Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2010, 12:49   #21
bartt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2009
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Niedziałająca zapalniczka.

Cytat:
Napisał blademan2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie już działa zapalniczka.Okazało się,że do wymiany był bezpiecznik 15A niebieski i jest ok.Nie wiem tylko dlaczego w mojej instrukcji,którą ściągnąłem z netu jest napisane,że bezpiecznik od zapalniczki to zielony 30A.Ale nie zawracam głowy.Pozdrawiam wszystkich
ja nie wiem czemu ale ja miałem włożony 30A i też nie wiadomo dlaczego sie przepalił. ale teraz mam dylemat, ponieważ jest duże miejsce i zastanawiam sie czy należy włożyć duży bezpiecznik 15A (czy w ogóle sie da?) czy mały 15A tak jak miałem włożone to 30A?

bartt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2010, 19:30   #22
t_skiba
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-11-2007
Skąd: Lubin/ Edynburg
Model: Opel Omega
Silnik: 3.2 V6
Rocznik: 2001
Postów: 176
Domyślnie Odp: Niedziałająca zapalniczka.

Cytat:
Napisał blademan2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie już działa zapalniczka.Okazało się,że do wymiany był bezpiecznik 15A niebieski i jest ok.Nie wiem tylko dlaczego w mojej instrukcji,którą ściągnąłem z netu jest napisane,że bezpiecznik od zapalniczki to zielony 30A.Ale nie zawracam głowy.Pozdrawiam wszystkich
Zalezy w ktore polozenie wlozysz bezpiecznik to zapalniczka dziala tylko po wlaczeniu zaplonu albo przez caly czas nawet jak nie masz kluczyka w stacyjce
t_skiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2010, 13:20   #23
bartt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2009
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Niedziałająca zapalniczka.

Cytat:
Napisał t_skiba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zalezy w ktore polozenie wlozysz bezpiecznik to zapalniczka dziala tylko po wlaczeniu zaplonu albo przez caly czas nawet jak nie masz kluczyka w stacyjce
jeszcze mam wokół taką zieloną obramówke która wygląda jakby chciała świecić... da się jakoś ją wprawić w świecenie?
bartt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2010, 14:10   #24
dunkin
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-11-2009
Skąd: Pruszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TD
Rocznik: 2016
Postów: 73
Domyślnie Odp: Niedziałająca zapalniczka.

u mnie tez przestała świecić, zresztą podświetlanie popielniczki również. Sprawdzałem bezpieczniki zapalniczki i jest ok. Zapalniczka grzeje, a światła jak nie było tak nie ma :/
dunkin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 18:08   #25
bartt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-10-2009
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Niedziałająca zapalniczka.

właściwie to nawet nie wiedziałem że w popielniczce ma świecić... moze tam są jakieś żarówki diody albo coś? wymieniał ktoś to może?
bartt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 19:02   #26
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Niedziałająca zapalniczka.

Cytat:
Napisał bartt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
właściwie to nawet nie wiedziałem że w popielniczce ma świecić... moze tam są jakieś żarówki diody albo coś? wymieniał ktoś to może?
Jest tam żarówka, oświetla popielniczkę i gniazdo zapalniczki. Jak nie świeci to pewnie żarówka się spaliła. Trzeba sprawdzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdr
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 10:19   #27
gosia81
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2010
Skąd: ...
Model: ford mondeo
Silnik: diesel
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Niedziałająca zapalniczka.

nie działa mi zapalniczka ,bezpieczniki są ok ,gniazdko podłączone . Do zapalniczki naleciało mi troche wody.Potrzebna jest wymiana całej zapalniczki? Jeśli tak prosze o pomoc .Światełko w zapalniczce działa

Ostatnio edytowane przez gosia81 ; 19-02-2010 o 11:27
gosia81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2010, 13:46   #28
prezes_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2010
Skąd: www
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 11.2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Niedziałająca zapalniczka.

Witam,

mam taki problem z niedziałającą zapalniczką a raczej prądowo - niedziałającą, bo papierosa można odpalić, tylna jest wporządku czy to może być wina bezpiecznika czy może jest coś z gniazdem np: zapaskudzone papierochami?

Dzieki
prezes_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2010, 14:26   #29
robson646
ford::average
 
Avatar robson646
 
Zarejestrowany: 17-10-2009
Skąd: Legionowo
Model: Mondeo Kombi Ghia
Silnik: 2.0 TDDi 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 131
Domyślnie Odp: Niedziałająca zapalniczka.

u mnie też nie działa zapalniczka bezpiecznik wporządku żarówka (podświetlenie zapalniczki) działa w przewodacg napiecie jest ponieważ podłączyłem pod jeden tą żaróweczkę zmasowałem i się zaświeciła...
więc co może być przyczyną niedziałającej zapalniczki?
__________________
robson646 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2010, 10:37   #30
cichyp
ford::beginner
 
Avatar cichyp
 
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2,2TDCi, Big IC, wydech, Chip
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Niedziałająca zapalniczka.

podepnę się pod temat:

mam mały problem z zapalniczką (nie pale ale telefon wymaga ładowania w trasie) nie mogę jej wyciągnąć z gniazda, nie chce wyrwać czegoś więc ciągnę z umiarem... czy naprawdę trzeba siły Pudziana żeby to wyjąć, poprzedni właściciel modka nie używał jej więc siedzi tam już 5 lat.

Może ktoś coś poradzi?
cichyp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.