Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2014, 19:59   #1
Slawek1972
ford::amateur
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 02-02-2014
Skąd: Starogard
Model: Eskort
Silnik: 1,8Td
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie wtryski stanadyne wymiana

witam ciekną mi wtryski typu stanadyne zwane ołówkowe jak się je wymienia na co uważać pozdrawiam

Slawek1972 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 20:13   #2
marksko
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Piasek
Model: transit 90 T330
Silnik: 2,4 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 51
Domyślnie Odp: wtryski stanadyne wymiana

chyba tylko na podkładki czy uszczelnienia teflonowe pod wtryski nie wiem jak się to fachowo nazywa ale za komplet na jeden wtrysk w zeszłym roku w serwisie forda dałem 60zł nie wiem czy idzie je gdzieś kupić taniej, a i jak wyciągniesz wtrysk to te podkładki podobno zostają w głowicy i trzeba je jakoś wyjąć.
marksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2014, 23:00   #3
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: wtryski stanadyne wymiana

Jeżeli wymieniasz wtryskiwacze na nowe, to podkładki teflonowe (te przy rozpylaczu) i kauczukowe (te wyżej) masz już nowe.
Jeśli wtryskiwacze były nieprawidłowo montowane (zanieczyszczone, bez wymienianych uszczelek - teflonowe mają trzy różne wymiary) - to mogą się zapiec. Wtedy nic na siłę - trzeba napuścić wokół nafty, odczekać z godzinę i próbować je lekko obrócić. Jeżeli nie idzie, nasączoną naftą szmatkę zawiąż na wtryskiwaczu i zostaw na noc. Jak już będziesz go mógł obrócić, próbuj zacząć go wyciągać. W końcu wyjdzie.
Wkładając nowe wtryskiwacze sprawdź czy wchodzą lekko suwliwie, można korpus posmarować cieniutko pastą ceramiczną. Jeżeli trzeba go mocno wciskać, to niedobrze. Powinno oczyścić się otwór, ale tak, by nic w nim nie zostało lub nie wpadło do cylindra.
Cytat:
Napisał Slawek1972 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekną mi wtryski typu stanadyne
Jeśli ciekną na oringach zamknięcia, ale nie leją i mają ciśnienie otwarcia w normie - to szkoda je wymieniać. Wystarczy je uszczelnić.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 09-03-2014 o 23:06
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2014, 14:32   #4
marksko
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 18-01-2014
Skąd: Piasek
Model: transit 90 T330
Silnik: 2,4 TDDI
Rocznik: 2004
Postów: 51
Domyślnie Odp: wtryski stanadyne wymiana

Cytat:
Napisał Slawek1972 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciekną mi wtryski
A powiedz mi jeszcze po czym stwierdziłeś że ciekną jakie są tego objawy pytam tylko z ciekawości bo szukam przyczyny braku mocy w moim silniku?
marksko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.