Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2009, 13:27   #1
vacekw
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 13-06-2008
Skąd: Sosnowiec
Model: FORD Grand C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 25
Domyślnie Czujniki parkowania

Witam serdecznie.

Do napisania tego postu skłoniła mnie chęć podzielenia się z użytkownikami forum moim doświadczeniem z zainstalowania w Fordzie Galaxy czujników parkowania lub jak kto woli cofania. Zakup dokonany w zeszłą sobotę na giełdzie elektronicznej w Sosnowcu. Czujniki uszczupliły mój portfel o całe 120 PLN (można przeżyć!). Wczoraj zabrałem się do montażu i po niecałych 3 h wyczerpującej pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) czujniki były zamontowane i o dziwo! działały. Ale po kolei: Producent tychże czujników (nie podam nazwy bo jest ich mnóstwo) podaje, ze trzeba je umieścić na wysokości ok 55 cm nad jezdnią. Primo: W przypadku Galaxy jest to niewykonalne, ponieważ zderzak tylny kończy się na ok 52-53 cm. I co teraz? Miałem je sprzedać albo wyrzucić. Nic z tego. Nie poddałem się. Secundo: Zaraz za zderzakiem jest wzmocnienie z bardzo grubej blachy i wiertło znajdujące się w pudełku z czujnikami za nic w świecie nie chciało się wwiercić . Jak wiedzą wszyscy użytkownicy galaktyk zderzak składa się z dwóch części i w tej niższej nie ma takiego problemu. Tak więc w tej dolnej części wywierciłem otwory pod czujniki (najpierw zapunktowałem) i potem poszło już jak z płatka. Czujniki wchodzą w otwory bez problemu (potem trzeba je trochę podkleić i w razie potrzeby zamontować kołnierze tak żeby były ustawione prostopadle do podłoża). Przewody puściłem pod zderzakiem i wprowadziłem do skrytki po lewej stronie w bagażniku. Tam też umieściłem centralkę (co widać na zdjęciu). Trochę pracy kosztowało mnie podpięcie się do zasilania (tylna lampa cofania – w moim przypadku lewa) co sprowadziło się do częściowego rozebrania poszycia tylnej klapy bagażnika, ale dla chcącego nic trudnego. Musiałem też dosztukować kawałek kabla (2 m) do zasilania, bo ten co daje producent był za krótki. Potem już tylko trzeba przeprowadzić kabel od centralki do wskaźnika i po zabawie. (umiejscowienie widać na zdjęciu, ale każdy może go umieścić dowolnie). Ale się napisałem… Ale warto było… A czujniki działają i to nawet całkiem poprawnie.

Pozdrawiam

vacekw
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20090423.jpg (98.8 KB, 481 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20090423(001).jpg (108.1 KB, 441 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20090423(002).jpg (89.6 KB, 545 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20090423(003).jpg (92.3 KB, 495 wyświetleń)

vacekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2009, 17:13   #2
bary
ford::professional
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 22-02-2007
Skąd: Koło
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI (AUY)
Rocznik: 2002
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania w mojej galaktyce...

W lewym tylnym nadkolu znajduje sie kostka,
a w niej kabelek od świateł cofania.
(Taki cwany jestem, bo nie dawno też zakładałem).

Ja wyciąłem w podsufitce otwór i tam zamocowałem ten "monitorek".
__________________
Pozdrawiam Rysiek
Poprzednie auto: Mondeo MkII V6 Ghia

Ostatnio edytowane przez bary ; 23-04-2009 o 17:15
bary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2009, 15:28   #3
wascidar
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: kolberg
Model: Galaxy Ghia, S-Max 2.0
Silnik: AUY
Rocznik: 2004, 2016
Postów: 145
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania w mojej galaktyce...

