Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-03-2005, 08:47   #21
chromol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-07-2004
Skąd: śląsk
Postów: 290
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rafi ABC
Ja kupiłem specjalną gumową taśmę na progi.
A CZY MOŻESZ SIĘ PODZIELIĆ SZCZEGÓLIKAMI (NP. KOLOR, SPOSÓB MONTAŻU, MOŻE JAKAŚ FOTKA, CENA).

__________________
artur=chromol (dla wtajemniczonych)
czy teraz będzie już normalnie
co ja robię, rozum mi chyba odebrało i świadomie wolności się pozbywam
chromol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2005, 19:49   #22
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

No problem! Jest to oryginalna taśma na progi jakiejś niemieckiej firmy. Materiał - coś w rodzaju gumy. Szerokość 9cm, długość 2,4m. Trzeba dociąć na wymiar (nie jest to dużym problemem, bo taśma na wzdłużne 'paski' o szer. ok 0,5cm; cięcie na długość to w ogóle pikuś). Na przód użyłem kawałków 60cm, na tył 50cm (jeszcze kawałek został). Taśmę nakleja się jak zwykła naklejkę. Jak ją 'montowałem', to było dosyć zimno i podgrzałem taśmę suszarką, aby była bardziej elastyczna. Jeżeli chodzi o szerokość, to na przód pasek o szerokości 7 'pasków', na tył 6 'pasków'. Progi z tyłu są dość 'wredne' bo nie idą w linii prostej...ale luzik... Koszt - 30 zł. Klej trzyma dobrze, tylko trzeba uważać, aby brzeg taśmy nie kończył się na uskoku progu, bo wtedy oczywiście może się podrywać i odklejać - ja właśnie trochę tutaj dałem ciała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , ale jak się odklei, to kupię nową (30zł!), jednak zaznaczam, że to mój błąd. Może nie wygląda super, ale na szczęście nie odstrasza wyglądem. Fotki w załączniku - z powodu 'roztopów' Fusio jest zafajdany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - wybaczcie. Jak tylko skończy się plucha będzie lśnił jak nowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2005, 20:49   #23
chromol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-07-2004
Skąd: śląsk
Postów: 290
Domyślnie

za profesjonalnie pełną i wyczerpującą odpowiedź - dziękuję. zdradź jeszcze tylko gdzie kupiłeś taką taśmę. myślę, że jest to dobre rozwiązanie i o wiele tańsze od oryginałów.
__________________
artur=chromol (dla wtajemniczonych)
czy teraz będzie już normalnie
co ja robię, rozum mi chyba odebrało i świadomie wolności się pozbywam
chromol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2005, 21:15   #24
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

Szczerze, to o oryginały pytałem w Fordzie i powiedzieli, że do Fusion'ów jeszcze nic takiego nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Taśmę kupiłem w 'zwykłym' sklepie motoryzacyjnym w Tczewie (dla ziomków: sklep obok stacji Shella i salonu Peugeot'a). Mam nadzieję, że jeżeli nawet nie ma czegoś takiego w 'waszym' sklepie, to właściciel powinien bez problemu sprowadzić (niski koszt). Jeżeli jednak będziecie mieli problemy, to kilku osobom mogę kupić u mnie i wysłać - oczywiście nie ponoszę kosztów. Jak za 30zł, to uważam że taśma jest super, a na pewno chroni lepiej niż (tak na oko) ok. 15cm kawałek blachy nierdzewki na progi z tyłu. Jeżeli ktoś chce to mogę zrobić wyraźniejsze zdjęcia (w lepszej rozdzielczości) i wysłać mailem - te robiłem w nocy z flashem.
Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2005, 20:44   #25
arba
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-03-2005
Postów: 1
Domyślnie

