Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2013, 14:18   #11
RadekNet
ford::average
 
Avatar RadekNet
 
Zarejestrowany: 07-09-2009
Skąd: Tarnowskie Gory / Sligo, IE
Model: Sharan
Silnik: 2.0
Rocznik: 97
Postów: 85
Domyślnie Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.

Cytat:
Napisał kpkeeam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tu Radek właśnie jest kij pogrzebany. Człowiek chciał by się po bawić togo zawsze czymś zablokują. Dla tego jeżdżę 2.0 z manualną kastą i się cieszę z tego co mam. Z drugiej strony jak sprzedawałem XM 2,1 td to z automatem nie było żadnego telefonu na ogłoszenie. Przełożyłem manual, poszedł tego samego dnia. Plus był taki, że automata sprzedałem i byłem do przodu o cenę skrzyni.
U mnie i tak ma dozywocie, wiec tylko kwestia na ile chce sie nam z nim bawic. Jakbym znal liste elementow do przekladki to moglbym sobie to wycenic w czesciach przez allegro i u mojego mechanika w robociznie.

Bartixr, mozesz sprecyzowac:
- sterownik automatu
- sterownik przestawić na automat
to jest oddzielny modul? nie zalatwia tego komputer, ktory juz jest w aucie?

- skrzynia biegow
- połosie
- wybierak w kabinie
- wiazka do automatu
- rozrusznik (jest inny??)
- poduszki skrzyni

Nie wiem czemu ludzie sie tak boja automatow - z doswiadczenia mojego ojca (ja mam dopiero 15 lat prawo jazdy) wynika, ze zawsze manual kosztuje wiecej, bo to sprzeglo sie w koncu musi zuzyc...

Cytat:
Napisał kpkeeam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do wypieszczenia to za galaxy się już nie biorę. Wypieściłem VW t3 cały remont karoserii i wszystkiego z nią związanego, oraz silnik, spełniający normę spalania Euro II wyniósł 25000 zł. Auto sprzedałem za 8 000 i żeby było śmiesznie do niemiec.
Tak to ja pieszcze Volvo 142 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I tez nie licze na odzyskanie kasyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sharan zostal kupiony z malym przebiegiem, nie ma rdzy i po prostu serwisuje go jak trzeba a nie oszczednosciowo. A ze mam okazje od czasu do czasu jezdzic Galaxy o kilka lat mlodszym (i 3 razy wiecej wartym wg ogloszen) to wiem w jakim stanie jest moje auto. Zreszta ... irlandzki przeglad ciezko przejsc jak nie wszystko jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Radek Wrodarczyk

Ostatnio edytowane przez RadekNet ; 15-03-2013 o 14:31
RadekNet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 16:44   #12
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.

nie porównywałem nigdy schematów tak dokładnie.
- napewno jest sterownik skrzyni - siedzi on przy akumulatorze.
- rozrusznik jest inny - inna główka.
- kompa auta ECU łatwo przeprogramować.
- cały wybierak masz inny, inna linka, kabli sporo dodatkowych.
- pedały -to oczywiste, serwo hamulcowe - do sprawdzenia.

musisz wziąć do ręki katalog części i schematy eletr. i można wszystko obmyślić.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 17:55   #13
stachan
ford::beginner
 
Avatar stachan
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 20-11-2010
Skąd: Katowice
Model: Galaxy Mk-2
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 2002
Postów: 41
Domyślnie Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
napewno jest sterownik skrzyni - siedzi on przy akumulatorze
Sterownik skrzyni automatycznej znajduje się chyba w skrzyni właśnie...

Tak przy okazji to mam do sprzedania Galaxy 2.0 automat rocznik 1996 ze świeżo wymienionymi amortyzatorami przednimi (koszt 1200) - za całość chciałbym 4000 bo do zrobienia / wymiany jest prawa półośka. W trakcie naprawy trafiłem przypadkowo perełkę z 2002 roku i prace wstrzymałem.

