Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-01-2017, 17:52   #1
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Unhappy Znikający prąd

Witam

Pacjent Focus MK1 1.6 16V 1999r.

Po postoju dwudniowym i lekkich mrozach nie mogę odpalić auta, muszę naładować akumulator i wtedy pali na dotyk.
Problem w tym, że postanowiłem zmierzyć dzisiaj prąd jaki pobiera autko w spoczynku i zaraz po podłączeniu akumulatora jest świetnie czyli prąd pobierany to 0.02 - 0.03 Idealny. |
Ale jak tylko otworzę i zamknę drzwi a potem zamknę je zamkiem centralnym z kluczyka to jest już w spoczynku 0.20 A Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak zamknę go z pilota z niefabrycznym alarmem to potrafi być 0.30 A
i tak cały czas na zamkniętym samochodzie.

Ale jeśli podłączę miernik i akumulator i nie otworzę fizycznie drzwi a zamknę je kluczykiem/centralnym zamkiem to jest idealny pobór prądu 0.02A

Jest tutaj jakaś mądra głowa która pomoże mi rozwikłać ten dziwny problem ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może to moduł komfortu jest uszkodzony ?
Proszę o pomoc.

NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 18:28   #2
TomQ62
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 415
Domyślnie Odp: Znikający prąd

200-300mA (0.2-0,3A) jest jak najbardziej w normie.
Przyczyny problemów musisz szukać gdzie indziej. Stawiam na padnięty aku lub słabe/brak ładowania.
TomQ62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 18:35   #3
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Odp: Znikający prąd

Chyba 0.02 A - 0.03 A jest w normie ? a nie 0.30
Akumulator dostał już w cztery litery nie raz bo jeździł na zwarciu w regulatorze napięcia i teraz regulator jest wymieniony, ładowanie jest ok 14,7 -14,6 a na światłach 14,5 więc z prądem ładowania jest wszystko ok. Tylko na postoju jest chyba za duży pobór prądu.

Może być to wina akumulatora, że na mierniku pokazuje taki spadek ? Jak jest naładowany pali na dotyk

Ostatnio edytowane przez NeOn21 ; 23-01-2017 o 18:37
NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 19:10   #4
TomQ62
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 415
Domyślnie Odp: Znikający prąd

Dziadowski alarm potrafi połykać 100, a nawet 200 mA.
Zmierz napięcie na akumulatorze podczas rozruchu, a jeszcze lepiej podjedź do elektryka, który ma przyrząd do pomiarów aku.
TomQ62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2017, 19:22   #5
NeOn21
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 08-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 95
Domyślnie Odp: Znikający prąd

Alarm kupowałem taki żeby był lepszy, nie jakieś chińskie badziewie tylko polskiej produkcji kupiłem.
Jest już 2 lata i było ok, teraz zaczęły się problemy.
Akumulator był testowany jakiś miesiąc temu jak byłem w serwisie który zajmuje się fordami i dali mi wydruk że akuś jest w dobrej kondycji tylko do podładowania.
Bo wtedy miałem problemy z regulatorem.
Dzisiaj jak byłem u autoelektryka to powiedział że to pewnie centralny zamek i kazał mi jechać do innego bo on fordów boi i sie naprawiać. .. janusz elektryki, mówi, że fordy mają takie rozwiązania z elektryką, że to trzeba po studiach być ...
ale może jest taka szansa że akumulator ma jakieś zwarcie i prąd ucieka ale dziwne że na klemie to pokazuje.
NeOn21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 09:34   #6
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Znikający prąd

odepnij bezpiecznik z alarmu albo przewód zasilający alarm i zobacz ile prądu je sam alarm. Możesz porównać to z deklarowanym poborem prądu przez producenta alarmu.

Przy takim poborze 0,3A tracisz na dobę 24h x 0,3A = 7,2Ah. Nie wiem jaki masz akumulator, ale powinienes odjąć od jego pojemności prawie połowę na mrozie.

pojemność% /temperatura
100% + 25oC
80% 0oC
70% - 10oC
60% - 25oC

Po 48h ( 2 dniach) postoju na mrozie tracisz jakieś 15Ah z akumulatora. Jeśli Twój akumulator nie jest w stanie odpalić auta 1.6b w takich warunkach, to masz słaby akumulator. Sprawny aku ciągle powinien dawać radę. No ale swoją drogą, pobór jest za duży.

Możesz zacząć od nowego akumulatora. Później szukaj przyczyny ubytku prądu. Może to być np jakieś lekkie zwarcie na czujniku otwartych drzwi/maski/klapy.

