Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-01-2011, 08:25   #1
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?

WitamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj kupiłem stalowe felgi na zimę. Wcześniej nie było funduszy. Teraz mam do Was parę pytań.
1. Czy do felg stalowych i felg aluminiowych należy stosować oddzielny komplet nakretek?
2. Czy do felg stalowych i felg aluminiowych nakrętki się różnią?
3. W dwóch felgach otwór na śrubę jest 14mm a na dwóch pozostałych 16mm. Jakie są oryginalne?

Dzięki za odpowiedziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam, TomekGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 09:31   #2
przemo_1981
FCP member
 
Avatar przemo_1981
 
Imię: Przemo
Zarejestrowany: 22-07-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo St-Line i Puma St-Line
Silnik: 2,0 EB 240KM i 1,0 EB 125KM
Rocznik: 2018 i 2020
Postów: 406
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.

Ad1. tak, należy stosować inne nakrętki

Ad2.
nakrętki do alu mają dodatkowy kołnierz, który pozwala nie obcierać felgi przy przykręcaniu, oraz przez to że są zamknięte są płytsze, więc nimi nie dokręcisz stalówek

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nakrętki do stalowych

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ad3. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czyli parametry rozmiar 6,5J x 16", 5 otworów ET 52,5, na szybko szukając żadne parametry nie mówią o średnicy na śrubę ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) - nie jestem wstanie Tobie odpowiedzieć

Ostatnio edytowane przez przemo_1981 ; 19-01-2011 o 09:33
przemo_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 09:33   #3
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.

ad. 1 tak
ad. 2 tak, nawet różnią się między alu fabrycznymi i alu pozostałymi więc są 3 rodzaje nakrętek
ad. 3 nie wiem ale sprawdź otwór centrujący bo rozstaw śrub 5x108 ma kilku producentów.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 10:17   #4
benek
ford::average
 
Avatar benek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-01-2007
Skąd: lublin/edynburg
Model: MONDEO /MKI/MKIII
Silnik: 1.8/1.8
Rocznik: 1994, 2007
Postów: 147
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.

Witam ja mam alu fordowskie a zapas stalowy forda i śmiało można nakrętkami od alu zapas przykręcić bez obaw, lecz nie da się odwrotnie.Więc nie mówcie że się nie da bo każdy ford który wyjechał z fabryki na alu miał by dodatkowe nakrętki do zapasu, a to bzdura.
__________________
orion- mk1 mondeo-mk1 laguna-mk3 mondeo obecnie

Ostatnio edytowane przez benek ; 19-01-2011 o 10:23
benek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 10:36   #5
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.

Witam a jak mam dwa komplety alu felg lato zima.Jedne oryginalne drugie nie i na jednych śrubach to wszystko jest zmieniane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 10:57   #6
bambucza
ford::average
 
Avatar bambucza
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,2 TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.

Cytat:
Napisał benek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ja mam alu fordowskie a zapas stalowy forda i śmiało można nakrętkami od alu zapas przykręcić bez obaw, lecz nie da się odwrotnie.Więc nie mówcie że się nie da bo każdy ford który wyjechał z fabryki na alu miał by dodatkowe nakrętki do zapasu, a to bzdura.
A ile Ty byś chciał przejechać na zapasie???? Przeznaczenie koła zapasowego nie jest żeby zrobić na nim 1000 km więc zmęczenie materiału nakrętki nie będzie duże. Przeznacznie koła zapasowego jest takie że masz jak najszybciej dojechać do pierwszego lepszego wulkanizatora który naprawi Ci normalne koło.
Weź też pod uwagę że stal jest twardsza od aluminum.
bambucza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 11:57   #7
jarcun
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 11-01-2011
Skąd: Gdańsk
Model: --
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: +04
Postów: 21
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.

wszystko zależy od wykonania felgi jak jest stożek to śruba , nakrętka musi mieć łeb stożkowy (większość felg aluminiowych) jeżeli felga ma kuliste gniazdo wtedy stosuje się śruby , nakrętki kuliste ( większość felg stalowych) są też felgi uniwersalne np w passacie b4 na oryginalnych śrubach możesz mieć ori i stalowe i aluminiowe więc jak to się mówi zależy jak leży podjedz do sklepu z felgami ( np cnf itp) pokaż felgę śrubę i albo będzie ok albo dobiorą ci poprawne
jarcun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 12:27   #8
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.

Cytat:
Napisał dzimi75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedne oryginalne drugie nie i na jednych śrubach to wszystko jest zmieniane
tylko że oryginalne mają dużo większe otwory na szpilki, dlatego potrzebne są nakrętki z pierścieniem "pływającym" o większej średnicy a do zwykłych alu stożek jest stały a nie pływający. każdy robi jak chce oczywiście ale w nakrętkach chodzi głównie o powierzchnię styku stożka nakrętki z felgą. w większości przypadków się nic nie stanie ale...
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 12:58   #9
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.

Cytat:
Napisał benek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ja mam alu fordowskie a zapas stalowy forda i śmiało można nakrętkami od alu zapas przykręcić bez obaw, lecz nie da się odwrotnie.Więc nie mówcie że się nie da bo każdy ford który wyjechał z fabryki na alu miał by dodatkowe nakrętki do zapasu, a to bzdura.
a widziałeś Kolego u siebie na zapasie naklejkę ostrzegawczą do 80km/H ?! mimo, że często na zapasie lądowały normalne stalowe koła
śruba do alu nie będzie Ci trzymała idealnie koła stalowego, ewentualnie jeśli już ktoś tak jeździ to co jakiś trzeba podokręcać śruby i zobaczyć czy otwór przy feldze nie ulega zniszczeniu

Cytat:
Napisał jarcun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podjedz do sklepu z felgami ( np cnf itp) pokaż felgę śrubę i albo będzie ok albo dobiorą ci poprawne
lepiej napisz do Jacka (admina), dostaniesz oryginalne nakrętki za kilkukrotnie niższą cenę niż w wulkanizacji
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 13:39   #10
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko że oryginalne mają dużo większe otwory na szpilki, dlatego potrzebne są nakrętki z pierścieniem "pływającym" o większej średnicy a do zwykłych alu stożek jest stały a nie pływający. każdy robi jak chce oczywiście ale w nakrętkach chodzi głównie o powierzchnię styku stożka nakrętki z felgą. w większości przypadków się nic nie stanie ale...
Właśnie wchodzą pływające pierścienie i wszystko gra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Juz z 3 tysiące km zrobiłem i raz koła ściągałem bo tarcze wymieniałem i wszystko jest w porządkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
JA nie mam w zapasie dojazdówki oryginalna alu felgęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Wiec sam nie wiem jak jest z tymi kołami.Czy są małe dojazdówki czy duże koła?
__________________
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.