Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-03-2006, 15:32   #1
Domel
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2005
Skąd: Lądek Zdrój
Postów: 100
Domyślnie Gasnący silnik i podłaczenie do komputera

Witam drogich fordziarzy. Żeby nie było miło mondeo zaczyna znowu świrować z wolnymi obrotami. Jestem świadomy tego, że poruszany był pewnie kilkaset razy ten temat ale ja mam pytanie z innej trochę beczki: otóż moje auto jest takie troche inne pewnie niż wszystkie bo raz gaśnie a raz nie; raz ma wolne obroty jak Pan Bóg przykazał a raz nie;itd można by pisać...tylko po co.W każdym razie czytając wszystkie posty tego dotyczące robiłem według wskazówek. Podejrzewam przepływkę ale to jest tylko moje wrażenie, gdyz jadąc wrzucę na luz i obroty do 400 i rzuca...dopiero jak sie zatrzymam wracają po krótkim falowaniu do 900.Jak jadę dłuższy czas ponad 120 a się zdarza pomimo zniszczonych polskich dróg...obroty sobie wiszą na 1500-czasami 2000. Nadmieniam, że wymieniłem silnik krokowy na nóweczkę...nie podejrzewam, żeby była padnięta gdyż to samo było na starej. Moje pytanie brzmi: zdecydowałem się w końcu udać na komputer bo mi sił już brakuje i czy kiedy podłączą go do kompa to wykaże jakieś błędy czy tez nie???Bo jak znam swoje szczęscie to kiedy pojade na komputer obroty będa w normie. Chodzi mi o to czy jeżeli coś klęka to pokaże czy mam jeździć do końca aż będzie gasł cały czas i wtedy dopiero jechać . W chwili obecnej na 10 razy ruszania gaśnie 5...po wcisnięciu sprzęgła obroty lecą do zera. To tyle miałem sie nie rozpisywać ale inaczej się nie da. Pozdrawiam :fcp9

Domel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2006, 15:59   #2
Jaronero
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-03-2006
Skąd: Szczecin
Postów: 8
Domyślnie

profesjonalnie, to niech sie wypowie praktykujący diagnosta, ale miałem dwa skrajne przypadki i różnie na komputerze było:
jak mi padł wtryskiwacz w Peugeocie, to komputer od razu pokazał błąd w ASO i nie trzeba było sprawdzać ręcznie czemu silnik nierówno chodzi,
ale jak sprawdzaliśmy Cougara, to miał na początku tak, że jedna świeca nie paliła (bo troche stał) i na diagnostyce nic nie wykazało, komp pokładowy też nie próbował blokować silnika podczas jazdy na trzech garach, a w peugeocie dawał mi tylko czas na dojazd do serwisu, a potem blokada zapłonu i laweta...
__________________
Jaronero
Kotek - bedzie sie działo
Jaronero jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2006, 21:13   #3
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

sprawdź dokładnie styki na przepływomierzu. Mozliwe, ze którys nie kontaktuje.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2006, 15:16   #4
cogito
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Skąd: Zielona Góra
Postów: 37
Domyślnie

wyjęcie wtyczki od przepływomierza skutkuje błedem w komputerze itak samo jak każdej innej wtyczki a skutkuje to np o wiele za duzym zużyciem paliwa. wiem bo calkiem niedawno auto było podpięte pod komp i taką opinię wyraził serwisant. każda ingerenja w elektronike powinno się kończyć resetem ewentualnych blędow w komp pozdrawiam
cogito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2006, 15:23   #5
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał cogito
wyjęcie wtyczki od przepływomierza skutkuje błedem w komputerze itak samo jak każdej innej wtyczki a
pod warunkiem, ze włączony będzie zapłon, a tego pewnie serwisant nie powiedział Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2006, 13:37   #6
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

ja popieram sławko! zobacz dokłądnie wtyczke i blaszki od przepływki-ostsnio ktos miał taki problem i jedna odgieta blaszka była temu winna,poczekaj mzoe znajde na forum ten post...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

wiec polecam sprawdzenie dogłębne przepływki!

i powodzonka!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2006, 18:25   #7
Domel
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2005
Skąd: Lądek Zdrój
Postów: 100
Domyślnie

No niestety wszystko zostało sprawdzone bardzo dokładnie przez specjalistów od elektroniki w renomowanym warsztacie....i za renomowaną cenę oczywiście...ale raz się żyje...i co wszystko w najlepszym porządku po za prawdopodobnie katalizatorem. Auto kiedy jest zimne chodzi w normie natomiast jak się zagrzeje no to te różne rzeczy się dzieją. Kiedy silnik się nagrzewa katalizator przestaje pracować prawidłowo i prawdopodobnie spaliny się cofają i wówczas przepływomierz zmienia swoje wartości co daje w efekcie te walnięte obroty, lekki spadek mocy. Z tego co powiedzieli wartości przepływki powinny być stałe a one się zmieniają. Co wy na to??? :fcp24
Domel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2006, 19:29   #8
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Domel
Kiedy silnik się nagrzewa katalizator przestaje pracować prawidłowo i prawdopodobnie spaliny się cofają i wówczas przepływomierz zmienia swoje wartości co daje w efekcie te walnięte obroty
tak, tego, no, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Domel
Z tego co powiedzieli wartości przepływki powinny być stałe a one się zmieniają. Co wy na to???
hmmmm, Yyy, uuuu, eeee, uha,
Cytat:
Napisał Domel
przez specjalistów od elektroniki w renomowanym warsztacie
zmień specjalistów i warsztat. Przykro mi to mówić, ale wydałes kase niepotrzebnie. Ci panowie nie maja pojecia o elektronice samochodowej, a już o zasadzie pracy elementów elektronicznych montowanych w autach to już w ogóle. Z tego co napisałes, to mój syn wie wiecej niż oni. Aha, zapomniałem dodać , że dopiero skończył 3 Lata.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2006, 19:34   #9
Domel
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2005
Skąd: Lądek Zdrój
Postów: 100
Domyślnie

Dzięki za szczere odpowiedzi. No cóż poddałem się i sprzedaję to auto bo mnie już rok denerwuje i więcej nie wytrzymam. Może inny właściciel sobie z tym problemem poradzi. W każdym razie reasumując wszystko elektronicznie działa bo widziałem na własne oczy na kompie jak było Ok i w Normie. To tyle... i chyba następnym razem odezwę sie już na forum Galaxy...
Domel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2006, 20:14   #10
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Domel
i sprzedaję to auto
szkoda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
i chyba następnym razem odezwę sie już na forum Galaxy...
I to jest pocieszające oraz nadzieja, ze nas nie opuścisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.