Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2007, 19:14   #21
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie

Witam odsebralem auto z warsztatu i co sie okazalo z klima napelnili mi gaz do ukladu sprawdzili caly uklad i bylo to w poniedzialek jezdzilem do dzisiaj temperature powietrza z nawiewow do kabiny zmierzylem byla w granicach 4-5 stopni wycieku gazu nigdzie nie bylo pojezdzilem troche i dzisiaj temperatura powietrza z nawiewow byla okolo 10 stopni sprawdzalem w poniedzialek jeden przewod ktory dochodzi do chlodnicy byl goracy jak cholera a drugi wychodzacy zimny jak lod i az mokry ale dzisiaj sprawdzalem przewody i ten dochodzacy do chlodnicy byl tak samo goracy jak poprzednio ale tyn wylot to byl juz tylko troche zimny i byl calkowicie suchy nic a nic mokry wynika na to ze faktycznie poszla chlodnica osuszacz mam kompletny razem z chlodnica pozostaje mi chyba wymienic chlodnice i trzeba bedzie wydac okolo 350-400 euro bo raczej naprawic sie jej nieda bo tutaj sie w to nie bawia .poradzcie czy jest jeszcze jakas inna czesc w klimie ktora by mogla sie zepsuc oprocz sprezarki i osuszacza prosze o rade

jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2007, 19:40   #22
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

kazda czesc klimatyzacji moze ulec uszkodzeniu chodz najbardziej narazone sa ;skraplacz sprezarka oraz zawor rozprezny(zabudowany na grodzi silnika).co do tej metody to najlepiej jak za kazdym pomiarem i ogledzinach sa podobne warunki pogodowe i obciazenie uladu-
ustabilizowana temp wew
obroty jalowe silnika
te same obroty dmuchawy (im wyzsze obroty dmuchawy tym wyzsza tem na wylocie logiczne to przeciez jest parownik nie jest wstanie odebrac tyle ciepla z powietrza).

jesli masz mala nieszczelnosc to bedzie trudno zlokalizowac ja -ja sprawdzam szczelnosc ukladu na 20 atm prez conajmniej 15 minut i dop napelnienie.
ponow ogledziny i dop zdecyduj

pozdro
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2007, 20:18   #23
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie

witam przed chwila sprawdzalem jeszcze raz temperature powietrza na drugim biegu obroty 1200 i temperatura byla w granicach 9,5-10,5 stopnia mam takie pytanko czy jest jakas mozliwosc regulacji na sprezarce czy czymkolwiek by mozna bylo osiagnac nizsza temperature na wylocie do kabiny sprawdzalem przewody i dolotowy jest goracy a wylotowy zimny i caly mokry jutro rano jade okolo 50 km bede jechal autostrada to zobacze jak bedzie dzialac klima przy predkosci okolo 160-180 km/h bo umnie jest bardzo goraco dzisiaj bylo okolo 25 stopni w cieniu i tak ma byc do niedzieli nic chlodniej to bez klimy ani rusz jak przyjade to napisze czy cos nowego zauwarzylem
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2007, 09:14   #24
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

sprezarka nie daje takiej mozliwosci tylko termostat czyli modol klimatronika lub w wersji manual termostat elektroniczny lub mechaniczny,ten pierwszy pilnuje wszystkiego w manualu ogranicza sie do nie dopuszczenia aby parownik zalodzil sie a tym samym kontroluje temp powietrza wylotowego ktora moze wachac sie od 6 do 10 stopni.wszystko zalezy od temp zew.sprawna na 100% klima jest wsatnie obnizyc temp wew auta o 10 stopni w propwnaniu do temp zew.wiec jak masz 30 stopni na zew do max mozesz uzyskac ok 20 w aucie klima ma swoje ograniczenia a wiadomo galus do malych aut nie nalezy :fcp1
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2007, 10:25   #25
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie

BOODZIO2 masz chyba racje teraz przyjechalem z trasy i caly czas kontrolowalem temperature na wylotach termometrem elektronicznym i caly czas temperatura wachala sie w granicach 9 stopni gdy jechalem okolo 180-190 km/h to wtedy spadla do 8,2 stopnia na postoju tez temperatura oscylowala w granicach 9-10 stopni nic mniej nic wiecej czyli z tego wynika ze jest wszystko OK temperatura wewnatrz auta byla w granicach 19.20,5 stopni czyli tak jak pisales w normie ,widze ze jestes specjalista w klimatyzacji mam takie pytanko czy mozna samemu jakos ten termostat podkrecic by dawal nizsza temperature mam manualna klime jak tak to gdzie sie on jest .Pojezdze jeszcze troche i bede caly czas kontrolowac klime bo jak zacznie brakowac gazu to odrazu slychac sprezarke bo zaczyna dosc glosno pracowac jak narazie jest cisza wielkie dzieki za odpowiedzi ale tematu nie zamykam jeszcze dobili mi 700gramow gazu ale na plakietce mam dwie wartosci 700+50 i 1000+50 byloby chaba lepiej dac te 1000 czy narazie zostawic przy 700
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2007, 11:00   #26
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witam

1000g to dla wersji z tylnym parownikiem jesli masz pojedyncze to 750g co do wersji to mozesz spr kladzac sie pod auto od strony kierowcy i spr ile rurek idzie do tylu w okolice nadkola musza byc 4 to masz podwoja klime.
dokladnie nie wiem jaki termostat jest w twojej wersji jak mechaniczny to podobny jak w lodowce wiec masz srubke kalibracji jak elektroniczny to powinien byc potecjomet w modole a jak nie ma to mozna go oszukac zmieniajac jego umieszczenie w parowniku.

jesli nastapi ubutek gazu to klima znacznie grzac i bedzi esie rozlanczac cyklicznie(sprezarka jest zabezpieczona wiec nie uszkodzi sie -al elepiej wtedy naprawic jak najszybciej)
KLIMAMI ZAJMUJE SIE 10 LAT
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2007, 11:36   #27
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie

sprawdzalem mam tylko jednostrefowa klimatyzacje czy jest mozliwosc przeslania jakiegos zdjecia lub dokladnego opisu gdzie sie znajduje sie ten termostat mam auto rok produkcji 2000 jesien ale model 2001 czy dam rade sam ustawic ten termostat (gdzie znajduje sie ten modol )bo naprawde nie mam zielonego pojecia gdzie go szukac prosze o jakies zdjecie to bedzie mi latwiej go odszukac i moze dam rade go troche podkrecic
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2007, 21:38   #28
Rusec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2006
Skąd: Gorzów Wlkp.
Postów: 40
Domyślnie

Mam pytanko
Skraplacz mi zardzewiał od zewnatrz
klima chodzi zalacza sie ale słabo chłodzi (reczna )
I czego mam żadać jeżeli pojade na dobicie klimy oni wiedzą co robić czy musze mowic ... bo sie na tm nie znam
__________________
Robert
Rusec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2007, 22:01   #29
BOODZIO2
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-08-2006
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: FORD FOCUS MK!
Silnik: 1,6i
Rocznik: 2000
Postów: 157
Domyślnie

witka

skraplacz jest aluminiowy wiec najczesciej rozpadaja sie lamele stopniowo obnizajac wydajnosc klimatyzacji(mniejsza powierzchnia odprowadzania ciepla).jesli stan skraplacza bedzie oplakany zapewne zaproponuja wymiane na inny ten element musi byc spr bo panuje wnim cisnienie do 20 bar
jesli pojedziesz do seriwisu od klim a nie do jakiegos chlodnika od lodowek to raczej bedziesz obsluzony prawidlowo-ale wiadomo bywa roznie
__________________
VR6 RWIE DO PRZODU
BOODZIO2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2007, 22:49   #30
Rusec
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-11-2006
Skąd: Gorzów Wlkp.
Postów: 40
Domyślnie

no tak ale teraz wszyscy maja te automaty do nabijania.
a co mam wymagać od nich bo ja jeszcze nic nie robilem w klimie i nie wiem co i kiedy robił poprzednik
__________________
Robert
Rusec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.