Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2013, 13:59   #11
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Cytat:
Napisał combit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może musi byc na 0 ?
Na "0" u mnie też tyły palą.

Bump:
Cytat:
Napisał combit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale w pozycji 0 powinny chyba wogóle sie nie swiecic ? jak jest opcja Auto
Mi powiedziano, że w pozycji "0" mam dzienne, które u mnie faktycznie świecą przy przodach na 70% oraz tyły. Natomiast pozycja AUTO odpala przody 100% jak jest ciemniej lub w normalnym oświetleniu dziennym 70% przód. Tył w pozycji AUTO pali się cały czas.


Ostatnio edytowane przez nori76 ; 29-01-2013 o 14:03
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 14:07   #12
combit
ford::average
 
Avatar combit
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Wieluń
Model: Focus ecoboost MK3 / Fiesta ST 182KM MK7
Silnik: 1.0
Rocznik: 2012
Postów: 128
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Tylko posadajac opcje Auto to opcaj 0 powinna wylaczac wszystko ale widac moze o ty nie pomysleli tylko dolozyli i juz. Ja jezdze na auto i w sumie w dzien przy dziennych podswietlanie tablicy + tyl jest zbedny + podswietlanie radia i innych guzików tak to działa w inych autach i po to to wymyslili. bo to ze przod swieci 70% to co to niby za oszczednosc pradu ?
combit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 18:18   #13
Jasper
ford::beginner
 
Imię: Bogusław
Zarejestrowany: 24-11-2012
Skąd: Kraków
Model: Kuga
Silnik: EcoBoost 1.5 150KM
Rocznik: 2019
Postów: 29
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Ja nie widzę żadnej różnicy w jasności świateł mijania pomiędzy ustawieniami '0' a włączonymi światłami. Zresztą zadzwoniłem do dealera i powiedział, że nie ma różnicy i jest w obu ustawieniach 100%.
Podobno jazda w ustawieniu '0' powoduje, że w kabinie niektóre lampki nie świecą jak jest jasno. Mogę to potwierdzić dla lampek 'oświetlenia nastrojowego'

W sumie to jedyna zaleta włączonych świateł w pozycji '0' to to, że się ich nie zapomni włączyć, co mi się zdarzało w poprzednim aucie.

Natomiast tylne lampy pozycyjne świecą przy '0', ale to akurat ma dla mnie sens, bo mam z tyłu LEDy i one i tak pobierają mało prądu, a jednak jestem trochę lepiej widoczny.

Jasper
Jasper jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 19:00   #14
dagie
ford::beginner
 
Avatar dagie
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 14-10-2012
Skąd: WN
Model: Focus Mk3 kombi
Silnik: 1,0 EcoBoost 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 46
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Cytat:
Napisał nori76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Drodzy posiadacze MK3 titanium...
Czy wasza wersja posiada podwójne ryglowanie drzwi z pilota? Jeśli tak, to czy to jest z tzw automatu, jeśli jest, czy też może nie być włączone i trzeba aktywować? Alarm mam zakładany w ASO przy odbiorze (obwodowy i pojemnosciowy), funkcja dwukliku (raz drzwi kierowcy, dwa reszta) przy otwieraniu dziala ale brak mi ryglowania podwójnego. Nie mam?
Obawiam się, że tylko z fabrycznym alarmem jest podwójne ryglowanie. W cenniku jest punkt "Autoalarm obwodowy i pojemnościowy (zawiera opcję centralnego zamka z dwuetapowym ryglowaniem oraz drugi składany kluczyk)". Wciskasz przycisk ryglowania - drzwi się ryglują a kierunki migają jeden raz. Jak w ciągu trzech sekund wciśniesz przycisk ryglowania powtórnie - kierunki migną dwa razy a zamki zaryglują się "podwójnie".
dagie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 19:42   #15
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Cytat:
Napisał dagie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obawiam się, że tylko z fabrycznym alarmem jest podwójne ryglowanie.
Tez sie obawiam, przezyje ale szkoda, na przyszlosc bede wiedzial ze "taki sam" to nie do konca taki sam jak fabryczny alarm.

