Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2023, 15:15   #101
Dax89
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 07-04-2023
Skąd: Zabrze
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalngo radia na stację multimedialną Android

Panowie sukces! Okazało się, że z filmiku wyżej instrukcja pozwoliła na odblokowanie bt audio. Z mikrofonem to po wyciągnięciu go okazało się, że był skierowany w prawo - w stronę pasażera. Po obróceniu mikrofonu o 180 stopni wszystko dobrze słychać.
Ostatnio miałem taką frajdę chyba jak rower na komunię dostałem 😁

Dax89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2023, 07:39   #102
Dantheo
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalngo radia na stację multimedialną Android

Jakoś w temacie ostatnio nie pojawiają się propozycje stacji multimedialnych. Ostatnia propozycja, jaką tu widziałem to Isudar:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ale niestety zdaje się, że przestali robić stacje pasujące do S-max (wszystkie z nowszym androidem są wyprzedane, dostępne są tylko oparte o Android 10).

Ja szukam czegoś sprawdzonego, co zastąpi oryginalne radio Sony drugiej generacji (owalny model).

Co mam:
  • Radio sterowane z kierownicy
  • Zintegrowane z Converse+ (Converse+ nie jest oryginalny - montował to poprzedni właściciel, wszystko działa poprawnie)
  • Dołożony zestaw głośnomówiący Nokia (w oryginale podobno nie było zestawu, no i faktycznie przyciski w radiu odpowiadające za obsługę telefonu nie działają)
  • Głośniki w drzwiach + głośnik desce rozdzielczej (w miejscu schowka centralnego) - jak dla mnie grają wystarczająco i nie chciałbym tego ruszać.

Czego potrzebuję:
  • Radia, najlepiej na Androidzie, z obsługą Android Auto
  • Z wbudowanym zestawem głośnomówiącym
  • Chciałbym zachować obsługę Converse+ i sterowanie z kierownicy
  • Możliwość napędzenia wszystkich głośników (nie wiem w jaki sposób jest podłączony centralny głośnik)
  • W miarę nowego Androida, ładnego wyświetlacza
  • Radia które "pasuje" do deski

Przeglądając internet znalazłem takie oferty:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tu zdaje się że wszystko jest ok, niestety nie znalazłem opinii jak opis ma się do rzeczywistości, nie wiadomo czy współpracuje z Converse+

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - firma Vordon, na allegro dużo pozytywnych opinii, ale nie ma info o Android Auto, ma starego androida i siermiężny wygląd menu, no i nie współpracuje ze sterowaniem kierownicy, pewnie z Converse+ również. W opiniach allegro są też opinie że Android działa wolno.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - radio Pioneer, plusy: jeżeli to faktycznie Pioneer, to jest szansa że samo radio działa poprawnie. Minusy - brak obsługi z kierownicy, brak Android Auto, nie wiadomo jak wygląda zamontowane w S-max, nie wiadomo w jakim zakresie współpracuje z telefonem.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - to chyba byłby najrozsądniejszy wybór, gdyby nie małe mankamenty - brak Androida, ale menu wydaje się ładne i przejrzyste, telefon podpinany jest przez USB, i podobno jest coś nie tak ze streamingiem audio podczas gdy podpięty jest telefon. Brak sterowania z kierownicy (i pewnie współpracy z Converse+) - podobno potrzebny dodatkowy "moduł" ale nie wiadomo jaki.

Podsumowując - tylko pierwsza propozycja spełnia wymagania, ale na papierze, i nie wiadomo co z Converse+. W pozostałych najbardziej obawiam się braku współpracy z kierownicą i Converse+ - co z tego że mogę dokupić jakiś "moduł" skoro nie wiadomo jak ten moduł będzie współpracował z autem i z radiem - wolałbym kupić całość - jak by były problemy to oddaję całość, bo nie działa, a nie zastanawiam się czy nie działa bo radio złe, czy może moduł współpracujący z autem zły.

Czy Wy macie jakieś propozycje ?

Ostatnio edytowane przez Dantheo ; 27-05-2023 o 07:44
Dantheo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2023, 09:33   #103
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalngo radia na stację multimedialną Android

Poszukaj ALPINE są dedykowane, tylko cena ok 4000 + moduł do współpracy z kierownicą i convers+. Są firmy które sprzedają i montują. Fajne jest to że jest regulacja ekranu wyżej-niżej. Jak znajdę to podeslę.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2023, 09:55   #104
Dantheo
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalngo radia na stację multimedialną Android

Dziękuję za sugestię - obejrzałem ofertę Alpine, i wygląda to bardzo ładnie, nie znalazłem co prawda stacji do S-max, ale faktycznie kilka firm w PL to sprzedaje, więc jest szansa, że po konsultacji ze sprzedawcą udałoby się coś znaleźć.
Niestety cena 4000+ to dużo - za bardzo podnosi wartość mojego staruszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy ktoś ma jeszcze jakieś inne sugestie, w cenie 1000-1500 PLN ?
Dantheo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2023, 10:32   #105
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,485
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalngo radia na stację multimedialną Android

Nic wartego uwagi spełniające zadane kryteria.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2023, 21:56   #106
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalngo radia na stację multimedialną Android

Czyżby czas przeprosić się z NX MCA2 + dołożyć PSS?
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2023, 20:35   #107
Dantheo
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalngo radia na stację multimedialną Android

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nic wartego uwagi spełniające zadane kryteria.
A jeżeli zrezygnuję ze sterowania z kierownicy i współpracy z Converse+, czy wówczas znacie jakieś warte uwagi radio ?

