Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2011, 20:40   #1
qdziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-07-2008
Skąd: Mielec
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 49
Domyślnie nawiew bez klimy?

Mam mondziaka od 3 lat ale nadal nie wiem jak włączyć nawiew na szybę bez załączania klimatyzacji. Chodzi mi o sam wentylator bez klimy. Oszcczędnośc paliwa i sprężarki ?

qdziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 20:43   #2
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: nawiew bez klimy?

Temat był nie da rady choc ktos pisał o przeróbce zeby tak nie byłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 21:03   #3
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: nawiew bez klimy?

niestety, po każdorazowym włączeniu nawiewu na szybę włączy się klima (niestety trzeba ją samemu sobie wyłączyć)
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2011, 21:16   #4
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: nawiew bez klimy?

Chyba, że ma się manuala i wtedy wystarczy przyciskiem wyłączyć klimę.
__________________
Mam nadzieję, że pomogłem a nie zepsułem
toomekk6 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 08:43   #5
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: nawiew bez klimy?

co wy mowicie? da sie nawiew na szybe wlaczyc. wlacza sie go przyciskiem z lewej strony tym co jest narysowana szczalka w gore od nog, a zeby wylaczyc sprezarke trzeba wcisnac przycisk AC - zaswieci sie dioda przy nim, nacisnac go jeszcze raz - gasnie dioda przy AC i wylacza sie sprezarka (chwile trzeba poczekac az wentylator przestanie dzialac). sam to stosuje i dziala na 100%
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 10:04   #6
maestro06
ford::professional
 
Avatar maestro06
 
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Opole
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI by VTECH
Rocznik: 2002
Postów: 1,343
Domyślnie Odp: nawiew bez klimy?

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co wy mowicie? da sie nawiew na szybe wlaczyc. wlacza sie go przyciskiem z lewej strony tym co jest narysowana szczalka w gore od nog, a zeby wylaczyc sprezarke trzeba wcisnac przycisk AC - zaswieci sie dioda przy nim, nacisnac go jeszcze raz - gasnie dioda przy AC i wylacza sie sprezarka (chwile trzeba poczekac az wentylator przestanie dzialac). sam to stosuje i dziala na 100%
oj Kolego kłania się uważne czytanie ze zrozumieniem, bo napisałeś dokładnie to samo, nawiew na szybę włącza się i wraz z nim klima (AC) którą trzeba samemu wyłączyć, a pytanie Kolegi który poruszył sprawę było, czy da się włączyć nawiew na szybę BEZ włączenia się klimy
maestro06 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 10:39   #7
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: nawiew bez klimy?

Cytat:
Napisał maestro06 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oj Kolego kłania się uważne czytanie ze zrozumieniem
nie no ze zrozumieniem ale biorąc pod uwagę wszystkie wypowiedzi odpisałem.
Cytat:
Napisał dzimi75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat był nie da rady choc ktos pisał o przeróbce zeby tak nie było
moja wypowiedź tyczyła się głownie pod kątem tej wypowiedzi.
Cytat:
Napisał qdziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam mondziaka od 3 lat ale nadal nie wiem jak włączyć nawiew na szybę bez załączania klimatyzacji. Chodzi mi o sam wentylator bez klimy. Oszcczędnośc paliwa i sprężarki ?
nigdzie założyciel tematu nie podał, że wie o tym jak wyłaćzyć klimatyzację i cieszyć się nawiewem bez klimatyzacji. więc moim zdaniem jasno wynikało, że nie jest świadomy takiej możliwości.
Teraz już przynajmniej będzie informacja jak używać nawiewu bez klimatyzacji Mondeo MK3 przed liftingowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 12:53   #8
qdziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-07-2008
Skąd: Mielec
Model: Mondeo Mk 3
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 49
Domyślnie Odp: nawiew bez klimy?

Jak założyciel tematu pisze raz jeszcze. Chodzi mi o nawiew np. na nogi w klimatroniku bez użycia sprężarki. Mogę ja włączyć a potem wyłączyć tylko żeby nie pracowała puźniej jak sobie grzeje nóżki. Pop prostu przy dzisiejszej cenie ropy chce zaoszczędzic ale mieć cipeełko w aucie.Sam nawiew , bez żadnej klimatyzacji mieszanie powietrza w kabinie. Ale młynn.
qdziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 12:59   #9
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: nawiew bez klimy?

to wlacz sobie nawiew na nogi, przelacz na zadana sile nadmuchu i wcisnij AC zeby dioda sie zaswiecila i nacisnij go drugi raz zeby zgasla i po chwili wentylator silnika oraz sprezarka wylacza sie. gdzies na forum byl temat paneli od climatronica przed liftem i niektore byly wadliwe, wiec jesli nie da sie wylaczyc klimy w sposob, ktory opisalem moze to byc wada panelu, a dokladniej jego softa.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2011, 13:25   #10
maximus999
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1,8 Duratec B+G
Rocznik: 2002
Postów: 253
Domyślnie Odp: nawiew bez klimy?

każdy nawiew.. na szybę na twarz i na nogi możesz włączyć oddzielnie i bez klimatyzacji. ( jeśli nie jest włączone AUTO). Czwarty górny przycisk nawiewu jest do szybkiego odparowania/odmrażania szyby. Jak go używasz to automatycznie załącza się klimatyzacja i ustawia nawiew tylko na szybę.
maximus999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.