Witam wszystkich Fuzionistów! Też mam problem z progami który jeszcze nie rozwiązałem. Ale na występ pod klapą bagażnika przykleiłem wyprofilowaną blachę aluminiową/ zagiętą w warsztacie/ i przyklejoną taśmą silikanową jest to jakaś ochrona przy wkładaniu do bagażnika wygląda super mam lakier silwer.Mam pytanie cz ktoś ma zamontowane na tylnym siedzeniu miedzy dwoma pojemnik orginalny ford na drobiazgi i napoje. Bo ja mam w to miejsce zamontowaną ochydną poduszkę- mam wersję ciężarową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na firmę. I ile to kosztuje i gdzie zdobyć u dilera nic niewie a widziałem to w reklamówce. Zpozdrowieniam świątecznymi i gumowych drzew.
arba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2005, 22:52   #26
m-a-r-i-o
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2005
Skąd: wrocław
Postów: 41
Domyślnie

Cytat:
Napisał arba
mam w to miejsce zamontowaną ochydną poduszkę- mam wersję ciężarową
no ja tez tak mialem - po prostu wymontowalem, szkoda miejsca,
moze sie myle, ale zdaje sie, ze u nas inne wypelniacze srodkowego tylnego siedzenia nie sa dostepne

[ Dodano: 2005-03-28, 23:55 ]
Rafi ABC - dzieki - to chyba najsensowniejsze rozwiazanie kwestii progow do czasu az wymysla listwy specjalnie dedykowane
__________________
pozdrawiam

m-a-r-i-o

-----------
FFusion 1,4FX Deep Navy
m-a-r-i-o jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2005, 07:06   #27
Rafi ABC
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2004
Skąd: Tczew
Model: Focus II
Silnik: 1,6 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 283
Domyślnie

Ściągnąłem sobie wczoraj katalog akcesoriów z Ford.com.pl, a tutaj proszę..."czarna folia ochronna na progi - samoprzylepna, łatwa w montarzu". Co prawda na zdjęciu jest zderzak zabezpieczony folią, ale przecież jest napisane, że na progi. Ciekawe, czy w końcu Ford wpadł na pomysł z folią, czy to pomyłka :twisted:
Rafi ABC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2005, 14:03   #28
conman
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-01-2005
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 48
Domyślnie

Musze sie rozgladnac za ta folia.. ta z katalogu Forda wyglada calkiem niezle, jest ladnie wyprofilowana, ciekawe tylko jaka jest jej grubosc...

A zainterseowalem sie nia bo ostatnio na skrzyzowaniu "przytulila" sie do mnie kobieta... zagapila sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale baaardzo delikatnie. Z tylu nie maielm nawet zadnej ryski, kompletnie nic, wiec (naiwniak)) puscilem ja wolno.. Pare dni pozniej pojechalem na myjnie.. Karcher zrobil swoje - odpadl mi 5 cm kawalek lakieru na gornej czesci zderzaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., widocznie przy stluczce zderzak sie naprezyl i lakier puscil, reszty dopelnilo wysokie cisnienie z myjki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak wiec wszystkim forumowiczom radze bardzo dokladne ogladanie samochodu w takich sytuacjach, no i oczywiscie spisywanie winowajcow...

Teraz szukam folii by zakryc odprysk, bo nie chce mi sie malowac...
conman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2005, 14:26   #29
m-a-r-i-o
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-01-2005
Skąd: wrocław
Postów: 41
Domyślnie

ciekaw jestem pod jaka wersje przegladarki internetowej zostala zrobiona firmowa strona Forda - probuje i probuje i za diabla mi sie nie otwiera w sposob umozliwiajacy zajrzenie na strone akcesoriow
jak widac - nie tylko w ASO, ale i do promocji swej firmy zatrudniaja fachowcow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. /rotfl/
__________________
pozdrawiam

m-a-r-i-o

-----------
FFusion 1,4FX Deep Navy
m-a-r-i-o jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2005, 17:25   #30
Ania
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2004
Postów: 113
Domyślnie

Conman...
Wystraszyłeś mnie.Pare dni temu babka najechałam mi na zadek, tak strasznie, że poleciałam na kierownicę.Wysiadłam z auta, ale śladów brak.Ogladałam dokładnie i nic.
Spisałam jej numery, ale na dniach podjadę na myjnię.Obym nie miała tego co u Ciebie.
Ania jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.