Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-06-2015, 11:22   #1
raphau
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-03-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie O tym jak sarna mi wybiegła

Witam, nie wiem, czy to odpowiedni dział, ale chciałem się podzielić moim doświadczeniem z ostatniej niedzieli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jadąc sobie w stronę Kalisza koło godziny 22, przejeżdżałem właśnie przez las... Na liczniku ok. 90 km/h, na zewnątrz ciemno, a z naprzeciwka w oddali jechało sobie jakieś autko. Nagle z lewej strony widzę sarnę (dość mała, pewnie ważyła tyle co duży pies). Niestety nie było zbyt wiele czasu na reakcję, bo światła samochodu z naprzeciwka sprawiały, że nie za wiele było widać na lewym pasie, a sarenka była szybka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie wiem nawet, czy zdążyłem położyć nogę na hamulcu gdy w nią wjechałem... Poduszki wystrzeliły, w aucie dym, no nic trzeba się zatrzymać (dodam tutaj, że poduszka zatrzymała się jakieś 10cm od mojej twarzy). Zjechałem na pobocze, szybko ustawienie trójkąta, zebranie tablicy rejestracyjnej, która leżała parędziesiąt metrów z tyłu i czas na szybkie oględziny.

Ramka i część zderzaka potrzaskana, halogen prawy wypadł, lampa prawa zbita, ale świeci. Na szczęście obie chłodnice w porządku. Pomyślałem sobie "jestem szczęściarzem, naprawa zamknie się w kilku stówkach". Niestety potem spojrzałem na przednią szybę... Zdziwiłem się ponieważ sarna na pewno górą nie przeleciała, bo maska nie miała ani śladu, z resztą nie przeoczyłbym latającej sarny.
Po krótszym śledztwie znalazłem winowajcę zbitej szyby - poduszka pasażera.

I w ten oto sposób sarna mi auto załatwiła.

Poszedłem jeszcze poszukać jej w gdzieś w rowie, ale najwidoczniej dezintegracyjna moc zderzaka od focusa sprawiła, że zwierzę rozpłynęło się w powietrzu...

Poniżej zamieszczam parę fotek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20150531_215422.jpg (88.6 KB, 154 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150531_215426.jpg (87.6 KB, 146 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150531_215432.jpg (83.8 KB, 136 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150531_215453.jpg (88.3 KB, 131 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20150531_215520.jpg (89.0 KB, 151 wyświetleń)

raphau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 11:31   #2
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: O tym jak sarna mi wybiegła

Był znak o dzikich zwierzętach ?
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 11:37   #3
raphau
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-03-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: O tym jak sarna mi wybiegła

Oczywiście, tam między miejscowościami jest co chwile znak Dzikie zwierzęta z tabliczką pod spodem np. "na odcinku 30km"

edit: nawet policji nie wzywałem, bo znając życie, przez to że jest ten znak to na 100% odszkodowania nie dostanę, a i jeszcze mandat mi by wlepili za niedostosowanie się do znaku -,-
raphau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 11:41   #4
wtomeks
Zablokowany
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-08-2014
Skąd: Złotów
Model: Scorpio;Ka
Silnik: 2.0/1.3
Rocznik: 1994/2001
Postów: 369
Domyślnie Odp: O tym jak sarna mi wybiegła

dla mnie paranoją jest to że poduszki wybuchają w takiej sytuacji. Zderzak i reszta zbiedą co połamane a poduchy wywaliły.

W scorpio czujniki są za belką i trzeba przydzwonić aby poduchy poszły. A widzę tutaj to jak w tym filmiku, babcia wali torebką w zderzak i poduszka wywala... robiąc więcej szkody niz ta sarna.
wtomeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 11:43   #5
raphau
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-03-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: O tym jak sarna mi wybiegła

Też mnie zdziwiło ich wystrzelenie, ale to pół biedy, szkoda trochę tej szyby, bo gdyby nie poduszka to byłaby cała...
Już szybę wymieniłem, zapłaciłem 440zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
raphau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 11:51   #6
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie

Współczuję. Mi kiedyś wyleciała większa wersja Reksio w mieście.

Bilans to zderzak do klejenia. Nowe chłodnice plus dorobienie mocowań i kratka halogenu. I tak samo jak u Ciebie .... winowajca się oddalił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Taki lajf

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 12:59   #7
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: O tym jak sarna mi wybiegła

Nie żebym kogoś namawiał do grzechu, ale...
znam przypadki, gdy w takich sytuacjach (jeśli szkoda jest znacząca), poszkodowani pukają z flaszką do znajomego rolnika. Wtedy zamiast sarny pojawia się cielak, który urwał się z uwięzi, a odszkodowanie wypłaca ubezpieczyciel rolnika...
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 13:40   #8
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,713
Domyślnie

A jak znajomy rolnik akurat ma gospodarstwo na drugiej stronie kraju? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.... żart.

Tapnięte z Szajsunga MkIV
__________________
126p --> MkI 1.8TD --> ST220 STach --> ST220 STach II --> MkIV 2.5T Tit S
Juzek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 13:44   #9
raphau
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-03-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.0
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: O tym jak sarna mi wybiegła

Dobre Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. następnym razem będę o tym pamiętał. Szczerze powiedziawszy to liczyłem że będę miał darmową sarninę, ale jak to wcześniej napisałem: sprawca uciekł...

Chociaż z drugiej strony wolałbym nie brać takiej "stukniętej" sarny do auta, bo trochę mogłaby śmierdzieć (tak jak śmierdziało ta nieprzetrawiona zielenina na zderzaku, na pierwszym zdjęciu)
raphau jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2015, 13:53   #10
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: O tym jak sarna mi wybiegła

Cytat:
Napisał raphau Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(tak jak śmierdziało ta nieprzetrawiona zielenina na zderzaku, na pierwszym zdjęciu)
To znaczy, że sarna nie miała szans na przeżycie (rozerwany żołądek).
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.