Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2009, 18:26   #1
Siders
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Waldachtal
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie [Mk1] Problem z Mondeo gaśnie...

Witam serdecznie...
Posiadam Mondeo z 94r. 1.8 16V Mam mały problem... Gdy podłącze wężyk podciśnienia paliwa do listwy auto gaśnie!!! ale odłączając przepływomierz samochód chodzi lecz pływają mu obroty miedzy 500 a 1000. Jest wtedy mułowaty!!! O co w tym chodzi? Nie wiem czy może być to przyczyną filtra paliwa??? Z tego co wiem po odłączeniu wężyka ciśnienie paliwa wzrasta do iluś tam barów... gdy podłącze ciśnienie maleje. I wówczas gaśnie. Wszystko było by ok ale zmylił mnie ten przepływomierz! i moja teoria upadła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chyba. Proszę o pomoc!!! z góry dziękuję...

Siders jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2009, 18:48   #2
leszekpmi
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2009
Skąd: Międzychód
Model: Mondeo
Silnik: 18.16v 112PS
Rocznik: 1995
Postów: 53
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z Mondeo gaśnie...

witam serdecznie kolegę.Propo gaśnięcia auta.Mój problem jest nieco inny ale mam nadzieje że się nie obrazisz bym swój opisał w twoim temacie.Posiadam Mondeo o 5l tankuje tylko na stacji Orlen.Problem jest następujący:od pewnego czasu w samochodziku spostrzegłem falujące obroty.Po przejechaniu jakieś trasy z prędkością 100-120km/h wszystko jest ok.
Gdy próbuję go odpalić po 10-30min auto adpali ale falują mu obroty od 400-1200 a najczęściej spadną do takiej wartości że auto zgaśnie.Byłem na serwisie w Poznaniu wymienili mi zawór bocznikowy i miało być ok,ale nie jest.Po ponownym powrocie na serwis stwierdzili uszkodzenie sondy lambda, wymieniłem ją sam.Nadal jest bez zmian.Przepływka była czyszczona w serwisie.Na tym koniec mojego rozumku nie wiem co dalej.Ostatnimi czasy mondziak potrafi gasnąć nawet gdy jadę do miasta 2km wcisnę pedał sprzęgła a obroty szaleją w dolnym zakresie 300-700 aż zgaśnie.Musze go odpalić potrzymać na gazie 1500obrotów przez 1-2nim i wszystko jest ok.Dziękuje i pozdrawiam
leszekpmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2009, 19:25   #3
grust_mondeo
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2008
Skąd: mrągowo/popowo salęckie
Postów: 56
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z Mondeo gaśnie...

hm mam podobnie radze sprawdzić wszystkie gumy czy nie łapie lewego powietrza,next sprawdzić kabel od przepływki,wyczyścić silniczek krokowy...i jak tam z filtrem powietrza?
__________________
.;grUSt;[mK1]1.6;.NIE JESTEM MECHANIKIEM,TO TYLKO MOJE RADY
grust_mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2009, 19:41   #4
Siders
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 24-01-2009
Skąd: Waldachtal
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI 90KM
Rocznik: 2001
Postów: 10
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z Mondeo gaśnie...

Filtr powietrza jest nowy, przepływomierz też OK silnik krokowy hmmm chyba raczej brak powiązania... Jak na razie przychodzi mi do głowy, że mam niskie ciśnienie paliwa bo na ssaniu jest ok dopiero później gaśnie... Ale jak to sprawdzić? Jak sprawdzić czy pompa dobrze podaje paliwo...
Siders jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2009, 20:38   #5
dejfitek
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 1,6 16V ZETEC
Rocznik: 1995
Postów: 155
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z Mondeo gaśnie...

Mam dokładnie to samo,powiem tez że zrobiło mi sie to po wymianie zaworów,planowaniu glowicy,wymianie rozrządu i pompy paliwa.Po tej dość kosztownej operacji, wyjeżdżając z serwisu zauważyłem dokładnie to samo co opisuje autor tego postu.W tym samym serwisie powiedzieli mi na to że mam jeszcze silnik krokowy do wymiany. Ale wydaje mi sie to dość dziwne bo przed remontem chodził normalnie-co prawde na 3 gary ale obroty nie falowały i nie gasną.Zastanawia mnie czy oni czegos nie schrzanili....
__________________
dejfitek
dejfitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2009, 21:37   #6
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z Mondeo gaśnie...

silniczek krokowy to silniczek odpowiedzialny za wlasnie wolne obroty. zwykle pomaga jego czyszczenie (na falujace obroty) choc czytalem juz opinie ze pierwszy raz sie go czysci za drugim juz wymienia
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2009, 22:54   #7
zlopus21
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-02-2009
Postów: 2
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z Mondeo gaśnie...

Koledzy mam tu podobny problem z mondeo 94 rok 1.6 benzin gaz, odpalany zawsze na benzin , na gazie silnik chodzi utrzymuje 1000 lub 900 obrotow na cieplym, sek w tym ze dusi sie gdy chcem mu dodac gazu kiedy jade, dlawi sie i nie ma mocy a czasami strzeli w kolektor dolotowy, natomiast na benzynie zapala na zimnym i za chwile gasnie i nie idzie go odpalic , po 5 minutach zaskoczy pochodzi na benzynie i kiedy sie nagrzeje zaczyna schodzi powoli z obrotow i w koncu gasnie, nawet na cieplym silniku gdy go odpale na benzynie odpali bez szwankui od razu ale pochodzi chwile na 1000 obrotow i gasnie. Wymienilem przewody i swiece ale nic nie lepiej.Na gazie jak chodzi na cieplym i na zimnym to nie gasnie, mozecie mi cos doradzic ????z gory podziekowal
zlopus21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2009, 22:57   #8
zlopus21
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-02-2009
Postów: 2
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z Mondeo gaśnie...

Koledzy mam tu podobny problem z mondeo 94 rok 1.6 benzin gaz, odpalany zawsze na benzin , na gazie silnik chodzi utrzymuje 1000 lub 900 obrotow na cieplym, sek w tym ze dusi sie gdy chcem mu dodac gazu kiedy jade, dlawi sie i nie ma mocy a czasami strzeli w kolektor dolotowy, natomiast na benzynie zapala na zimnym i za chwile gasnie i nie idzie go odpalic , po 5 minutach zaskoczy pochodzi na benzynie i kiedy sie nagrzeje zaczyna schodzi powoli z obrotow i w koncu gasnie, nawet na cieplym silniku gdy go odpale na benzynie odpali bez szwankui od razu ale pochodzi chwile na 1000 obrotow i gasnie. Wymienilem przewody i swiece ale nic nie lepiej.Na gazie jak chodzi na cieplym i na zimnym to nie gasnie, mozecie mi cos doradzic ????z gory podziekowal
zlopus21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2009, 21:05   #9
dejfitek
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2008
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo
Silnik: 1,6 16V ZETEC
Rocznik: 1995
Postów: 155
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z Mondeo gaśnie...

A czy oprócz krokowca cos jeszcze może byc za to odpowiedzialne?
__________________
dejfitek
dejfitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2009, 15:31   #10
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Re: [Mk1] Problem z Mondeo gaśnie...

Podobno '94 tak ma że chodzi tylko wtedy jak przepływka jest odłączona.Teścia mondek 1,6 '94 chodzi bez i jest ok.
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.