No i czy po odłączeniu fabrycznego radia, Converse+, czujniki parkowania ew. inne funkcje będą działały poprawnie ?

Jeżeli nie będzie współpracowało z autem, to pozostają poniższe wymagania:

Radio, najlepiej na Androidzie, z obsługą Android Auto
Z wbudowanym zestawem głośnomówiącym
Możliwość napędzenia wszystkich głośników (nie wiem w jaki sposób jest podłączony centralny głośnik w desce rozdzielczej)
W miarę nowego Androida, ładnego wyświetlacza
Radia które "pasuje" do deski
Dantheo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-05-2023, 20:51   #108
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalngo radia na stację multimedialną Android

Android nie zasili środkowego głośnika trzeba kombinować, np.: + z lewego i - z prawego wówczas wszystko będzie grało równo inaczej jeden lub drugi w drzwiach będzie grał ciszej. W oryginale środkowy głośnik jest podłączony do dodatkowej białej wtyczki pin 6, 7 w qadralocku z tej wtyczki idą też przewody do modułu BT.
Jeżeli upierasz się przy androidzie sugerowałbym szukać takiego co ma wbudowane DSP i to obowiązkowo lub dodatkowy wzmacniacz z DSP wówczas to troszkę lepiej zagra. Teraz pozostaje sprawa radia - odbiór FM. W androidzie jest zastosowana uniwersalna głowica która ma działać wszędzie, a okazuje się że to słabo działa (nie są to radia kierowane na konkretny rynek), są takie które mają DSP oraz głowicę Philipsa te prawdopodobnie będą trochę lepiej grały no i cena wówczas.
Nie namawiam, ale NX i tak bardzo dobrze gra w porównaniu do jakiegokolwiek Androida, jeśli myślisz o czymś co konkretnie zagra to już pozostają konkretne radia jak np. wcześniej pisałem Alpine. Resztę będziesz miał w telefonie.

Ostatnio edytowane przez franciszekmg ; 28-05-2023 o 21:16
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2023, 10:41   #109
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 132
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalngo radia na stację multimedialną Android

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bardzo fajne jakościowo radyjko tylko ta cena, może ktoś inny się skusi.

Tutaj pokazane zamontowane w S-Maxie.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2023, 12:18   #110
Dantheo
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 31-03-2018
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 13
Domyślnie Odp: Wymiana oryginalngo radia na stację multimedialną Android

Cytat:
Napisał franciszekmg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Android nie zasili środkowego głośnika trzeba kombinować, np.: + z lewego i - z prawego wówczas wszystko będzie grało równo inaczej jeden lub drugi w drzwiach będzie grał ciszej. W oryginale środkowy głośnik jest podłączony do dodatkowej białej wtyczki pin 6, 7 w qadralocku z tej wtyczki idą też przewody do modułu BT.
Jeżeli upierasz się przy androidzie sugerowałbym szukać takiego co ma wbudowane DSP i to obowiązkowo lub dodatkowy wzmacniacz z DSP wówczas to troszkę lepiej zagra. Teraz pozostaje sprawa radia - odbiór FM. W androidzie jest zastosowana uniwersalna głowica która ma działać wszędzie, a okazuje się że to słabo działa (nie są to radia kierowane na konkretny rynek), są takie które mają DSP oraz głowicę Philipsa te prawdopodobnie będą trochę lepiej grały no i cena wówczas.
Nie namawiam, ale NX i tak bardzo dobrze gra w porównaniu do jakiegokolwiek Androida, jeśli myślisz o czymś co konkretnie zagra to już pozostają konkretne radia jak np. wcześniej pisałem Alpine. Resztę będziesz miał w telefonie.
Dziękuję za konkretną odpowiedź. Właściwie sam android nie jest priorytetem - priorytetem jest współpraca z telefonem tzn. Android Auto (mapy, muzyka/podcasty ze Spotify)
NX niestety nie spełnia tego wymogu - jedyne co oferuje z moich wymagań to zestaw głośnomówiący, bo np. mapy "wbudowane" są w porównaniu z nawigacją w telefonie zupełnie bezużyteczne.

Więc chyba faktycznie jedynie Alpine można brać pod uwagę - wygląda ładnie, ma wszystko, gdyby nie ta cena, to byłby ideał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dantheo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.