Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2010, 15:56   #11
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

mkaminski100, masz na myśli tłoczek nastawnika w pompie?

Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 16:42   #12
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

Tak ,wtedy pompa tez sie nie wyrabia z dawka i przepala tranzystor.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 17:33   #13
kuffs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: focus I
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

sytuacja o tyle uległa zmianie, że dzisiaj już żadnych problemów z mocą nie było. Natomiast mam do zrobienia.......hamulce. Lewy przód daje się we znaki. Hamulce nie odpuszczają po wciśnięciu pedału hamulca. Przy skręcaniu i hamowaniu czuć tarcie. Na luzie żadnych hałasów. Pedał hamulca lekko syczy przy wduszeniu, albo raczej tak dziwnie pyka.

prawdopodobnie to stanowi powód moich problemów z autem. do tego dodam jeszcze ślizgające się sprzęgło. Jutro wymieniam hamulce oraz sprzęgło. Wtedy zobaczymy czy nadal będzie ten spadek mocy bo być może hamulce w jakiś sposób spowalniały jazdę. Niby głupio gadam bo komputery wywaliły przecież błędy o pompie, ale coś mi się widzi, że rozejdzie się po kościach.

natomiast połknę arszenik jak się okaże, że wymienię sprzęgło, zrobię hamulce a potem....... i tak pompę trzeba będzie robić. Strach się bać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuffs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2010, 09:14   #14
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

Nie chcę Tobie źle wróżyć ale sprawa tych błędów nie jest błaha.Radzę przyjrzeć się bardziej sterowaniu pompą bo może skończyć się na dużym wydatku kasy.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 16:36   #15
kuffs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: focus I
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

Po dłuższej przerwie opowiem jak przebiega moja historia. Podpięty we wtorek byłem w serwisie Bosha (jeden z dwóch w mojej okolicy). Podejrzenia okazały się trafne bo podpięcie pod kompa wykazało błędy:

P0167 - układ regulacji początku wtrysku. nieprawidłowe działanie
P1564 - sterownik pompy wtryskowej. wymagany zwrot paliwa

Na moją "prośbę" podłączyli komputer bezpośrednio pod pompę i wyszło:

- Czujnik kąta obrotu/system IWZ
- Regulacja przestawiacza wtrysku. Stałe odchylenie regulacji

Oczywiście panowie na już na teraz "wyciągamy pompę, wysyłamy, robimy". Kosz ok 4 tyś zł.

dzisiaj z ciekawości podjechałem do jeszcze innego Bosha i wywaliło P1564- sterownik pompy wtryskowej, układ egr, czujnik położenia wałka jakiegoś tam. Pan nie skasował nic ode mnie. Kazał kilka dni pojeździć bo skasował błędy i trzeba sprawdzić czy wyskoczą nowe. Uśmiechnąłem się pod nosem bo pewnie, że wyskoczą. We wtorek przecież skasowali a dzisiaj już się pojawiły na nowo.

Podsumowując dlaczego o tym piszę i dlaczego jeżdżę od Bosha do Bosha i innych zakładów???, bo moje problemy z autem o których pisałem na wstępie tematu tzn utrata mocy......całkowicie ustała!!! Od tygodnia śmigam foczką aż miło. Żadnych objawów, nic kompletnie. No może poza dymieniem, ale to stwierdzili, że trza zaślepić egr.

ręce opadają.
kuffs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2010, 17:06   #16
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

Więc wskazania są na zacinający się tłoczek nastawnika w pompie.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 11:28   #17
so258
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Kielce
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

Panowie podepnę sie po temat z pytaniem: czy da się wyjąć ten nieszczęsny tłoczek nastawnika z pompy i wyczyścić bez wyjmowania i rozbierania pompy? Na pompie od strony chłodnic jest dekielek przykręcany na dwie śrubki pod którym wg schematu pompy VP-30 znajduje się nastawnik kąta wtrysku.
so258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 11:40   #18
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

Cytat:
Napisał so258 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie podepnę sie po temat z pytaniem: czy da się wyjąć ten nieszczęsny tłoczek nastawnika z pompy i wyczyścić bez wyjmowania i rozbierania pompy? Na pompie od strony chłodnic jest dekielek przykręcany na dwie śrubki pod którym wg schematu pompy VP-30 znajduje się nastawnik kąta wtrysku.
No i tak jest tloczek, ale nie chodzi o jego czyszczenie tylko wymiane, bo sie zaciera.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 12:16   #19
so258
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Kielce
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i tak jest tloczek, ale nie chodzi o jego czyszczenie tylko wymiane, bo sie zaciera.
no tak tylko jeżeli coś się zaciera to musi być jakaś przyczyna. Wiadomo że biorąc pod uwagę polski ON (a pompa jest smarowana paliwem) to wszystko jasne. Ale .. z tego co wyczytałem na forum i również innych to tak sobie wydedukowałem że żeby się ten tłoczek blokował to musi mieć jakiś opór (jedni piszą że osad z paliwa inni że opiłki z pompy). No to może jest jakiś sposób żeby to wszystko wyczyścić bez "Fachowców" z ASO i Boscha. A że mam alergię na naszych mechaników to chętnie bym sobie sam to zrobił i to nie dlatego żeby tylko zaoszczędzić parę PLN.
so258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 12:20   #20
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

Cytat:
Napisał so258 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no tak tylko jeżeli coś się zaciera to musi być jakaś przyczyna. Wiadomo że biorąc pod uwagę polski ON (a pompa jest smarowana paliwem) to wszystko jasne. Ale .. z tego co wyczytałem na forum i również innych to tak sobie wydedukowałem że żeby się ten tłoczek blokował to musi mieć jakiś opór (jedni piszą że osad z paliwa inni że opiłki z pompy). No to może jest jakiś sposób żeby to wszystko wyczyścić bez "Fachowców" z ASO i Boscha. A że mam alergię na naszych mechaników to chętnie bym sobie sam to zrobił i to nie dlatego żeby tylko zaoszczędzić parę PLN.
Przyczyna jest taka, ze jest to wibrujacy chromowany tloczkek w aluminiowej obudownie. Po czasie chrom sie zaczyna wycierac i tloczek sie ukosuje minimalnie i stawia wiekszy opor. Nie ma to nic wspolnego z brudami, tak samo malo ma wspolnego z paliwem, bo to samo dzieje sie w kazdej pompie VP w chyba kazdym kraju przy ok 150-200 tys km.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.