalewanym przez pompkę spryskiwaczy złączem w BCM (C6 o ile dobrze pamiętam).

PS. Jedno nie wyklucza drugiego.
Rudyjerz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2023, 21:54   #3
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,770
Domyślnie Odp: Active City Stop, Blokada Kierownicy Kierowcy, Kontrola pasa ruchu niedostępna

To samo pomyślałem. Jak kolega wyżej pisał, złącze C6 w BCM do sprawdzenia pod kątem zielonych nalotów i nadpaleń, jeśli coś tam niepokojącego widać, to BCM do wymiany (i pompka spryskiwacza też).
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2023, 22:22   #4
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Active City Stop, Blokada Kierownicy Kierowcy, Kontrola pasa ruchu niedostępna

I pozwolę się przyczepic że
Cytat:
Napisał nIKodemek32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Samochód ten jest w pełnej wersji wyposażeniowej
choćbyś chciał to nie masz w pełnej.
takiego (przez ostatnie 7 lat) widziałem raz.
pomijam dodatki które można było dokupić ale takiego w pełni wyposażonego co tylko można było przy zamówieniach złożyć (bez akcesoriów) to widziałem jednego.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.