Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-11-2011, 08:43   #1
szczepulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2011
Skąd: slask
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 Zetec
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie zaciski, tarcze 258mm i klocki z Fusion Puma, czy można zastosować do MK5 ?

Witam jak w tytule, wiedzą niemal wszyscy że Fiesta ma Swego (czy też swą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) bliźniaka nieco usportowionego, moza tu o Fordzie Puma produkowanym od '97 ..

w związku z tym że bardzo dużo częsci jest pasujących ,a i wątki podobne, i rozwiazania stosowane przez osoby jeżdżące tymi samochodami na codzien i uczestniczące aktywnie na forach, przeglądam tematy i posty o tych modelach,

Przyciągnął moją uwagę jeden z tematów dotyczących tarcz montowanych w pumach, seryjnych lecz nie do końca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo z innego modelu. Temat ten był na jednej ze stron klubowiczów Forda Pumy, linku nie zamieszczam bo nie chcę być oskarżony o reklame innego portalu.

Ale do rzeczy, kierowcy Forda pumy mają te same uklady hamulcowe co my, tj jeżdżący Fiestami MK5, poza 1.25 - tarcze lite nie wentylowane. Do Pumy montują tarcze zamiast standardowych 239 mm , pochodzące z np Fusiona tarcze o rozmiarze 258 mm + zaciski i klocki oczywiście. o ile się nie mylę Puma po liftingu też juz miała większe tarcze

Teraz moje pytanie brzmi,
jakie felgi - rozmiar minimalny - mozna zastosować przy tego typu tarczach zeby nic nie odzierało, itd.

Letnie opony mam na oryginalnych Alu 14" a zimówki chyba 13" stalowki.

O ile sie nie mylę w Pumie były seryjnie letnnie na 15" rozmiar opony coś w granicy 195/50

Może ktoś już ma doświadczenie w tego typu przeróbce?


Ostatnio edytowane przez szczepulek ; 19-11-2011 o 10:58
szczepulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2011, 10:59   #2
szczepulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2011
Skąd: slask
Model: Fiesta
Silnik: 1.25 Zetec
Rocznik: 1999
Postów: 33
Lightbulb Odp: zaciski, tarcze 258mm i klocki z Fusion Puma, czy można zastosować do Fiesty MK5

hm.. więc zaciągnąłem informacji z różnych źródeł, i mogę założyć tarcze o średnicy 258 mm zamiast 239 mm, warunek :

felgi co najmniej 14 " aby zmieściły się zaciski, z czego przy 14" felgach należy sprawdzić czy wejdą ponieważ felga feldze nie równa i niektóre mogą się jednak okazać za ciasne. Toteż zamykam ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jednak zdecydowalem się na tarcze wentylowane 239 mm pochodzące z Fiest >1.4 czy też Pumy.
szczepulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.