Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2016, 21:26   #1981
din
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-04-2012
Skąd: 3miasto
Model: Mondeo MK3/MK4
Silnik: 2.0 TDCI 130KM/ 2.0TDCI 143KM
Rocznik: 2006 / 2008
Postów: 217
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Witam

Mam mondeo mkIV z 2008roku 2.0 140KM - Siemens Navi i Conv+ (chyba Titanium) domyślam się, że stara kiera. Chce zamontować tempomat i teraz pytanie do Was czy się da.

Z tego co wyczytałem to już się pogubiłem co do czego pasuje.

Obojętnie jaką kierownice i przyciski kupie? Każde przyciski przełożę do swojej kierownicy? przyciski będą pasować bez większych przeróbek?

Jest jakaś opcja sprawdzenia przed zakupem czy da się aktywować tempomat u mnie?

din jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2016, 21:33   #1982
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
pytanie do Was czy się da.
tak

Cytat:
Każde przyciski przełożę do swojej kierownicy?
przyciski z off po lewej stronie

tu masz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
od @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

a co w autku możesz jeszcze ..?? zajrzyj na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 25-08-2016 o 21:36
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2016, 02:10   #1983
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
teraz pytanie do Was czy się da.
Da się i jak by co to pomogę. Jestem z trójmiasta ,wiec daleko nie masz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2016, 07:11   #1984
mariokop33
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 17-08-2016
Skąd: Ełk
Model: mondeo mk4
Silnik: 2,2 tdci 175 KM
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

witam
mam już kupioną kierownicę z przyciskiem OFF potrzebuję osobę do montażu i aktywacji tempomatu okolice Ełku
mariokop33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 12:03   #1985
Aludan
ford::average
 
Avatar Aludan
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 135
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Ja już od wtorku cieszę się z tempomatu dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
(a także nowy soft w modułach, convers oraz skrzyni+adaptacja i teraz jest od wieeele lepiej)
Zdecydowanie polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ps. W moim przypadku mimo, że mam 2012 trzeba było zastosować PRZEDLIFTOWE przyciski tempomatu, a Polarny mówił, że robił wiele ecoboostów 1.6 i tam normalnie pasowały polifowe, także taka ciekawostka ...
(o mały włos kupił bym poliftowe przyciski i szukał kogoś z forum do aktywacji - byłby mały zonk ;])
__________________
Był Focus 1.6 FL '02 || Mondeo MK4 HB '08 140 KM TDCI || Mondeo MK4 KB '12 203 KM EB MPS6 || Mondeo MK4 KB '13 140@163 KM 2.0 TDCi
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 12:11   #1986
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

2.0eb to klawisze z ogranicznikiem prędkości, czyli tzw. poliftowe

ps.
w tym silniku można zrobić upgrade mocy do fabrycznej wersji 240 KM
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 12:24   #1987
Aludan
ford::average
 
Avatar Aludan
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 135
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2.0eb to klawisze z ogranicznikiem prędkości, czyli tzw. poliftowe

ps.
w tym silniku można zrobić upgrade mocy do fabrycznej wersji 240 KM
No właśnie u mnie po zamontowaniu poliftowych z limiterem okazało się, że limiter działa jako włącznik tempomatu, a faktyczny włącznik tempomatu jako jego wyłącznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(a limiter w ogóle nie jest rozpoznawany - tak jak w przedliftowych)
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] się zdziwił, ale sprawdzał dokładnie i stwierdził ze widocznie u mnie moduł nie rozpoznaje poprawnie nowego typu przycisków ... dlaczego? Nie wiem ... (on też nie)

A co do podniesienia mocy, to wiem i może tak zrobię, ale najpierw doprowadzę silnik do 100% formy - w innym wątku napisałem, że byłem dzisiaj na przeglądzie w ASO (odbiorę auto dzisiaj po pracy) i ew. GW12, ale wymienili mi tylko 2 świece, a pozostałych nie mogli wykręcić nawet sposobami (podgrzewanie itp.) i nie chcą ryzykować użycia większej siły, chyba, że im podpiszę oświadczenie, że nie odpowiadają za efekty (zerwany gwint itd.), także muszę teraz to jakoś ogarnąć i dopiero wtedy pomyślę o podniesieniu mocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[EDIT]
Ze wszystkich dostępnych na allegro MK4 w benzynie poliftowych tylko 2 sztuki mają przyciski tempomatu starego typu bez limitera
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Oba to Duratec 145 KM, także to, że do 2.0eb powinny być z limiterem to też wiedziałem wcześniej, ale z jakiegoś powodu u mnie są źle rozpoznawane, a raczej nie jest to wina przycisków, bo podczas testowania w sofcie (nie wiem co to było, ale polarny na pewno Ci powie) przy naciskaniu klawisza limitera nie zapalał się limiter tylko włącznik tempomatu, czyli komputer kompletnie nie rozumiał tego sygnału jak należy...

Sam nie wiem - dziwne to jest, no ale limiter i tak nie jest mi potrzebny, więc nie narzekam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Był Focus 1.6 FL '02 || Mondeo MK4 HB '08 140 KM TDCI || Mondeo MK4 KB '12 203 KM EB MPS6 || Mondeo MK4 KB '13 140@163 KM 2.0 TDCi

Ostatnio edytowane przez Aludan ; 15-09-2016 o 12:41
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 14:57   #1988
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Przy zaptaszkowaniu w BCM limitera wyskakiwał błąd od BCM ?
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 15:05   #1989
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

A na innych przyciskach próbowałeś?
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2016, 15:12   #1990
Aludan
ford::average
 
Avatar Aludan
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 135
Domyślnie Odp: domontowanie tempomatu

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy zaptaszkowaniu w BCM limitera wyskakiwał błąd od BCM ?
Tego nie wiem - musiał byś @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zapytać ...
Widziałem tylko jak klikał w jakimś testerze, który pokazywał jaki przycisk jest wykrywany po kliknięciu (a także czy w ogóle działają), a także w conversie było widać, że przycisk limitera uruchamia tempomat, a przycisk tempomatu go wyłącza (czyli dolny uruchamia, górny wyłącza)

Cytat:
Napisał Golson Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na innych przyciskach próbowałeś?
Nie próbowałem...
__________________
Był Focus 1.6 FL '02 || Mondeo MK4 HB '08 140 KM TDCI || Mondeo MK4 KB '12 203 KM EB MPS6 || Mondeo MK4 KB '13 140@163 KM 2.0 TDCi
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.