Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2011, 20:16   #1
bobas8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2006
Model: Mondeo turnier / C - max
Silnik: 1,8 / 1,6 TDCI
Rocznik: 1997 / 2006
Postów: 24
Domyślnie Przewód ciśnienia turbiny ?

Witam - jak w temacie - jak nazywa się ten element fachowo?- zaznaczony na rys. Nie chcę zostać oszukany przez mechanika ......a chodzi o to - że auto wolno rozpędza się i przy 3tys. obr. słyszę świst( szum) coś jak podmuch wiatru - nie gwizd - jak przyłożyłem rękę do "zgrzewów" od ktorych wychodzą "kolanka" - czuję podmuch powietrza. Czy to może odpowiadać za spadek mocy auta? . Nie sądzę że jest to awaria turbiny - nic na komputerze nie wyświetla się ( błąd ).
dzieki
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdj.502.jpg (90.7 KB, 121 wyświetleń)

__________________
bobas8

Ostatnio edytowane przez bobas8 ; 27-06-2011 o 20:33
bobas8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 08:10   #2
colin barbazynca
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2011
Skąd: Kraków
Model: C-Max Ghia / Swift Saudi Arabia
Silnik: 2.0 tdci dpf/ 1.3 103KM
Rocznik: 2008 / 1993
Postów: 92
Domyślnie Odp: Przewód ciśnienia turbiny ?

Jak tam ucieka powietrze, to napewno bedzie problem z utrata mocy i ew dymieniem.
Co do komputera, to on nie jest w stanie zdiagnozowac czegos takiego jak awaria turbiny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeszcze jak doladowanie jest za tuze to jest opcja ze je obetnie i wywali blad, ale jak doladowanie jest za male, to marne szanse dostac cokolwiek - ratuje cie tylko logowanie parametrow podczas jazdy, bo sprawdzanie "turbiny" na postoju to rozboj w bialy dzien...
colin barbazynca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 16:07   #3
Rolo28
ford::average
 
Avatar Rolo28
 
Zarejestrowany: 29-11-2008
Skąd: Małopolska
Model: Kuga
Silnik: 2.5 FHEV ST Line X AWD
Rocznik: 2021
Postów: 84
Domyślnie Odp: Przewód ciśnienia turbiny ?

Witam sprawdź dokładnie czy przypadkiem nie wieje z tego czarnego korka powyżej ja kiedyś też myślałem że to ta rura jest pęknięta i nieszczelna ale przyjrzałem się dokładniej i faktycznie wieje z pod tego korka co odpowietrza skrzynie korbową
Rolo28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 19:33   #4
Biperek
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 26-09-2010
Skąd: Augustów
Model: Kuga II Platinium
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 193
Domyślnie Odp: Przewód ciśnienia turbiny ?

Polecam patent na odszukiwanie przedmuchów z kawałkiem papierowego paska. Ja ostatnio znalazłem u siebie niewielki przedmuch, znaczy na małych obrotach był niewielki. Spadek mocy był bardzo wyraźny. Żadnego gwizdu nie było, auta nie dało się rozpędzić więcej niż 110 km/h, a i to trwało wieki. Wyprzedzanie nie wchodziło w grę. Co prawda dziurę miałem w innym miejscu (prostokątna karbowana złączka z czujnikiem z boku), ale skutek bardzo podobny. Taśma izolacyjna i drut pomogły do czasu sprowadzenia nowej. Polecam zlokalizowanie przedmuchu i próbę uszczelnienia. Będziesz wiedział, czy diagnoza słuszna. Ja w pierwszej chwili wystraszyłem się, że turbawkę szlag trafił.
Biperek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2011, 21:55   #5
bobas8
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-07-2006
Model: Mondeo turnier / C - max
Silnik: 1,8 / 1,6 TDCI
Rocznik: 1997 / 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Przewód ciśnienia turbiny ?

...i znalazłem się u mechanika , który zrobił to (po mojemu) profesjonalnie - polewał pianką i szukał przedmuchów góra/dół .....i po około 30 min. stwierdził (zademonstrował) - pokrywa zaworów ma przedmuchy .....i tu ciekawostka - cena części - ford servis - 750zl. Allegro - 80 -180zl.
pozdr
__________________
bobas8
bobas8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.