Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2010, 08:32   #21
lotnik11
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus 3D
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 91
Domyślnie Odp: pożegnanie

Moja cierpliwość się skończyła jak po raz drugi musiałem wymienić sprzęgło na nowe. A koszty są nie małe jak wiemy

lotnik11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 08:56   #22
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: pożegnanie

Cytat:
Napisał lotnik11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja cierpliwość się skończyła jak po raz drugi musiałem wymienić sprzęgło na nowe. A koszty są nie małe jak wiemy
Masz pretensje do Forda, bo musiales dwa razy pod rzad wymienic sprzeglo? To nie jest wina producenta, a tych ktorzy Ci je instalowali, bo dobrze zainstalowane sprzeglo bedzie chodzilo. no chyba ze zaoszczedziles i strzelil niezmieniony wysprzeglik
Wlasnie mam Focusa z przebiegiem 220 tys km i na moje oko to sprzeglo nie bylo ruszane. Jest juz twarde, sprezyna chyba jest peknieta, ale jedzie. Z tego co wiem auto 90% robilo na trasie. Bede je robil na dniach, bo po prostu sie boje. Rozumiem rozrzewnienie o dwumase, ale w duuuuzo drozszych BMW tez pada i tez przy podobnym przebiegu. Tylko, ze tam kosztuje to cos okolo 7-9 tys w serwisie. Wole Forda i zestaw za 1200zl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 09:17   #23
cezarg1410
ford::expert
 
Avatar cezarg1410
 
Zarejestrowany: 24-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3.5
Silnik: 2.0 TDCI 180
Rocznik: 2018
Postów: 2,649
Domyślnie Odp: pożegnanie

Sprzęglo... Śmiechu kupa... Ja w wymienionej niżej Marei wymienilem sprzęglo po 140 tys. km przebiegu (1.6 benzyna) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Fakt że tam za 3 stówy byl komplet Valeo ale coś za coś. No i najlepsze bylo to że polowa biegów wypadala przy wlączaniu... Trójkę wlożyć umial tylko "wykfalifikowany" do tego kierowca...
cezarg1410 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2010, 09:21   #24
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Odp: pożegnanie

mkaminski100 najwieksza wada fokusow jest rdza. Mam z 2003r i dolne ranty drzwi + klapa drugi raz teraz robilem (w ciagu 2 lat), odkladam tylko zakup nowych drzwi prawych tyl... Tak poza tym ogolnie nie mam co narzekac na to auto bo problemy , ktore mialem np. z obrotami na jalowym czy padniety synchro 3 biegu mogly mnie spotkac w kazdym innym aucie ale rdzewienie to plaga i tragedia zeby w tak mlodym aucie... Tesc ma passata B5 99r i jego auto wyglada pod tym wzgledem o niebo lepiej - zero rdzy, progi fajnie tam zabezpieczone bo sa z tworzywa jakiegos. I nie porownuj forda do bmw czy audi/vw bo to auta wyzszej klasy, lepsze materialy/karoseria, co z tego ze czesci do forda sa tanie jak jedziesz autem, ktore kosztuje polowe wartosci albo i lepiej np. adekwatnego audi...

Co do diseli lotnik to w innych markach te nowe tez sie sypia, w rodzinie passat 2006r (ten najnowszy) z salonu diesel po 60tys padl wtrysk i to tak ze trzeba bylo sie hotelowac bo auto stanelo w trasie, dla mnie to zadna przyjemnosc jechac dieslem ze swiadomoscia ze moge stanac tak sobie bez powodu albo ze w zimie nie zapali... dlatego mam benzyne i nastepny tez kupie benzyne - mniejsze ryzyko. Jedynie stare diesle m.in. vw 1.9TDI to byly fajne silniki.
Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2010, 10:35   #25
kuffs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: focus I
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: pożegnanie

Nie powiem, sentyment pozostał bo prawie codziennie do Was zaglądam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jestem na etapie poszukiwania autka. Póki co mam czym jeździć, ale wiadomo chciałoby się mieć już swoje własne. Jak wcześniej napisałem diesel odpada. Chłodna kalkulacja - nie opłaca mi się. Za mało kilometrów rocznie robię.

Na autko mam kwotę 35 tyś zł. Wstępna selekcja, tylko auta klasy kompaktowej lub klasy B. Nie śpieszę się, szukam po salonach na gwarancji lub z autentycznym przebiegiem. Uwierzcie mi jest ciężko. Po pierwsze, jednak za małą kwotą dysponuję, a po drugie ciężko znaleźć coś konkretnego. Chcę spróbować coś nowego, nie chcę focusa, pomimo, że w sumie byłoby kupić chyba najłatwiej. Nie chcę na razie ściągać zza Odry. Nie ma pośpiechu. Sprawdziłem, jeździłem już wieloma używanymi w ostatnim czasie i porównując do Focusa nie wypadały wcale lepiej. NIE MAMY SIĘ CZYM WSTYDZIĆ. Focus to dobre auto. Trzeba umieć je dobrze eksploatować. Zdarza się pech, wiadomo, ale większość dizli się psuje!. Obok mojego domu jest serwis Bosha. Robią Passaty, Octawie, Vectry, Fordy, a nawet BMW.

