Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2016, 17:44   #1
marianciu
ford::beginner
 
Imię: Marianciu
Zarejestrowany: 02-01-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 66kW
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Silnik nagle się wyłącza

Cześć

Czy ktoś z forumowiczów miał taki przypadek, że silnik podczas jazdy nagle się wyłącza.

Jadę samochodem i jak za dotknięcie przycisku silnik się wyłącza, na desce zapala się dużo kontrolek (m.in. koło zębate z wykrzyknikiem i lampka nagrzewania świec). Wyłączenia nie poprzedza żadne dławienie się, czy inny dziwny objaw pracy silnika.

Zdarzyło mi się jak dotąd to trzy razy (w przeciągu ostatnich 7 dni):

1. Jechałem spokojnie prze miasto. Nagle silnik się wyłączył. Zatrzymałem się, wyłączyłem zapłon i następnie ponownie uruchomiłem silnik. I tyle.

2. Jechałem spokojnie prze miasto. Nagle silnik się wyłączył. Zatrzymałem się, wyłączyłem i włączyłem zapłon ok. 3 razy (nie minęło 30 s. i ponownie mogłem jechać). Po włączeniu zapłonu przez pierwsze dwa razy paliło się koło zębate itp. Za trzecim razem wszystko wróciło do normy i mogłem odpalić auto.

3. Dzisiaj na autostradzie jak jechałem, nie przyspieszałem i nie zwalniałem. Nagle pojawiły się kontrolki (ten zestaw co wyżej opisałem) i silnik przestał pracować, będąc w małym szoku nawet nie zdążyłem wcisnąć sprzęgła samochodu. Po 3 sek. silnik się uruchomił i jechałem dalej.

Myślałem, że może to jest wina paliwa (może komputer coś wykrywa nie tak) więc wczoraj mając połowę starego baku, dolałem druga połowę na Shellu jakiegoś "ichnego nitro". Ale dzisiaj miałem ten sam objaw, więc to raczej nie problem w paliwie.

Moje pytanie, czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją?

Z góry dzięki za odpowiedź.

marianciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2016, 20:45   #2
szkodnik85
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 03-09-2013
Skąd: Tychy
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2005
Postów: 461
Domyślnie Odp: Silnik nagle się wyłącza

najpierw postaraj się go pod komputer podłączyć i zobaczyć czy jakieś błędy pokazuje.
szkodnik85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2016, 10:06   #3
marianciu
ford::beginner
 
Imię: Marianciu
Zarejestrowany: 02-01-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 66kW
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Silnik nagle się wyłącza

Na piątek jestem umówiony z mechanikiem, więc pewnie podłączy go pod komputer.
marianciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2016, 20:40   #4
marianciu
ford::beginner
 
Imię: Marianciu
Zarejestrowany: 02-01-2013
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 66kW
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Silnik nagle się wyłącza

Hej

Sporo czasu minęło, ale mimo wszystko chciałem się podzielić rozwiązaniem.

Okazało się, że miałem zimne luty na ścieżkach od komputera, który jest za zegarami (tak mi to wytłumaczył mechanik). Po zlikwidowaniu zimnych lutów wszystko działa już od paru miesięcy.

Jedna wzmianka - silnik nie przestawał działać, tylko spadał na minimalne obroty i kontrolki na desce wszystkie się zapalały.

Ostatnio edytowane przez marianciu ; 30-04-2016 o 20:43
marianciu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.