Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2012, 22:56   #11
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Bux, z tego co piszesz to mam objawy praktycznie te same. Cóż sprawdzę dokładnie jakie są tarcze i klocki ale jak pisałem wcześniej nie są one stare. Zawieszenie przód i tył zrobione. Pozostaje jedynie abs...

Pozdrawiam wszystkich.

__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 22:56   #12
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Panowie...mialem wlasnie odpisac koledze Bux ze to niemozliwe..ale cos mi on uswiadomi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Napisalem o tym ze abs i tarczka lub czujnik moga to powodowac ale zapomnialem o jednej rzeczy na ktora kolega bux przypadkowo skierowal moja uwage.

Jego foczka dziwnie siedziala.

Ale nalezy wiedzie ze w zaleznosci od profilu kola oraz od cisnienia opony zmienia sie rzeczywisty promien obrotu od osi koła. Co to znaczy?
to znaczy ze kola z roznym cisnieniem maja rozne predkosci toczenia sie.

maciej_b mozliwe ze u ciebie jest wszystko sprawne. a ubytek cisnienia w kole spowodowal wlasnie takie objawy.

Pewnie kolega Bux nawet nie pomyslal ze jak mechanik zobaczyl ze jego foczka dziwnie siedzi to dobil mu miedzy innymi i posprawdzal cisnienie w kolach.

Ale do tematu jeszcze.
jezeli dobijes cisnienia do kol to nalezy ponownie zresetowac system abs..wyciagajac np. akumulator i odpinajac czujnik od kola. niepamietam jak i ile potrzeba bylo na to czasu ale to juz sobie poradzisz.
Wiec zanim mechanik zacznie Ci samochod naprawiac wstrzymaj sie i sprawdz to co napisalem bo moze to byc przyczyną u ciebie tego problemu. A wymieniajac tylko tarczke od absu lub czujnik mozna tylko cos pogorszyc skoro do tej pory wszystko bylo ok. Powodzenia
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 22:59   #13
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

mjprzem, czekałem aż wpadniesz na ten trop... okazało się że były za duże różnice między prędkościami odczytu pomiędzy poszczególnymi kołami...

PS

Teraz nasunęła mi sie taka teoria: podczas hamowania (nazwijmy z jajem) samochód zaczyna nurkować i przednie koła są dociskane do jezdni. Jeżeli mamy różnice ciśnień w kołach to zaczynają się one kręcić z różnymi prędkościami. Nasz ABS jest taki mądry że widzi te różnice i zaczyna działać... proste prawda.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.

Ostatnio edytowane przez maciej_b ; 13-01-2012 o 23:05
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 23:23   #14
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Cytat:
Napisał maciej_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem, czekałem aż wpadniesz na ten trop... okazało się że były za duże różnice między prędkościami odczytu pomiędzy poszczególnymi kołami....
tak jasne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale tak wogole to przecierz o tych roznicach na kolach pisalem juz zadajac ci pytanie "czy masz abs" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to bylo wtedy pytanie takie podchwytliwe bo niechialem odrazu sugerowac odpowiedzi.
jakbym odrazu powiedzial o co chodzi to bysmy sobiee nie podyskutowali

Zapomnialem tylko ze nie sama tarczka ani czujnik ma wplyw na odczyt predkosci ale jeszcze kolo o czym niechcacy przypomnial mi Kolega Bux Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale nie napisales co z twoim samochodem..odebrales juz od mechanika?

No i zapomnialem o czyms jeszcze.....mialem ci wyjasnic dlaczego to nie wspomaganie hamulca...bo uklad podcisnienia w silniku diesla ma wplyw na kilka elementow a ty nic innego nie pisales o innych objawach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to tez wyjasnie dokladniej innym razem jesli bedziesz do tego chial wrocic...chce jeszcze kilka postow wyslac dzisiaj

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 13-01-2012 o 23:28
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 07:18   #15
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Pozwolicie, że wtrącę jedno małe pytanko odnoście różnicy ciśnień w kołach, a poprawnego działania systemów wspomagania hamowania (ABS itd.).

Jednakowe ciśnie powinny mieć wszystkie koła, czy koła na jednej osi?
Przykładowo, 2.4 w kołach na przedniej osi i 2.3 na tylnej, ma to jakikolwiek wpływ?
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 10:36   #16
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

dobrze myslisz ale musisz jeszcze wiedziec to ze ze silnik wazy tyle co 3~4 osoby a bak z tylu pelny tyle co jedna osoba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wiec ta roznica jest nie bez powodu taka..wieksze cisnienie z przodu wyrównuje promien kola toczonego ktory zmniejsza sie takze pod obciazeniem samochodu. ale zdawalo mi sie ze roznica wynosi 0,2 bara..pomiedzy tyl/przod? No ale takimi szczegolami to juz chyba nie musimy sobie specjalnie glowy zawracac..ale dobrze ze na to tez zwrociles uwage Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 14-01-2012 o 10:39
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 20:42   #17
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o tych roznicach na kolach pisalem juz zadajac ci pytanie "czy masz abs"
odpowiadasz pytając... oczywiście, że skierowałeś mnie na tor samego abs'u, ale jednak sądzę, że jeśli chcesz komuś pomóc to dawaj jasne odpowiedzi, przynajmniej forum będzie wtedy rzeczowe i poprawne merytorycznie.

Co do twoich odpowiedzi to nieraz czytałem je i wiem, że taki masz styl. Dlatego jak napisałeś odp. w moim temacie byłem ciekawy jak się on rozwinie... Pozdrawiam.
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 20:55   #18
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

coz..pisania w ten sposob nauczylo mnie forum. robiac prosta jedną odpowiedz przewaznie sie konczy ze druga osoba juz nic nie odpisze. A jesli wytrzyma cierpliwie 2..3,4 wiadomosci to jest szansa ze na samym koncu potwierdzi to co bylo przyczyną.
W taki sposob ja sam siebie kontroluje i sprawdzam czy sie sam z czyms nie pomylilem.
Milego weekendu i pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2012, 20:57   #19
maciej_b
ford::professional
 
Avatar maciej_b
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 17-02-2007
Model: Focus kombi | Transit DCiV L3H2
Silnik: 1.6 TDCi Econetic 105KM | 2.0 TDCi EcoBlue 130KM
Rocznik: 2013 | 2019
Postów: 1,608
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Również...
__________________
Był Focus MK1 1.8 TDDi 90 KM, przyszedł czas na zmiany i jest Focus MK3 1.6 TDCi 105KM.
maciej_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2012, 20:06   #20
matijen
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-02-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: Grudzień 2000 r.
Postów: 7
Domyślnie Odp: Twardy pedał hamulca, słabe hamulce

Pany

Mam to samo ale u mnie hamulec jest cały czas twardy. Odkryłem, że jak przegonię fokę to puszcza i robi się miękki ale nie na długo, po jednym hamowaniu znów twardy.
matijen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.