Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2008, 17:58   #11
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: Falujące obroty

Dzięki koledzy za informacje. W poniedziałek jadę do warsztatu specjalizującego się ponoć w Fordach (nie ASO, of course), bo zaczęło mnie to lekko wkurzać. Zobaczymy, co zrobią (wcześniej wymieniony był przewód odmy z zaworkiem, ale to nic nie pomogło; również podłączenie do komputera nie wykazało żadnych błędów).
Pozdrawiam :fcp29

korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2008, 13:54   #12
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Re: Falujące obroty

Witam!
No i byłem dzisiaj w warsztacie specjalizującym się w fordach. Po podłączeniu do kompa wyszły jakieś błedy, w tym wskazujące jako winnego zawór obrotów biegu jałowego (zacinał się). Podobno nie należy używać nazwy "silnik krokowy", gdyż to nie jest silnik krokowy. Jego czyszczenie nic nie pomogło. Ale zamiast jego wymiany - obroty ustawiono poprzez regulację przepustnicy. Nie wiem, czy mogę potraktować to jako stałe rozwiązanie, czy jakąś przejściową prowizorkę. Czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z tym, a jeżeli tak - co można o tym sadzić ??
Pozdrawiam :fcp29
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2008, 22:30   #13
toox
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-03-2008
Postów: 1
Domyślnie Re: Falujące obroty

Witam. Pozwolę sobie podłączyć się do wątku ponieważ mam podobny problem. Jedną rzeczą są falujące obroty (w różnych zakresach ? raz to jest 600-800rmp innym razem 600-1000rmp a czasami na 10 sek zawiesi się na 1000rmp) na biegu jałowym, które jednak nie występuje zawsze lecz na przemian z delikatnym przerywaniem. Przerywanie powoduje delikatne szarpnięcia silnika (na biegu jałowym) jest także wyczuwalne podczas jazdy (szczególnie na niskim biegu) tak do ok. 2200rmp. Potem już nie czuć i moc itd jest ok. Wymieniałem świece, przewody wysokiego napiecia oraz filtry i nie pomogło. Pytanie jest czy może to być korkowiec+przepływomierz. Czy szarpanie podczas jazdy na niskich obrotach może być spowodowane ich zabrudzeniem? (FFocus 2001r 1,6 70tyś km) Z góry dziękuję za pomoc
toox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2008, 05:52   #14
bartstep
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2007
Skąd: Jelenia Gora
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: ----
Postów: 225
Domyślnie Re: Falujące obroty

Przeczysc to sie przekonasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napewno nie zaszkodzisz...
__________________
Tylko dwie marki licza sie w swiecie motoryzacji... nieprzereklamowana solidnosc FORD i zachwycajaca Alfa Romeo...
bartstep jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2010, 23:04   #15
Piotr_gd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: Re: Falujące obroty

Cytat:
Napisał bartstep Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
>>ODLACZ AKUMULATOR I WLACZ SWIATLA MIJANIA<<<
Też muszę się zabrać za czyszczenie tego ustrojstwa, tylko mam pytanie z jakiego powodu powinno się odłączyć akumulator i włączyć światła mijania?
Piotr_gd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2010, 20:08   #16
szymon71
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: Grywałd-Gorce-Pieniny
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1.6 Zetec + LPG (sekwencja BRC)
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Re: Falujące obroty

Cytat:
Napisał Piotr_gd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też muszę się zabrać za czyszczenie tego ustrojstwa, tylko mam pytanie z jakiego powodu powinno się odłączyć akumulator i włączyć światła mijania?
Witam. Mam też ten sam problem z Focusem 1.6 16v i też spruję wyczyścić przepływomierz i silniczek krokowy, ale też poproszę o wyjaśnienie zagadnienia odłączenia akumulatora i włączenia świateł mijania. Przyznam się że tego nie rozumiem.
Pozdrawiam.
szymon71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2010, 17:31   #17
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: Falujące obroty

Witam
Rok temu wymieniałem własnymi siłami silnik krokowy (proste jak drut). Odkreciłem dwie srubki, odpiąłem przewody, podłączyłem do nowego i przykręciłem. Nie odłączałem akumulatora, nie włączałem żadnych świateł. Po wymianie wszystko działało od razu normalnie.
Pozdrawiam.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2010, 14:31   #18
szymon71
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 24-04-2009
Skąd: Grywałd-Gorce-Pieniny
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1.6 Zetec + LPG (sekwencja BRC)
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Falujące obroty

Witam ponownie.
Dziś właśnie skończyłem reperować mojego Focusa, chodzi o to co jest tematem postu. Po wyczyszczeniu przepływomierza i tzw. silniczka krokowego obroty nadal falowały.... w moim przypadku usterka była w systemie odpowietrzania skrzyni korbowej. Uszkodzony zawór. Na razie prowizorycznie zatkałem otwory w kolektorze ssącym i jest OK.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak kupię nowy zawór to zrobię tak jak było oryginalnie.
Pozdrawiam.
szymon71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 15:18   #19
Piotr_gd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: Falujące obroty

A swoją drogą może ktoś podpowiedzieć, w którym miejscu w silniku 1.6 (benzyna) z 2003 r. znajduje się przepływomierz powietrza? Powinien niby być zaraz przy wyjściu z obudowy filtra powietrza, ale nie ma. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piotr_gd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2010, 17:31   #20
sevenup
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2009
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2007
Postów: 37
Domyślnie Odp: Falujące obroty

Cytat:
Napisał Piotr_gd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A swoją drogą może ktoś podpowiedzieć, w którym miejscu w silniku 1.6 (benzyna) z 2003 r. znajduje się przepływomierz powietrza? Powinien niby być zaraz przy wyjściu z obudowy filtra powietrza, ale nie ma. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, mam ten sam problem. Chciałbym wyczyścić przepływomierz ale na wyjściu z filtra powietrza nie ma nic. Więc gdzie go szukać? Moja foka to 1,6/2001.Jeszcze jedno pytanie, czy własnymi siłami można wymienić przewód odpowietrzający i zawór skrzyni korbowej.Pozdrawiam
sevenup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.