Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-03-2012, 19:25   #1
kkkuba
ford::beginner
 
Imię: Bohdan
Zarejestrowany: 17-12-2010
Skąd: Gdańsk
Model: S-max
Silnik: 2000 diesel
Rocznik: 2010
Postów: 10
Angry Sprzęgło i dwumasa - gwarancja producenta

Od jakiegoś czasu słychać było chrobotanie i dziwne szmery dochodzące z wysprzęglonego sinika na biegu jałowym. Hałasy powtarzały się okresowo przy różnych pozycjach nogi na sprzęgle. Odczuwałem też dziwne wibracje silnika.
Jako ,że mam samochód na gwarancji postanowiłem dzisiaj odstawić auto do serwisu w celu zlokalizowania usterki i naprawy.
Po całym dniu w serwisie otrzymałem telefonicznie informację że sprzęgło , siłownik sprzęgła i koło zamachowe dwumasowe są do wymiany i NIE JEST TO USTERKA KTÓRA MOŻE BYC USUNIĘTA W RAMACH GWARANCJI !!!
jest to zużycie eksploatacyjne i nie podlega naprawie gwarancyjnej !!!
Jak usłyszałem ten werdykt to mi mowę odjęło.
Koszt naprawy w autoryzowanym serwisie po super rabatach 6.200,00 !!!!
Koledzy co mam robić ???
Jak bronić się przed FORDEM??
samochód ma osiemnaście miesięcy , a na liczniku 61.000 km .

kkkuba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2012, 19:38   #2
slashdotdash
ford::amateur
 
Avatar slashdotdash
 
Zarejestrowany: 20-08-2010
Skąd: Cierzpięty
Model: S-Max
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: Sprzęgło i dwumasa - gwarancja producenta

Hej. Miałem ten sam problem przy 80 tys. km. W Fordzie zaśpiewali coś koło 6.500 zł. Facet z obsługi, widać normalny i rozumny gość, powiedział mi że te same części, tego samego producenta mogę kupić sobie sam. Tak też zrobiłem, oddałem samochód do "zwykłego" serwisu i wyszło mi z robocizną 2700zł. Niestety nie wydaję mi się żebyś coś wskórał, jeśli chodzi o ujęcie tego w "gwarancję".
Pozdrawiam
__________________
a.ka
slashdotdash jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2012, 20:49   #3
Torusek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sprzęgło i dwumasa - gwarancja producenta

Cytat:
Napisał slashdotdash Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Niestety nie wydaję mi się żebyś coś wskórał, jeśli chodzi o ujęcie tego w "gwarancję".
Pozdrawiam
Tym bardziej wg mojej opinii gwarancja 12 za 89 zł jest tylko kolejnym pomysłem na wyłudzenie pieniędzy, bo skoro normalna gwarancja nie obejmuje tego typu naprawy w nowym samochodzie to już widzę jak Ford chętnie wykona taką naprawę w samochodzie np. 5 letnim.

a tak na marginesie zasięgnąłbym opinii na Twoim miejscu (np.powołał rzeczoznawcę, wykonał ekspertyzę) odnośnie
"normalnego zużycia części" za które masz zapłacić- tak przynajmniej ASO ucieka od naprawy, bo skoro taka jest gwarancja to lepiej olać te wszystkie przeglądy w ASO!
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2012, 21:09   #4
NIUTEK74
ford::advanced
 
Avatar NIUTEK74
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 12-03-2010
Skąd: Gleiwitz
Model: S-max Titanium 7 os
Silnik: 2,0 TDCI 143
Rocznik: 2007
Postów: 256
Domyślnie Odp: Sprzęgło i dwumasa - gwarancja producenta

Mnie wykonali taką naprawę w połowie grudnia za kilka dni moje auto ma 5 lat, bo gwarancja 12 nie jest udzielana przez forda tylko przez firmę ubezpieczeniową
NIUTEK74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2012, 21:32   #5
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Sprzęgło i dwumasa - gwarancja producenta

Dam taki przykład jeśli kupując nowy samochód w salonie z gwarancją 2-letnią na samochód i na przykład na 30 tys km.przebiegu , to czy w tej gwarancji jest szczegółowo wypisane jakie części nie podlegają tej gwarancji .?...
A jaką odpowiedzialność bierze ubezpieczyciel AUTO-CASCO . przecież po to się ubezpiecza że bez względu na to kto jest winny ubezpieczyciel wypłaca koszty szkody ( np; pęknieta szyba zarysowany samochód czy inne.
Przecież takie częsci nowe powinny wytrzymać co najmiej z 10-lat
.
Wiem że są firmy które zajmują się takimi sprawami - podobnie jest z ubezpieczeniami , może napisz do nich niech sie zajmą twoja sprawą . Często reklamuja się w TVN -TURBO. że z góry nie biorą żadnych pieniążków- po wnikliwym rozpoznaniu twojej sprawy i przedstawieniu jej tobie ty podejmujesz decyzję czy maja przejść do działania i przedstawiaja kosztorys tobie za usługę jeśli się zdecydujesz , jesli nie - bedziesz chociaż dokładnie wiedział jakie masz prawa nie ponosząc u nich tego rozpoznania sprawy kosztów .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2012, 07:09   #6
kuba_del
ford::average
 
