Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2012, 22:47   #31
lu8791
ford::beginner
 
Avatar lu8791
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Skąd: z Wawelu
Model: Titanium S
Silnik: 2.2tdci
Rocznik: czerwiec 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: przyciemniane szyby - technologia

[QUOT

pewnie że da się,ale o ile przyjemniej się podróżuje gdy nikt nie marudzi za uchem a ma zajęcie ....uf ale się rozmarzyłem

ja mam fabrycznie przyciemniane szyby, ale i tak córka woła ,że ją słonko razi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak kupiłem maxa i pierwszy raz zobaczyła go teściowa to powiedziała "że takim karawanem to ją chyba na cmentarz będę wiózł"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc coś z tym karawanem może jest na rzeczy

__________________
Mój S-max http://www.motostat.pl/user-vehicles/28911

Ostatnio edytowane przez Marek ; 24-03-2012 o 08:50 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
lu8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2012, 07:25   #32
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: przyciemniane szyby - technologia

[QUOTE=lu8791;1804259
że takim karawanem to ją chyba na cmentarz będę wiózł"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc coś z tym karawanem może jest na rzeczy[/QUOTE]

Ja miewałem samochody z ciemnymi szybami ale tego typu komfort to działa w drugą stronę zwłaszcza jak cofasz tym samochodem w nocy , wtedy ten komfort będziecie przeklinać .
Napewno lekko przydymione szyby i rolety z tyłu są o niebo lepszym rozwiązaniem .Ponadto zobaczcie na starsze modele samochodów co się dzieje z takimi szybami .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2012, 17:56   #33
kolo100
ford::average
 
Avatar kolo100
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: Żory
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: przyciemniane szyby - technologia

Witam,
Jestem jutro umówiony na przyciemnianie, więc na pewno to zrobię. Nie wiem tylko czy nie wybiorę średniego stopnia przyciemnienia.
".Ponadto zobaczcie na starsze modele samochodów co się dzieje z takimi szybami ."
Szczerze powiem, że nie wiem co się dzieje z szybami w starszych samochodach. Jak masz na myśli auta, które mają folie na szybach około 7-8 lat to myślę, że może ona ulec w jakimś stopniu "wyeksploatowaniu" przez słońce, osoby siedzące z tyłu itd. Jednak chyba problemu ze ściągnięciem i założeniem nowej nie ma problemu? Po takim czasie można wymienić na nową.
Pozdro
Pozdro
kolo100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2012, 18:29   #34
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: przyciemniane szyby - technologia

Niema problemu z wymianą ja w poprzednim aucie, które miałem 6 lat wymieniałem dwa razy dzieci potrafiły się skutecznie zająć folią w Esiu ma oryginalnie przyciemnione plus rolety w drzwiach i to im wystarcza
NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2012, 19:28   #35
Wodnik
ford::average
 
Avatar Wodnik
 
Zarejestrowany: 14-06-2011
Skąd: Szczecin
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: przyciemniane szyby - technologia

Torusek, pewnie że da się podróżować przecież są samochody bez przyciemnianych szyb i klimatyzacji i też ludzie jeżdżą ja tylko napisałem ci czym ja sie kierowałem przy wyborze folii.

A co do wytrzymałości folii to miałem założoną w profesjonalnym zakładzie i po 5 latach nic jej nie było dalej nie wiem, bo auto sprzedałem. Kiedyś były inne folie i sporo osób robiło to samemu lub miała ta folia na aucie pewnie z 15lat lub więcej, dlatego tak się działo z folią.
__________________
FORD S-Max Tytanium 2.0 TDCI 140 KM
Detykacja dla AdamJ, MlekoLowickie i innych !
Nigdy nie jest za późno,
żeby zacząć od nowa,
żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować.
Nigdy nie jest za późno,
by na stacji złych zdarzeń,
złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.
(JP II)
Wodnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2012, 11:34   #36
domadm
ford::advanced
 
Avatar domadm
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: ze Śląska
Model: Mondeo MK5 Titek Kombi PS
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 282
Domyślnie Odp: przyciemniane szyby - technologia

Ja bym się jeszcze zastanowił nad kupnem oryginalnie przyciemnianej na giełdzie lub zamiennika w warsztacie zajmującym się szybami samochodowymi.
Może się okazać, że cena będzie niewiele wyższa niż foliowanie. Problemem może być szyba tylna, którą jednak trzeba wtedy kleić.
__________________
== S-Max MK1 FL odbył, Mondeusz MK5 przybył, jest radocha, jest git
domadm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2012, 13:18   #37
kolo100
ford::average
 
Avatar kolo100
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: Żory
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: przyciemniane szyby - technologia

Witam,
Jestem po oklejaniu szybek. Wybrałem trzeci stopień nie najciemniejszy i myślę, że spokojnie wystarczy. Na razie jeszcze nie ma takiego efektu bo musi wszystko wyschnąć a fachowiec mówi, że nawet kilka dni zanim woda zejdzie.
Dodam, że nie wyciągał szyb do oklejania.

Jeszcze trochę nie na temat. Dopiero po przyciemnieniu szyb zauważyłem, że boczna mała szybka z tyłu po stronie kierowcy ma chyba przewody grzewcze. Czy ta mała szybka jest podgrzewana bo strasznie to dziwne. Po stronie pasażera nie ma.

Kurde ale się wygłupiłem. To przecież antena jest. Tylko dlaczego aż trzy druty i czemu nie idą ukryte pod tapicerką bo rozumiem, że one idą do płetwy na dachu?


Pozdro

Ostatnio edytowane przez kolo100 ; 24-03-2012 o 15:36
kolo100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2012, 20:29   #38
Torusek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: przyciemniane szyby - technologia

Cytat:
Napisał kolo100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To przecież antena jest
jaka antena? w szybie? to na tylnej szybie masz wiele anten...?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2012, 20:40   #39
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: przyciemniane szyby - technologia

Płetwa jest do Navi, w szybce jest antena radiowa
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2012, 20:41   #40
kolo100
ford::average
 
Avatar kolo100
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: Żory
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: przyciemniane szyby - technologia

Czyli co, to jest podgrzewana szybka ta mała? Jak tak to czemu po stronie pasażera nie jest podgrzewana?

"Płetwa jest do Navi, w szybce jest antena radiowa"
No to wyjaśniłeś wszystko...

Swoją drogą to po co tak naprawdę ta płetwa jest, chyba tylko dla wyglądu bo przecież odbiornik Navi można było zamontować ukryty tak jak antenę do radia.

Wracając do tematu to godzinę temu wróciłem do domu i z folii woda wyparowała, szybki prezentują się pięknie. Jednyny mankament, który sobie jednak odpuszczę to minimalny pęcherzyk właśnie na tej małej szybce a dokładnie na drucie, przewodzie od radia. Generalnie jednak bez ściągania, wyciągaia szyb przyciemnienie wyszło super. Zawsze mam 7 lat gwarancji i mogę zareklamować mały pęcherzyk, który nie ma znaczenia tylko dlatego, że jest właśnie na tej małej szybce. Całość dla zainteresowanych 360pln (podobno w promocji bo przy uzgodnieniu przez telefon fachowiec źle zrozumiał i myślał, że to C-max), folia Global.
Pozdrawiam
Pozdro

Ostatnio edytowane przez kolo100 ; 24-03-2012 o 21:01
kolo100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.