Jak sie przyjrzalem blizej to faktycznie nie ma roznicy miedzy jasnoscia w pozycji "0" a "mijania" oraz "auto" w dzień. To po cholere one świecą w pozycji "0" - faktycznie to tylko powoduje, że nie da się wyłączyć świateł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przy pierwszej wizycie musze to przedstawić specom z ASO.

Ostatnio edytowane przez nori76 ; 29-01-2013 o 19:51
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 19:50   #16
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Cytat:
Napisał combit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli jak ustawie auto i w dzien ustawie max podswietlanie a wieczorem jak jest ciemno mniej to on to zapamieta ?
Widzialem FF3 przejezdzajacego na rosyjskich blachach mial swiatla normalne ... swiecil sie przod a tyl nie. Wiec napewno jest mozliwosc wlaczenia tego pytanie czy serwis bedzie umiał ?
W jasny dzień zawsze podświetlenie świeci na maksa niezależnie od ustawienia włącznika (0 lub auto). W ustawieniu 0 też nocą świeci na maksa.
W opcji auto ustawienia w komputerze pokrętłem reguluje się maksymalne podświetlenie zegarów. Najlepiej zrobić to gdy jest całkowicie ciemno. Wtedy, w zależności od jasności na zewnątrz, podświetlenie jest rozjaśniane i ściemniane. Najlepsze ustawienie to 1/3 od minimum.
W ustawieniu manual w komputerze czujnik świateł świateł ściemnia podświetlenie zegarów, ale tylko do jednego ustawionego pokrętłem poziomu, czyli w takie dni jak teraz może być mocno ściemnione.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 19:52   #17
gerwek
ford::average
 
Avatar gerwek
 
Zarejestrowany: 03-03-2010
Skąd: Gliwice
Model: Focus Mk3 2.0 TDCi
Silnik: 2.0TDCi 140
Rocznik: 2012
Postów: 148
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Nie chce spacjalnie nowego tematu tworzyć ale może ktoś wie czy gdzieś moge kupić siatke odgrodzeniowa przestrzeń bagażową od pasażerskiej chodzi tu oczywiscie o wersje kombi. ASO forda twierdzi ze nia ma takiej cześci w akcesoriach...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gerwek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2013, 11:36   #18
keretey
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-08-2012
Model: Focus III
Silnik: EB 1.6 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Pozycja 0 nie może wyłączać świateł, bo nowe samochody muszą mieć układ zapewniający automatyczne włączenie min. dziennych.
Świecenie 70%/ 100% - jak się trafi - ja mam normalne, tj. 100% przód + włączony tył.
Odnośnie wyłączonych tyłów - dużo jeżdżę i na drodze jest pełno np. Octavii bez świateł tylnych. I widzę jeden problem - wielu kierowców ich nie włącza, gdy się ściemni. Co do prądu (przód to 2xH7 + postojówki czyli ok. 2x60W) 2x5W lub ledy z tyłu naprawdę niewiele zmieniają, a mogą Wam dosłownie d... uratować.
Przy jeździe na auto nie można np. włączyć przeciwmgielnych, gdy jest jasno, gaśnie też podświetlenie w kabinie.

Wracając do MONO w klimie - włącza się je trzymając długo AUTO (ale wbrew instrukcji nie pokazuje to napisu MONO).
Klawisz max. A/C pozwala na najszybsze chłodzenie w lecie. Czyli ruszamy z otwartymi oknami (żeby szybko wymienić powietrze) po czym zamykamy okno, klikamy max A/C i przy zamkniętym obiegu najszybciej wychłodzi auto.
keretey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2013, 15:48   #19
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Z tyłu jest 4x5W, bo są podwójne światła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. plus oświetlenie tablicy itp., ale fakt to drobny pobór mocy.
A czy jest realna różnica między max A/C, a zwykłym A/Cm bez max?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2013, 18:07   #20
nori76
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Poznań
Model: Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost Hybrid 125 KM
Rocznik: 2022
Postów: 220
Domyślnie Odp: Detale użytkowe w wersji Titanium

Realnie max A/C będę mógł sprawdzić chyba dopiero latem, na tą chwilę po naciśnięciu odpala wentylator na max obroty, temp na minimum i zamknięty obieg powietrza.
nori76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.