Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-09-2012, 17:00   #1
miramo2
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 11-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: FOCUS
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 0
Domyślnie Kluczyk - to jest interes ...

Być może ktoś już poruszał temat "kluczyk" - jeśli tak, przepraszam za powtórkę, ale tak mnie jeszcze trzęsie złość po tym co mi się przydarzyło, że o tym opowiem. Otóż od pewnego czasu jeden z oryginalnych kluczyków do mojego Focusa zaczął szwankować przy otwieraniu bagażnika. Ponieważ drugi działał bez problemu była to ewidentna wada kluczyka. Istotnie, wyklepały się cztery pola w końcówce kluczyka i dobry zamek nie dawał się nim otworzyć.
W czerwcu odwiedziłem jedną z dużych, autoryzowanych stacji serwisowych Forda w Warszawie gdzie jeden z panów z Działu Obsługi Klienta po naradzie z kimś z sali napraw powiedział mi, że nie ma problemu, surowiec jest, na warsztacie dotną, a 'transkoder' się przełoży z uszkodzonego i cała zabawa będzie kosztować 135 zł. Nie miałem ze sobą wtedy drugiego (dobrego) kluczyka i powiedziałem, że przyjdę po urlopie. I właśnie byłem powtórnie w tym autoryzowanym serwisie. Sympatyczny pan z Działu Obsługi Klienta po konsultacji z salą napraw i komputerem oznajmił mi, że nie ma problemu, wykonanie nowego kluczyka zajmie 6 godzin (od 11 do 17) a usługa kosztować będzie 527 zł. Na moje nieśmiałe pytanie dlaczego poprzednio wyceniono to na 135 zł otrzymałem odpowiedź, że to nie możliwe, aby podano mi taka cenę. Cóż, nie mam takich dochodów, aby wydawać na kluczyk ponad 500zł, więc podziękowałem, wsiadłem do mojej Foki ('99, ale jak śmiga ...) i postanowiłem używać ten dobry kluczyk, a niedobry (tylko dla bagażnika) mieć w rezerwie. Kiedy sfrustrowany byłem już blisko domu zobaczyłem szyld "Dorabianie kluczy domowych, samochodowych, etc." i pomyślałem, że warto chociaż spytać czy mój kluczyk da się dorobić i za ile. Warsztat zajmował powierzchnię ok. 2m.kw. Zapytałem - i po 10 minutach miałem w ręku dorobiony, nowy kluczyk z przełożonym 'transkoderem'. Za jedne 70zł!. I teraz dopiero niemal szlag mnie trafił. Bo takiego robienia klienta w bambuko, jak w tym autoryzowanym serwisie, to w nawet najczarniejszym śnie bym się nie spodziewał. Ciekawe jak się u nich kształtują ceny na naprawy bardziej skomplikowane niż dorobienie kluczyka - ciarki po grzbiecie chodzą. I to było na tyle. Pozdrawiam wszystkich. Michał R.

miramo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2012, 19:45   #2
charlie1986
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 23-11-2007
Skąd: Kłobuck
Model: Focus mk1
Silnik: 1,8 Benzin
Rocznik: 2004
Postów: 161
Domyślnie Odp: Kluczyk - to jest interes ...

kolego, ciesz się że miałeś stary kluczyk z którego mozna bylo przełozyć transponder, ja takowego nie mialem, w aso forda w czestochowie i łodzi powiedzieli mi koszt ok 800zł za kluczyk z pilotem bez szlifowania i zaprogramowanie immo, takze to dopiero kosmos był, haha, pozdrawiam
charlie1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2012, 09:08   #3
Snajper_881
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kluczyk - to jest interes ...

Cytat:
I teraz dopiero niemal szlag mnie trafił. Bo takiego robienia klienta w bambuko, jak w tym autoryzowanym serwisie, to w nawet najczarniejszym śnie bym się nie spodziewał.
Gdzie Ty człowieku z autem jeździsz ? Do ASO ? Nie z FORDem...jak nie chcesz wywalić tysięcy złoty i mieć sprawny samochód to ich omijaj. Mam znajomego w dziale sprzedaży części w jednym z ASO, często tam wpadam po jakieś graty dla mnie bądź znajomych bo mam zniżki, to co czasami słyszę na dziale obsługi klienta to przechodzi ludzkie pojęcie...Ci ludzie nie mają, powtarzam nie mają pojęcia o serwisowaniu samochodów...Debile z byle czym muszą robić diagnostykę za 250zł bo bez komputera nie dadzą rady...zresztą z nim też. Ciekawe czy jakbym podjechał z usterką....hmm...typu czysto mechanicznego, np. nie domykają się drzwi to też by proponowali diagnostykę. Pewnie tak...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2012, 19:41   #4
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Kluczyk - to jest interes ...

To nie tylko Ford, VW, Citroen, opel tez ciekawe rzeczy można poopowiadać. Cenowo ko0szt dorobienia klucza 20-45zł z kodowaniem 80-120 bynajmniej takie ceny w Lublinie.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.