Ostatnio edytowane przez stachan ; 15-03-2013 o 17:58
stachan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 19:38   #14
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.

sterowni hydrauliczny skrzyni zaraz pod miską oleju.
ale jest jeszcze moduł elektroniczny do skrzyni i wydaje mi sie ze on jest na błotniku obok akumulatora.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 20:03   #15
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.

Jeszcze dochodzi inna chłodnica i poduszka na której skrzynia jest przykręcona do nadwozia (ta przykręcana na 4 śruby pod akumulatorem) przy przepustnicy też jest jakaś różnica a przynajmnie w vr6 była .Imho jak byś miał kupować w częściach to się na 100% nie opłaca - jedyna opcja to kupić przód anglika albo auta z uszkodzonym tyłem - dodatkowo wówczas jest możliwość sprawdzenia jak skrzynia działa a niestety te automaty nie były bezawaryjne więc prawdopodobieństwo wtopy spore i gwarancja sprzedającego niewiele zmienia - koszty założenia skrzyni są spore , odesłanie ewentualnej uszkodzonej też tanie nie będzie.
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2013, 10:32   #16
RadekNet
ford::average
 
Avatar RadekNet
 
Zarejestrowany: 07-09-2009
Skąd: Tarnowskie Gory / Sligo, IE
Model: Sharan
Silnik: 2.0
Rocznik: 97
Postów: 85
Domyślnie Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.

Rozmawialem z mechanikiem. Mowi, ze sa dwa zasadnicze problem: mniejszy - elektryka, duzo wiekszy - awaryjnosc tych automatow. Generalnie, pomijajac koszty przekladki, mocno NIE poleca. Hmmm...
__________________
Radek Wrodarczyk
RadekNet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2013, 11:40   #17
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.

awaryjność wprostproporcjonalna to wiedzy i umiejętności jazdy automatem.
Przy polski stylu jazdy wszyscy powinniśmy dokłądac chłodnice oleju do skrzyni biegów (poprostu wszyscy smażą olej i skrzynie umierają- 9/10 przyapdków).

W Ameryce świadomośc prawidłowej eksploatacji i kosztów naprawy ASB jest wyżsa, ponadto tam wszyscy jadą gęsiego, z jednostajna prędkością - dlatego chłodnic nie montuje się (u nas gaz hamulec i tak na przemian - skrzynie umierają od przegrzania).

Sama skrzynia AG4 jest bardzo mocna. Montują ją fabrycznie w VW transporterach z dużymi momentami obrotowymi i autem o dużo większym DMC.

Polecam zdecydowanie, to stara prosta i bardzo niezawodna skrzynia, pod warunkiem, że doszkolić się na temat eksploatacji ASB.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2013, 15:41   #18
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie

Swoja AG4 dobilem gdy ... zakpalem sie w sniegu i probowalem o wlasnych silach wyjechac. Silnik zagrzal sie az do pelnych obrotow wentylatora a nie chlodzony olej w skrzyni (bo auto w miejscu stalo) przypalil. Mechanik cos mi mowil o chlodnicy oleju, ze jej nie wymieni wiec chlodnica jakas jest.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2013, 16:22   #19
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.

jest mały wymiennik, ale jest on nie wystarczający do dynamicznej jazdy autem z ASB/ holowania przyczepy (ograniczenie do 3), holowania innych aut itp.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2013, 17:06   #20
kpkeeam
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Łochowo
Model: Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 2000
Postów: 240
Domyślnie Odp: Wymiana skrzyni manualnej na automat.

Problem z chłodzeniem skrzyń jest nie tylko w galaxy. Wszystkie auta z USA powinny być doposażone w chłodnicę powietrzno olejową, bo ta co chłodzona cieczą z silnika to za mało. Kolega Windstara i w nim zakatował 2 skrzynie do trzeciej zastosowal chłodnicę od XM co mi się została po moim i już 2,5roku dusi go i nie ma problemu.
kpkeeam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.