Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2010, 14:11   #11
666zielony666
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Gliwice
Model: ford focus
Silnik: 1.8 16v zetec
Rocznik: 1999
Postów: 29
Domyślnie Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?

no masz racje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zebym ja wiedzial ile jeszcze przejezdze na tym co mam to bym byl zadowolony.. a tak to loteria Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a jak do mechanika dam zeby sprawdzil to zaplace kase za robote nie wiadomo czy on mi to dokladnie sprawdzi a sprzeglo dalej bedzie rozwalone

666zielony666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2010, 14:19   #12
666zielony666
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Gliwice
Model: ford focus
Silnik: 1.8 16v zetec
Rocznik: 1999
Postów: 29
Domyślnie Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?

a jeszcze jedno mam pytanie przy zakupie trzeba podac numer nadwozia i kod silnika
numer nadwozia to wiadomo a kod silnika? skad go z czytac?
666zielony666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2010, 18:12   #13
adriaan1989
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-03-2008
Model: [MK2] Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM
Rocznik: 2005
Postów: 141
Domyślnie Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?

Witam, u mnie podczas wciskania sprzegla slychac jakas sprezyne. Sprzeglo lapie normalnie tak jak od poczatku. Jedyny mankament to ten dzwiek sprezyny. Jakis czas temu mechanik walna tam troche wd40 i pomoglo na jakis czas. Co to moze byc?
adriaan1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2010, 15:32   #14
Lukaszko
ford::advanced
 
Avatar Lukaszko
 
Zarejestrowany: 16-11-2009
Model: Ford Mondeo Mk5
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?

Też słyszę tą sprężynkę.
Ale w sumie to nie przeszkadza i myślę że to nie szkodliwe.
Lukaszko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 05:36   #15
JAL_79
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2009
Model: Focus MK1
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?

Cytat:
Napisał adriaan1989 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, u mnie podczas wciskania sprzegla slychac jakas sprezyne. Sprzeglo lapie normalnie tak jak od poczatku. Jedyny mankament to ten dzwiek sprezyny. Jakis czas temu mechanik walna tam troche wd40 i pomoglo na jakis czas. Co to moze byc?
u mnie też słychać sprężynkę, a koło dwumasowe wraz ze sprzęgłem, wysprzęglnikiem i jakimś łożyskiem miałem wymieniane w zeszłym tygodniu. Czy to może oznaczać, że któraś z wymienionych części jest uszkodzona, albo, że ktoś pocisnął mi jakąś używaną część?
JAL_79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2010, 09:12   #16
marekki_2004
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 82
Domyślnie Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?

u mnie też odezwała się sprężyna sprzęgła. Najpierw psiknąłem WD40 i pomogło na kilka dni po czym denerwujące skrzypienie powróciło. Dopiero po przesmarowaniu smarem silikonowym w sprayu mam spokój już od kilku tygodniGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marekki_2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 17:00   #17
lotnik11
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus 3D
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?

tam podobno jest jeszcze siłownik skrzyni biegów, który steruje wysprzęgliiem i to on może też hałasować. A jak on się popsuje to sprzęgło do wymiany.
lotnik11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 19:50   #18
666zielony666
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Gliwice
Model: ford focus
Silnik: 1.8 16v zetec
Rocznik: 1999
Postów: 29
Domyślnie Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?

ja wymienilem po tym jak wysoko bralo i jak facet stwierdzil na diagnostyce ze jest taki poslizg ze nie umie z rolek zjechac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kupilem na allegro komplecik tarcza docisk i wysprzeglik za420zl z firmy LUK
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i jestem bardzo zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wczoraj odebralem ;p wymiena 300zl wiec troszke to szarpie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale autko jak nowe ;p
wrazenie jest jakby to auto nic nie wazylo jechalo do przodu bez zadnych oporow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mowie powaznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)))
dla informacji dodam ze moja foka 180tys przebieg i z tarczy zostala polowa jej grubosci i lekko nadpalona szło by jeszcze pojedzic docisk tez w miare, wysprzeglik szajs... zdecydowalem sie przy jedenj robocie wymienic wszystko
666zielony666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2014, 15:18   #19
świerszczyk
ford::amateur
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 20-05-2014
Skąd: gryfice
Model: focus
Silnik: 1.8tddi
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?

mam forda 1.8tddi 90ps mk 1 2000r zaczeło mi sie slizgac sprzegło tylko niewiem jakie mam sprzegło i ile może kosztowac czy to zwykłe czy dwumasowe jak to sprawdzić
świerszczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2014, 15:50   #20
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie Odp: Sprzęgło - jakie objawy zużycia i kiedy wymieniać?

Nie masz dwumasy, zwykłe koło zamachowe. Jak to sprawdzić ? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę "sprzęgło kompletne focus 1.8 tddi" i wyskoczy Ci, co jest w składzie kompletu. LUK, Valeo, Sachs, około 700zł części, 200-300zł robota.
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.