Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2008, 16:05   #1
lukas20ek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2007
Skąd: Tuszyn/k Łodzi
Postów: 12
Domyślnie [Mk1] Problem z ABS/TCS

Witam mam problem z Abs/Tcs mianowicie po odpaleniu kontrolki migaja 2 razy po czym gasna po gwałtownym ruszeniu zapala sie kontrolka Tcs i słychac takie chrobotanie spod maski po chwili zapalaja sie kontrolki od Abs Tcs. Ta sama sytuacja wystepuje gdy ruszam normalnie. Ostatnio wymieniłem czujnik w prawym przednim kole bo wczesniej kontrolki swieciły sie cały czas. Przez jakis czas jezdziłem ze zmostkowanymi pinami we wtyczce pod prawym nadkolem,czy moze to byc przyczyna tej dolegliwosci, ponadto zrobiłem reset kompa i nic to nie dało. Moze ktos miał podobna sytuacje prosze o pomoc

lukas20ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2008, 18:43   #2
mr_yagooda
ford::advanced
 
Avatar mr_yagooda
 
Zarejestrowany: 07-09-2008
Skąd: Warszawa / Mława
Model: Jest: Volvo S40 i jest Mondeo MK3
Silnik: 1.6 115KM D2 oraz 1.8 Duratec 125KM
Rocznik: 2010 i 2003
Postów: 383
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z ABS/TCS

Witam! Chrobotanie jest i kontrolka sie zapala jak za ostro ruszasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. włacza sie kontrola trakcji zamiast pisku opon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., w moim Mondku tez po przekreceniu kluczyka kontrolki sie zapalaja gasna i po odpaleniu znowu sie zapalaja i gasna... to normalne zawsze tak jest, najwazniejsze ze gasna. A teraz jak ostro ruszasz np. na piasku i wlacza sie kontrola trakcji i dlugo ta kontrola dziala to juz kontrolka nie zgasnie do kolejnego wylaczenia silnika i ponownego odpalenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przynajmniej u mnie tak jest i z tego co juz wyczytalem na forum to tak ma byc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
*****
****
***
**
*
mr_yagooda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2008, 19:01   #3
lukas20ek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2007
Skąd: Tuszyn/k Łodzi
Postów: 12
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z ABS/TCS

No tak tylko ze mi nie zaleznie od tego czy rusze ,,zrywem''czy normalnie to po jakims czasie sie zaswiecaja 2 kontrolki od Abs i od Tcs i nie gasna dopoki nie wyłacze silnika i nie odpale na nowo autka.zaraz po odpaleniu moge normalnie wlanczas i wylancza Tcs a pozniej juz nie chyba to nie jest normalne?
lukas20ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2008, 21:11   #4
wojciechowski4
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-11-2007
Skąd: Brzeg
Model: mondeo
Silnik: 2,0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 107
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z ABS/TCS

Witam. Kolego a jakie masz oponki założone.? A co do przed mówcy mr_yagooda o działaniu tcs to nie do końca tak. przy zrywie na piasku faktycznie zapala się kontrolka tcs zaczyna się chrobotanie, pedał gazu się blokuje. po złapaniu przyczepności kontrolka gaśnie i wszystko działa normalnie. pamiętajmy jak kontrolka świeci na stałe to system tcs nie działa. także nie do końca kolega ma ok. ja miałem taki problem jak miałem za niski profil założony na felgach po odpaleniu ok, ale przy 60 km/h dupcia kontrola blokowała jazdę. musiałem ją wyłanczać ręcznie , potem przy 130 km/h wyłanczało mi abs. zmieniłem opony i jest ok.
__________________
Miałem esiego 1,6 16V, teraz mam mondio 2,0 16V ghia zagazowany , ale jazda.
wojciechowski4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2008, 21:35   #5
lukas20ek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2007
Skąd: Tuszyn/k Łodzi
Postów: 12
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z ABS/TCS

ja mam 205/60/15 mi sie kilkanascie metrow zaraz po ruszeniu wlanczaja kontrolki abs /tcs wiec nie wiem juz czy to czujnik pompa czy moze cos innego wczesniej chociaz dzialal abs na 3 kola ale kontrolki sie caly czas swiecily teraz gasna ale znow nie dziala abs :fcp5
lukas20ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2008, 21:42   #6
grust_mondeo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2008
Skąd: mrągowo/popowo salęckie
Postów: 56
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z ABS/TCS

u mnie ciągle świeci ta jeb.... :fcp15 kontrolka abs!
__________________
.;grUSt;[mK1]1.6;.NIE JESTEM MECHANIKIEM,TO TYLKO MOJE RADY
grust_mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2008, 22:35   #7
mikuś
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Mosina
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 157
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z ABS/TCS

