Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2010, 14:56   #1
dd1511
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Oława
Model: Mondeo Mk4 FL
Silnik: 2.0 TdCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie przegub wewnętrzny prawy do TDDi - czy są zamienniki?

Witam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Niecały rok temu wymieniałem u siebie przegub wewnętrzny lewy (krótki) - nie było problemów, żeby dostać zamiennik.
Teraz muszę wymienić też prawy (długi) i zonk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nigdzie (poza ASO) nie można dostać zamiennika tego przegubu, tylko całe półosie po 400-500 zl i więcej. W ASO we Wrocku za sam przegub krzyknęli 780 pln...

Czy komuś udało się może namierzyć miejsce, gdzie można kupić sam przegub wewnętrzny prawy (długi) do silnika 1,8 TDDi (90 km, skrzynia MTX 75) i nie kosztuje on tyle co w ASO?

PS: w jednym ze źródeł znalazłem info, że pasuje przegub z silnika 2.0 16v benz - czy ktoś może potwierdzić (w ASO gość powiedział, że może pasować, bo w benz 2.0 też jest skrzynia MTX75, ale gwarancji nie dał ).
A co z przegubami do TDci ? może taki będzie pasował? bo tu już można dostać same przeguby....

Nie mam możliwości narazie rozebrać autka i przeliczyć wszystkie zęby i pomierzyć długości, bo autko potrzebne non stop, nie może stanąć na kilka dni, stąd moje pytania - może ktoś już temat przerabiał?

pozdrawiam,
Damian

dd1511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2010, 16:14   #2
czemp
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2008
Model: focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 99
Postów: 50
Domyślnie Odp: przegub wewnętrzny prawy do TDDi - czy są zamienniki?

Kolego nie pomogę ci ale chciałbym się dowiedzieć jakie były objawy , że wymieniasz przeguby. Wydaje mi się że u mnie też może być przegub wewnętrzny lewy do wymiany, bo przy 120 km/h przy przyspieszaniu auto zaczyna drżeć. Może miałeś tak samo?
czemp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2010, 17:32   #3
dd1511
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Oława
Model: Mondeo Mk4 FL
Silnik: 2.0 TdCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: przegub wewnętrzny prawy do TDDi - czy są zamienniki?

no objawy takie jak większość na forum pisało (czyli podobne do Twoich):
wibracje auta przy przyspieszaniu (szczególnie odczuwalne powyżej ok 80km/h), przy zdjęciu nogi z gazu lub wrzuceniu na luz wibracje ustawały.

Jakbyś chciał wymieniać sam to przejrzyj moje posty, kiedyś wrzuciłem tu mini poradnik jak wymienić lewy przegub wewn.
dd1511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 08:25   #4
czemp
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-04-2008
Model: focus
Silnik: 1,8 TDDI
Rocznik: 99
Postów: 50
Domyślnie Odp: przegub wewnętrzny prawy do TDDi - czy są zamienniki?

kolego jeszcze jedno pytanie: jakiej firmy kupiłeś przegub wewnętrzny lewy i ewentualnie gdzie kupiłeś? Będę wdzięczny za info
czemp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 09:00   #5
Hetfield
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: przegub wewnętrzny prawy do TDDi - czy są zamienniki?

tutaj masz wewnętrzny, co prawda w opisie podane, że do benzyny ale chyba powinien pasować: http://www.moto-detal.pl/index.php?p...id=1781&part=0
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2010, 09:08   #6
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: przegub wewnętrzny prawy do TDDi - czy są zamienniki?

Musi być od benzyny 2.0 ten nie będzie pasował.Zostaje ci szrot,możliwość sprawdzenia.Jak na razie to nie jesteś pewien czy tp przegub,sprawdż tą poduszkę.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.