Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2011, 19:59   #41
Mondeou
ford::average
 
Avatar Mondeou
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-05-2005
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: Mondeo Mk1 i Mk3
Silnik: 1,6i, 2,0TDCi
Rocznik: 94',04'
Postów: 54
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

Koledzy szukajcie a znajdziecie. Tematów o EGR i rurach turbo na forach jest pełno.

Mondeou jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2011, 14:27   #42
mikolaj86krot
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-07-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 69
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

w jaki sposób dostać sie MAPsensora...? reki bez odkrecania niczego nie dam rady tam wsadzic... w takim razie co najlepiej odkrecic?
jak wyglada dojdzie do niego z kanalu....?
mikolaj86krot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2011, 23:08   #43
Mondeou
ford::average
 
Avatar Mondeou
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-05-2005
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: Mondeo Mk1 i Mk3
Silnik: 1,6i, 2,0TDCi
Rocznik: 94',04'
Postów: 54
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

Dostać się tam można od dołu. Wyciagasz osłonę/przedłużenie przedniego zderzaka i masz juz b.dobry dostęp co rury na której jest czujnik. Odkręcasz dwie śruby, którymi przykręcona jest rura na której jest czujnik. Poluzowujesz obejmy i wyciągasz całą rurę. Wtedy masz wszystko na "wierzchu" i możesz brać się za odkręcanie czujnika.
Mondeou jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2011, 20:44   #44
mikolaj86krot
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-07-2009
Skąd: Wielkopolska
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 69
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

czy po wyczyszczeniu MAPsensora nalezy wykasowac jego blad z komputera? czy po wyczyszczeniu powinno byc juz dobrze...?
mikolaj86krot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2013, 10:04   #45
Rapis1
ford::average
 
Avatar Rapis1
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 12-05-2011
Skąd: Chełmno
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 72
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

Panowie i jak z tym czujnikiem było u Was? Bo jak odłacze wezyk od turbiny i nie zaciaga ciegna to idzie jak rakieta a jak załoze wezyk podcisnienia to muł...
Rapis1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 11:30   #46
tommy314
ford::beginner
 
Imię: tommy314
Zarejestrowany: 16-01-2010
Model: mondeo mkIII
Silnik: 2.0 TDCI 130
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

Jeśli masz zapchany katalizator i chcesz zaoszczędzić pieniędzy, to wykręć katalizator, kup środek w płynie do czyszczenia kominków, i na zmianę czyść płynem i płucz karcherem, jak to nie pomoże, to już mu nic nie pomoże. Tak samo czyszczą katalizatory w ASO;-).

Bump: sorry, nie to okno mi się otwarło;-)
tommy314 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2013, 22:35   #47
mionek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-02-2011
Skąd: Mielec
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

witam Panowie, jestem tu nowy na forum i tak czytam ten temat bo mam taki sam problem. Mój Mondek od wczoraj osłab, byłem dzisiaj u znajomego mechanika, posprawdzaliśmy wszystkie węże od dolotu i podciśnienia, wszystko ok. Komputer nie pokazuje ani jednego błędu a Mondek zbiera się tak, że rowerem bym go chyba wyprzedził. Może podpowiecie co może być jeszcze przyczyną. Z góry dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mionek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2013, 08:56   #48
krom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2010
Skąd: Bogatynia
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: nie zbiera sie, brak turbo

witam jeżeli jesteś pewny że wszystkie rury interculera są dobre ja swoją sprawdzałem kilka razy dopiero na wysokich obrotach wyczułem tą nad pompą wtryskową, ale też miałem że spadło mi zabezpieczenie od dźwigni turbosprężarki i dźwignia spadła i sprężarka nie chodziła to widać od razu bo jest na wierzchu
krom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2013, 13:32   #49
mionek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-02-2011
Skąd: Mielec
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie

Dzięki Krom za odpowiedz, wczoraj trochę dłubałem przy aucie szukając jeszcze przyczyny. Odłaczyłem kostkę od przepływki i pojechałem na próbę, widać było poprawę w przyspieszeniu, poczułem jak załącza się turbina i dostał przyspieszenia, usłyszałem też cichy świst. Podnisłem maskę i znalazłem pęknięcie rury od dolotu turba tuż pod opaską. Oderwałem ten centymetrowy kawałek a rurę naciągnąłem dalej. To na razie tak doraźnie, już zamówiłem ta rurę. Teraz jest znacznie lepiej ale mam wrażenie że do 2000 obrotów lepiej się zbierał. Zabrałem się więc za czyszczenie kolektora, ku mojemu zaskoczeniu był tylko wilgotny, wyskrobałem może z kieliszek syfu. Egr też wyczyszczony. W związku z tym mam pytanie, czy przepływka może być walnięta? Nie odczuwam żadnej różnicy jak jest odpięta a później ja podepnę. Komputer by pokazał jeśli by była uszkodzona? Niestety nie mam nikogo od kogo mógłbym pożyczyć na to chwilę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysyłane z mojego IdeaTabA2109A za pomocą Tapatalk 2
mionek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 14:58   #50
swindler22
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-02-2013
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI GHIA
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Turbina nie dziala

Witam.
Zaczne od poczatku,nie dziala mi turbina a raczej dziala dopiero przy 2800/2900 obr/min

Wczoraj bylem u mechanika i stwierdzil ze turbina wogole sie nie zalacza.
Stwierdzil ze moze byc to kabel laczacy komputer (ECU) ze sterownikiem turbiny.
Posprawdzalismy wszystkie kabelki czy nie sa zapchane itd...
Dopiero po podlaczeniu na krotko od akumulatora do sterownika odpowiadajacego za dzialanie turbiny zaczela dzialac praktycznie od 1500 obr/min

Stwierdzil ze ECU jest walniete,czy ktos z was orientuje sie gdzie mozna takie ecu podeslac aby naprawili usterke a moze to nie wina ECU tylko czego innego?
swindler22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.