A ja dodatkowo dołożyłem czujniki na przód i przełącznik na konsoli, a wyświetlacz przy lusterku . Teraz mogę "wciskać się" w ciasnych uliczkach.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg front_tyl.JPG (25.0 KB, 409 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg wys_kons.JPG (18.0 KB, 433 wyświetleń)
wascidar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2009, 20:19   #4
kuba krajewski
ford::average
 
Avatar kuba krajewski
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Model: GALAXY mk1
Silnik: 2.3
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania w mojej galaktyce...

Ja też montowałem taki zestaw,ale podłączyłem się pod instalacje od haka w kostkę ,a kabel od centralki pociągnąłem prawą stroną i starczyło mi go żeby wyświetlacz zamontować na lusterku wewnętrznym co jest bardzo wygodne.Jedyny mankament to to ,że co jakiś czas jak włączę wsteczny na wyświetlaczu pojawia się E2 i przez 2,3 sek wyje jak zły.Jeśli ktoś wie co to za E2 to proszę o odpowiedź.
kuba krajewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2009, 09:02   #5
wascidar
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: kolberg
Model: Galaxy Ghia, S-Max 2.0
Silnik: AUY
Rocznik: 2004, 2016
Postów: 145
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania w mojej galaktyce...

E2 wyskakiwało mi przy dużych mrozach. Pewnie czujniki przymarzły i nie działały, ale teraz nic takiego nie mam.
wascidar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2009, 21:05   #6
kuba krajewski
ford::average
 
Avatar kuba krajewski
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Model: GALAXY mk1
Silnik: 2.3
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania w mojej galaktyce...

U mnie raczej jak są wystawione na bezpośrednie działanie słońca tak czy siak temperatura.
kuba krajewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2009, 21:11   #7
wascidar
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: kolberg
Model: Galaxy Ghia, S-Max 2.0
Silnik: AUY
Rocznik: 2004, 2016
Postów: 145
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania w mojej galaktyce...

Czyli wychodzi na to , że jak obudowa czujnika kurczy sie na mrozie i rozszerza na słońcu, to czujnik ultradźwiękowy nie może drgać z odpowiednią częstotliwością i mamy błędy. A w moim było napisane , że działa od -20 do +50 stopni , a tu lipa.
wascidar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2009, 20:23   #8
kuba krajewski
ford::average
 
Avatar kuba krajewski
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Model: GALAXY mk1
Silnik: 2.3
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania w mojej galaktyce...

Chwilowy błąd można przeżyć najważniejsze ,że czujniki pokazują prawdziwą odległość od przeszkody[sprawdzałem miarką].
kuba krajewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2009, 12:54   #9
luktup
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-05-2009
Skąd: Murowana Goślina (Wielkopolska)
Model: brak
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 16
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania w mojej galaktyce...

Cytat:
Napisał vacekw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]Przewody puściłem pod zderzakiem i wprowadziłem do skrytki po lewej stronie w bagażniku. Tam też umieściłem centralkę (co widać na zdjęciu). [...]
W którym miejscu najlepiej jest wejśc kablami od czujek z zewnatrz do nadkola i do centralki? Jest tam jakaś gotowa dziura, którą można wykorzystać, czy wiertarka i robimy "swoją" dziurę?
Z czujkami nie ma problemu, ale zaglądałem od spodu i od góry w nadkole i nie widzę żadnej gotowej drogi na kable :-(

Pozdrawiam,
Łukasz
luktup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2009, 13:51   #10
ozontomek
ford::average
 
Avatar ozontomek
 
Zarejestrowany: 09-06-2009
Skąd: Koło/Warszawa
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 2.8 CD-V6 AMY
Rocznik: 1999
Postów: 108
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania w mojej galaktyce...

Powiem Ci,ze tydzien temu montowalem parktroniki w swoim Galaxy 99rok bo mialem maly pozar i kablem od czujnikow wychodzilem przez belke do srodka budy i przez taki gotowy otwor w bagazniku,jest tam zaslepka gumowa na sroku(okragla).Musze zeskanowac instrukcje to wkleje pare obrazkow w temacie.
ozontomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.