Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2012, 21:45   #11
Zicher2
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-01-2011
Skąd: Piława Górna
Model: Scorpio MKI /Mondeo MKII
Silnik: 2,0 8V / 1,8 16V
Rocznik: 1990 / 1996
Postów: 177
Domyślnie Odp: Wyciekający płyn układu chłodzenia

u mnie na zgaszonym płyn był na ok a po przejechaniu 10km brakował do w zbiorniku, po czym po chwili wpływał był na ok za chwilę wypływał i tak wkoło. Przyczyną była walnięta uszczelka pod głowicą.

Zicher2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2012, 08:25   #12
deusx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 1996
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wyciekający płyn układu chłodzenia

Płyn nie zniknie, albo będziesz miał go w oleju (sprawdź, czy stan się nie zwiększył) albo w wydechu (nie kopci auto jakoś dziwnie ?).
deusx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2012, 17:15   #13
benek78
ford::beginner
 
Imię: Beniamin
Zarejestrowany: 06-05-2010
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo MkII Kombi
Silnik: 1.8
Rocznik: 1996
Postów: 11
Domyślnie Re: Wyciekający płyn układu chłodzenia

No i mam przyczyne problemu. Nie pisałem dawno bo nie mialem okazji przebywac na forum ale okazalo sie ze przyczyna tkwi w parowniku, popekane membrany i to robilo zadyme w ukladzie chlodzenia jak narazie zero paniki zero jakiegokolwiek wycieku wiekszego podcisnienia doslownie nic. Oczywiscie olej spoko no poza cisnieniem standardowym w ukladzie. Troche tego bylo bo juz mialem rozebrac silnik ale mowie sobie e no najpierw parownik a tu taki zonk.
benek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2012, 19:51   #14
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Wyciekający płyn układu chłodzenia

Cieszę się, że kolega uporał się z problemem, choć zupełnie nie rozumiem, jak popękane membrany w parowniku mogą wpływać na poziom płynu w układzie chłodzenia.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2012, 13:12   #15
Karawan
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Mondeo [MK1]
Silnik: 1.8 gaz
Rocznik: 1994
Postów: 85
Domyślnie Odp: Wyciekający płyn układu chłodzenia

Z tego co pamiętam gdy rozbierałem parownik w oplu, nie widziałem tam płaszcza wodnego na płyn chłodzący, było tylko wejście i wyjście na płyn, prawdopodobnie przepływa obok membrany, więc przy jej pęknięciu musiała się dostawać do mieszanki, dalej do silnika i zostawała "spalana, przepychana" do wydechu, a w autach z LPG często widać wydmuchiwaną wodę. No taka jest moja teoria na przypadek benka78
Karawan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2012, 13:23   #16
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Wyciekający płyn układu chłodzenia

Nie wydaje mi się to możliwe. W układach chłodzenia zamkniętych, a taki układ jest w Mondeo, przy nagrzaniu silnika wzrasta ciśnienie w układzie chłodzenia. Jeżeli płyn chłodzący stykałby się bezpośrednio z membraną, naciskałby na nią i zmieniał ustawienia parownika, lub wręcz uniemożliwiał jego działanie. Sam rozbierałem parowniki Lovato i BRC, i w żadnym z nich płyn chłodniczy nie miał styku z membraną. Chyba, że powstała jakaś dziura w korpusie parownika. Poza tym, kolega pisał, że płyn ze zbiorniczka znikał, po czym wracał. Jeżeli by się przedostał do cylindra, a następnie do wydechu, to nie mógłby już wrócić. To, że w samochodach zasilanych LPG, z rury wydechowej wydostaje się woda, spowodowane jest tym, że głównym produktem spalania tego gazu jest właśnie woda.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2012, 06:06   #17
benek78
ford::beginner
 
Imię: Beniamin
Zarejestrowany: 06-05-2010
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo MkII Kombi
Silnik: 1.8
Rocznik: 1996
Postów: 11
Domyślnie Re: Wyciekający płyn układu chłodzenia

Powiem tak po rozebraniu parownika Lovato RGE 92 wlasnie od strony membrany wodnej gumowej to wszystko okazalo sie byc wielka dziura , moze nie doslownie ale byla mocno popekana. wymienilem na oryginalna nowa i od razu przestalo walic w plyn chlodzenia. na fotce widac od strony elektrozaworu dojscie gazu na strone wodna. moze i nie mam racji ale 400km bez jakiegokolwiek wycieku problemu czy syczenia i wywalania wody daje do myslenia ze po akcji parownik skonczyly sie problemy z zapalaniem tez bo cuda na kiju sie dzialy teraz odpal nawet na samym gazie i w droge Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez benek78 ; 30-05-2012 o 06:07 Powód: dodanie foto
benek78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2012, 10:44   #18
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Wyciekający płyn układu chłodzenia

By coś więcej powiedzieć, trzeba by zobaczyć kompletny parownik, a nie tylko jedną połówkę korpusu i membranę i zorientować się, gdzie przepływa płyn chłodzący, a gdzie gaz.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.