Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2010, 22:21   #1
marswiatek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-12-2006
Skąd: Pabianice
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 16
Unhappy Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Pewnie moderator mnie ochrzani, ale potrzebuję pomocy. Siedzę już 2 godzinę na forum i poczytałem już dużo postów.
Jak to bywa z dieslami mam problem z nagrzewaniem bardzo wolno zimą a latem przy upałach czasami się przegrzewa.
Mam najechane na moim liczniku już 210tys i naprawę tego problemu chciałbym zacząć od wymiany termostatów (przejechałem już 100tys tym samochodem i jeszcze tego nie zmieniałem) i żeby nie dawać zarobić mechanikomGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i mając w pamięci programy Pana Słodowego chciałem zrobić to sam. Szukam jakiś fotek, gdzie dokładnie się znajdują termostaty i jak je wymienić. Może ktoś pomoże???

Znalazłem tylko 1 fotke od silnika TDCi.


Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 30-10-2010 o 16:51
marswiatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2010, 23:00   #2
klocky
ford::average
 
Avatar klocky
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 190
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu Mondeo MK3 2.0 TDDi

Duży termostat to pryszcz do wymiany, raptem 10min. Znajduje się na prawo od głowicy, czarna gruszka z tworzywa skręcona 3ma śrubami. Wycieknie troche płynu podczas rozkręcania, chyba ze coś podstawisz. Mały termostatGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to już lepsza zabawa, znajduje się w pompie płynu za rozdzielaczem pompy wtryskowej. Trochę gimnastyki z dostaniem się do niego, najlepiej wymontować przewody wtrysków. Co do pływającej temperatury i grzania to fakt ciężko się nagrzewa. Sprawdz jeszcze podgrzewacz płynu chłodniczego, może masz uszkodzony lub przepalony bezpiecznik. Co do przegrzewania latem, nigdy nic takiego nie powinno mieć miejsca, upały Chorwacji i skwar Hiszpanii nie działają na chłodzenie zawsze jest 90stC.
klocky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2010, 15:26   #3
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu Mondeo MK3 2.0 TDDi

Ja na twoim miejscu zaczął bym od dużego termostatu. Wymiana to pryszcz tak jak przedmówca napisał. Jeżeli nie będzie poprawy najpierw sprawdziłbym działanie małego. Żeby to zrobić trzeba zagiąć wąż idący od tego małego g**a do chłodnicy i pojeździć. Jeżeli nie będzie zmiany to wymienić. Mały termostat znajduje się za pompą płynu chłodniczego.
PS. Nie zdziw się jak nie będzie poprawy po wymianie obydwóch.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2010, 15:38   #4
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu Mondeo MK3 2.0 TDDi

tdci i tddi to ten sam silnik tylko różni się osprzętem (układ paliwa) więc wymiana i lokalizacja termostatów jest taka sama. jeśli po przeczytaniu różnych postów nadal nie wiesz co, gdzie i jak to jednak lepiej zleć to fachowcowi. to naprawdę nie są duże koszta. a jeśli nadal chcesz to na forum MKP jest fotorelacja [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
jeśli nie masz elektrycznego podgrzewacza cieczy to po prostu się przyzwyczaj do niedogrzanego silnika, a jeśli masz to sprawdź świece w podgrzewaczu.

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 30-10-2010 o 15:41
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2010, 16:47   #5
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu Mondeo MK3 2.0 TDDi

jendrekmak właśnie, że są różnice w wymianie termostatów. Wymiana małego termostatu w TDCI w porównaniu do TDDI to pryszcz. Powodem tego jest właśnie różnica w budowie układu paliwowego i dolotu.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2010, 16:59   #6
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

mówisz pewnie o różnicach w budowie kolektora dolotowego a nie miedzy silnikami. chyba w 2003 była zmiana kolektora ale w obu silnikach
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2010, 17:58   #7
polaff
ford::advanced
 
Avatar polaff
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Włocławek
Model: Ranger Wildtruck
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2021
Postów: 490
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mówisz pewnie o różnicach w budowie kolektora dolotowego a nie miedzy silnikami. chyba w 2003 była zmiana kolektora ale w obu silnikach
a po 2003r był jszcze produkowany tdci?
__________________
Do zabawy: MMC Pajero II 4d56IT asb '98 na '33x12,5x16 simex m/t
Na czarne: jak w opisie + LEXUS RX 450hL 2018
polaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2010, 18:18   #8
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Chodziło mi głównie o plątaninie rurek od wtrysków (cztery) koło małego termostatu. Jak wiesz w TDCI jest tylko jedna. Trzeba się naprawdę nagimnastykować, żeby wcisnąć nowy mały termostat bez ich wyciągnięcia.
PS. Od 2003 szły tylko TDCI i TDDI 90-tki ale te tylko do 2004 roku. A co do kolektora to nie jestem pewny.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145

Ostatnio edytowane przez Luk@s ; 30-10-2010 o 18:21
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2010, 19:34   #9
AdamGaL
ford::average
 
Avatar AdamGaL
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-10-2008
Skąd: NOL
Model: Mondeo
Silnik: DI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 173
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

wcześniej pisałem jak wymienic pompe paliwa w tddi i okazuje sie że TDDI i TDCI to tylko "podobne " silniki, jak chcesz to poszukaj tematu - wymiana pompy wspomagania - tam znajdziesz lokalizacje małego termostatu w tddi i jak sie do niego dobrać, co do dużego - nie wypowiem sie sie bo nie wymieniałem - jesli chodzi o mały termostat moge pomóc przez pw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
STRONGman
cztery osiemnastki....
AdamGaL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2010, 20:04   #10
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana małego i dużego termostatu 2.0 TDDi

Cytat:
Napisał Luk@s Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodziło mi głównie o plątaninie rurek od wtrysków (cztery) koło małego termostatu. Jak wiesz w TDCI jest tylko jedna. Trzeba się naprawdę nagimnastykować, żeby wcisnąć nowy mały termostat bez ich wyciągnięcia.
ja nie twierdzę, że jest łatwo ale jak się zdejmie kolektor to da radę.
Cytat:
Napisał AdamGaL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i okazuje sie że TDDI i TDCI to tylko "podobne " silniki, jak chcesz to poszukaj tematu
silnik ten sam nawet pompa wody ta sama [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
przy tddi 90KM była dwumasa taka jak później w focusie tdci a w 115 KM jest taka sama jak w tdci 115 i 130 KM
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.