Zakupiłem sobie tester lakieru, a co Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dla zabawy chodzę sobie po auto - komisach i wkurzam właścicieli. Nie znalazłem jeszcze auta bez szpachli, no chyba, że z przebiegiem powyżej 200 tyś km. Dla jaj robiłem jazdy próbne tylko po to, aby po prostu spróbować inne marki. Dobre wrażenie zrobiły vw golfy, jednak nie lubię tej marki. Najlepsze jednak wrażenie zrobiło na mnie.....uwaga..... Kia Ceed. Prawdę mówiąc jestem najbliżej teraz tej marki. Klasę niższą którą próbowałem to Seat Ibiza. To są moje wybory. Pożyjemy zobaczymy. 35 tyś to nie jest mało. Mój wybór to auto jak najmłodsze. Część pieniędzy dostałem od ojca z sugestią, że to auto zostanie już w rodzinie. Na spokojnie sobie szukam.

Na zakończenie chciałbym kolejny raz podkreślić....... nie ma co narzekać na fordy ogólnie oraz na focusy. Kto jak dba j jeździ tak ma. Wszystkie auta są awaryjne a ropniaki niestety psują się na potęgę. Wiadomo, że można trafić na jakiś felerny egzemplarz i naprawiać pompę wtryskową/sterownik dwa razy. Dla mnie focus to miłe wspomnienie i kto wie, może skuszę się na benzyniaka o czym oczywiście was powiadomię.

Pozdrawiam.
kuffs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2010, 20:28   #26
Łukasza
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: dolny śląsk
Model: Focus X100
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 222
Domyślnie Odp: pożegnanie

Cytat:
Napisał kuffs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Nie znalazłem jeszcze auta bez szpachli, no chyba, że z przebiegiem powyżej 200 tyś km.
Weź tylko pod uwagę, że 95% ogłoszeń (te sprowadzone głównie) pokazują na ogłoszeniu tylko stan licznika ,a nie realny przebieg autaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał kuffs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Klasę niższą którą próbowałem to Seat Ibiza.
Takie zakupiłem w listopadzie mojej żone po I wl. 1.4 benzynka 2007r (za 29k)i powiem Ci, że jeżeli rozważasz autko takich gabarytów to jest bardzo godne polecenia jedynie jak dla mnie silnik za słaby - lepiej 1.6.[/QUOTE]

Cytat:
Napisał kuffs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na zakończenie chciałbym kolejny raz podkreślić....... nie ma co narzekać na fordy ogólnie oraz na focusy. Kto jak dba j jeździ tak ma. Wszystkie auta są awaryjne a ropniaki niestety psują się na potęgę. Wiadomo, że można trafić na jakiś felerny egzemplarz i naprawiać pompę wtryskową/sterownik dwa razy. Dla mnie focus to miłe wspomnienie i kto wie, może skuszę się na benzyniaka o czym oczywiście was powiadomię. Pozdrawiam.
Ja też lubie focusa za prowadzenie i wygląd (MK1)+inne rzeczyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale tego , że rdzewieje i ford nawet w nowych rocznikach nic z tym nie zrobił uznaję za totalną porachę tej marki. W tym przypadku choćbyś nie wiem jak dbał i tak zardzewieje w "topowych miejscach" :/
Łukasza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2010, 22:24   #27
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: pożegnanie

Jak napisałem, że Ford jest średni, to mnie o mało nie ukamieniowano, a teraz wszyscy nadają na Focusa - wow, czyż to zmiana zdania zainspirowana kampanią prezydencką :-)
Ja tam mam diesla i jest OK. Jeżeli chodzi o jednostkę napędową, to jestem zadowolony.
Co mnie wnerwia? Czego nie miałem w Fiacie? Proszę bardzo:
- rdzewiejące lampki oświetlenia tablicy,
- przemająca podłoga otworami technicznymi,
- w chory sposób zamontowany filtr kabionowy,
- durna sprężynka od pedału sprzęgła, za którą wymianą ASO chce 160zł...,
- po obijane okolica nadkoli spowodawane brakiem zabezpieczenia,
- opadające podszybie
- świetne, plastykowe chlapacze, które w zimie zbierają śnieg, a w lecie łamią się na krawężnikach,
- w przypadku braku tych chlapaczy odpada lakier płatami na progu,
- całe mnóstwo odprysków na masce (niech żyje lakier wodny!)

Jak sobie coś przypomnę, to dopiszę. Ale tak czy siak, faktycznie znam już tego gada i wszystkie jego słabe punkty:-)
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.