Na sprawnym Aku z takim poborem prądu powinieneś móc zostawić auto na ok tydzień, zanim przestanie odpalać. Ja tak miałem ale przy silniku 3.0V6 i nowym aku chyba 74Ah

Ostatnio edytowane przez minciu ; 24-01-2017 o 09:41
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 10:48   #7
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,603
Domyślnie Odp: Znikający prąd

Cytat:
Napisał NeOn21 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
janusz elektryki, mówi, że fordy mają takie rozwiązania z elektryką, że to trzeba po studiach być ...
Jasne, oczywiście mechanicy najchętniej chwytają się VW/Audi bo to nawet Marian w stodole rozbierał z użyciem sierpa i młota. Bez przesady, Focus ma z założenia bardzo zbliżoną instalację jak większość aut... Żadnych cudów nie ma. Ba, powiedziałbym że niektóre ma nawet lepsze niż konkurencja. Przykład? Głupia skrzynka bezpieczników wewnątrz auta, żeby ją wymienić, odkręcasz dwie śruby, z tyłu kilka wtyczek na klik, dopasowane tak że złej nie włożysz w inne miejsce. Dla porównania w Seacie Ibiza z 2005r kumplowi wymieniałem skrzynkę bo mu się część stopiła, miałem ochotę osobiście powiesić inżyniera tej skrzynki... Każdy kabelek (a było ich tam z 50 jak nie więcej) wtykany pinem w gniazdo, trzeba było każdy osobno wyciągać i przekładać...
Co do twojego poboru prądu to tak jak pisze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , odłącz alarm i sprawdzaj to po pierwsze (też mi się wydaje że to będzie wina alarmu) i pamiętaj to co napisane wyżej, że jeśli aku już starszy i po przejściach to tym bardziej będzie mu doskwierała zima i niskie temperatury.
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2017, 11:11   #8
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Znikający prąd

Tak jak pisałem, identyczny pobór prądu spoczynkowego miałem w aucie z silnikiem 3.0V6 - czyli trudniejszy do rozruchu. Dwa dni na starym aku i juz lipnie bylo. Ale palił. 3-4 dni postoju wystarczały, żeby ledwo centralny tylko działał. Kombinowałem, ładowałem, mierzyłem prądy i napięcia. Po kilku zimniejszych dniach poszedłem do sklepu i kupiłem nowy aku. Stary był co najwyżej średni. Na nowym więcej problemów nie miałem, bo nigdy dłuższej przerwy jak te 3-4dni auto nie uświadczyło. Prąd sobie upływał, ale nie miałem nerwów się z tym szarpać.

Polecam nowy akumulator. A jak masz zaparcie, to szukaj też co prąd zjada. Ale już nowe aku starczy, abyś mógł jak człowiek odpalać samochód a nie biegać z akumulatorem na noc do domu.

Generalnie alarm w sumie jest Ci zbędny i tak, bo jak wyjmiesz akumulator to alarm nie działa:] Nie wyjmiesz akumulatora to nie odpalisz. Ewentualnie możesz zamykać kluczykiem jak pisałeś i nie uzbrajać alarmu..

Miałem sąsiada co mieszkał na parterze i co dwa dni auto ładował. Przedłużacz z okna wisiał całymi dniamiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz się przeprowadziłem to nie wiem czy dalej to praktykuje. Ale ostanio jak przechodziłem obok to podpinał akumulator do swojego auta, czyli pewnie bez zmian;] Latem ładował auto nie rzadziej jak raz na 2 tygodnie. Podejście do sprawy troche jakby miał elektrykaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A wystarczy kupić raz akusa i kilka lat spokoju.. Nigdy nie pytałem, czy mu się kalkuluje ciągle akumulator ładować.. ale jestem pewien, że wychodzi taniej niż prąd z gniazdka.. on tak sobie od kilku lat ciągnie..
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 01:23   #9
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Znikający prąd

Pozostaje szukać co żre prąd. Zaczać od radia i alarmu. O ile pomiar po uśpieniu wszystkiego.
Przy 0.2A nie ma szans na odpalenie po 2 dniach.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 06:22   #10
minciu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Model: Focus + Focus
Silnik: 1.8 TDCI + 1.8TDCI
Rocznik: 2002 + 2008
Postów: 222
Domyślnie Odp: Znikający prąd

74Ah w nowym aku odpalałem bez problemu auto które jadło 0,3A. Na starym nie było szansGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szczególnie jak przyszła zima.

Z tym uśpieniem warto mieć na uwadze, że niektóre auto po zamknięciu jeszcze kilka minut jedzą prąd.
minciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.