Jeżeli po odpaleniu kontrolki gasną to system abs i tcs jest sprawny, jeżeli po ruszeniu kontrolka abs się zapala to system nie otrzymuje sygnału z któregoś czujnika koła dlatego się wyłancza ( zapalone kontrolki ) - uszkodzony lub zle wyregulowany czujnik. System tcs " pracuje " na czujnikach abs-u , jeżeli abs się wyłancza to tcs też nie będzie pracować. Najlepiej podjechać do jakiegoś speca od abs
mikuś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2008, 17:17   #8
Jabar88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-11-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z ABS/TCS

Witam moj problem jest nastepujacy;Kupilem nidawno Focusa 1.8tdci Ghia 2002r przegladajac ksiazke fordoska zwrucilem na wykaz kontrolek na liczniku i zauwarzylem ze nie swieci u mnie kontrolka od TCS(po zalonczeniu zapolonu) Czytalem na temat systemu TCS i pisza ze;Uklad ten na miękkich nawierzchniach zapobiega ślizganiu się kół podczas jazdy po piasku lub błocie. Na wzniesieniach pozwala ruszać bez problemów nawet przy znacznym nachyleniu drogi. Na poziomych nawierzchniach nie pozwala na ruszanie z piskiem opon. U mnie to nie wystepuje pala sie kapcie jak glupie. O co tu chodzi
Dzieki za info.
Jabar88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2008, 17:40   #9
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z ABS/TCS

Cytat:
Napisał mikuś
Jeżeli po odpaleniu kontrolki gasną to system abs i tcs jest sprawny, jeżeli po ruszeniu kontrolka abs się zapala to system nie otrzymuje sygnału z któregoś czujnika koła dlatego się wyłancza ( zapalone kontrolki ) - uszkodzony lub zle wyregulowany czujnik. System tcs " pracuje " na czujnikach abs-u , jeżeli abs się wyłancza to tcs też nie będzie pracować. Najlepiej podjechać do jakiegoś speca od abs
e tam kolego, u mnie nie bylo styku we wtyczce od czujnika i kontrolka ABS/TCS swiecila caly czas. Zgasly dopiero po naprawieniu stykow. Wiec bzdura jest ze kontrolka sie nie swieci a zapala jak ruszysz. System sprawdza czujniki przy uruchomieniu i jak cos jest nie tak zapalala kontrolke.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2008, 19:00   #10
Jabar88
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-11-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z ABS/TCS

Cytat:
Napisał 1olek
Cytat:
Napisał mikuś
Jeżeli po odpaleniu kontrolki gasną to system abs i tcs jest sprawny, jeżeli po ruszeniu kontrolka abs się zapala to system nie otrzymuje sygnału z któregoś czujnika koła dlatego się wyłancza ( zapalone kontrolki ) - uszkodzony lub zle wyregulowany czujnik. System tcs " pracuje " na czujnikach abs-u , jeżeli abs się wyłancza to tcs też nie będzie pracować. Najlepiej podjechać do jakiegoś speca od abs
e tam kolego, u mnie nie bylo styku we wtyczce od czujnika i kontrolka ABS/TCS swiecila caly czas. Zgasly dopiero po naprawieniu stykow. Wiec bzdura jest ze kontrolka sie nie swieci a zapala jak ruszysz. System sprawdza czujniki przy uruchomieniu i jak cos jest nie tak zapalala kontrolke.
U mnie po wlonczeniu zaplonu swieci sie tylko ABS auto odpalam ABS gasnie a TCS nie daje o sobie znaku zycia
???????
Jabar88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.