Avatar kuba_del
 
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Delmenhorst
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 diesel 140KM
Rocznik: 2010/2011
Postów: 77
Domyślnie Odp: Sprzęgło i dwumasa - gwarancja producenta

jakby krecili nosem przy przebiegu ponad 100 tys km. albo wiecej to mozna byloby postarac sie zrozumiec ale 61000 przebiegu to chyba zarty sobie robia...ja myslalem ,ze 2 letnia gwarancja obejmuje cale auto,oczywiscie wiadomo ,ze niektore elementy sa objete roczna gwarancja itd. ale w takiej sytuacji to powinni przy sprzedazy auta dokladnie przedstawic warunki gwarancji to moze czlowiek by sie zastanowil nad zakupem,u mnie dzieki bogu zadnych powazniejeszych awarii nie bylo ale pewnie jak sie cos grubego popsuje to bede wsciekly jesli bede musial grube siano wywalic z wlasnej kieszeni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrowionkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kuba_del jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2012, 08:04   #7
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Sprzęgło i dwumasa - gwarancja producenta

No to pięknie ... nowy samochód ze śmiesznym przebiegiem i Ty masz "władować" w niego 6.200zł?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakbyś kupił 8 letni to jeszcze rozumiem,że zjeżdżony,że nie u nich brany/serwisowany,ale w tym przypadku???Szok,szok i jeszcze raz szok...dwumasa powinna 200kkm lekko wytrzymać przy normalnej jeździe moim zdaniem.
Masz silnik 140KM czy 163KM?
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2012, 09:27   #8
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Sprzęgło i dwumasa - gwarancja producenta

Panowie auta kupowane w naszych krajowych salonach to są chyba sprowadzane od producentów z CHIN .
Ja miałem sporo samochodów, ale wiem że takie smo aut kupione za Odrą w salonie jest często lepiej wypasione i dłużej pojeżdzi niż takie które u nas nabyliśmy w SALONIEGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Co z tego że u nas dają gwarancję na nowe auta jak jej należycie nie interpretują tylko trzeba się potem prowadzać po sądach czy pokazywać w TVN-Turbo te kwiatki i perturbacje z nimi .
TO nasze serwisy autoryzowane które za wszelką cenę chcą się wykrecić od odpowiedzialności lub zkroić .kolejnego naiwnego klienta który ciułał przez długie lata. Mam syna który od 5 lat pracuje w dużym łódzkim serwisie , również twierdzi że nowego samochodu nie kupił by w Polsce bo są znaczne różnice.
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2012, 09:48   #9
salans
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-09-2011
Skąd: Bruksela
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI 136 KM
Rocznik: 2011
Postów: 11
Domyślnie Odp: Sprzęgło i dwumasa - gwarancja producenta

Cytat:
Napisał eclipse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie auta kupowane w naszych krajowych salonach to są chyba sprowadzane od producentów z CHIN .
Ja miałem sporo samochodów, ale wiem że takie smo aut kupione za Odrą w salonie jest często lepiej wypasione i dłużej pojeżdzi niż takie które u nas nabyliśmy w
Mam syna który od 5 lat pracuje w dużym łódzkim serwisie , również twierdzi że nowego samochodu nie kupił by w Polsce bo są znaczne różnice.
ej no bez przesady z tą różnicą w jakości, myślisz, że robotnikowi w fabryce na taśmie instruują, "ten dla Niemiaszka, więc się staraj, a ten dla Polaka, wiec nie dokręcaj dobrze śrub albo nalej wody na radio "

co do różnic w wyposażeniu:
Kupiłem Galaxy w Belgii,
2 litry za 136km w dieslu
parę dodatków
and wow, dostałem za darmo pakiet biznes (skóra, gps, elektryka, itp)
ale co z tego, że dostałem ten pakiet za darmo, skoro za całość z "super" rabatami i tak zapłaciłem 38.000€
za równowartość tego kupiłbym w PL to samo wyposażenie ale z mocniejszym silnikiem i pewnie jeszcze kasa by została...

według mnie różnicą są zarobki i ich wartość, łatwiej jest zapłacić więcej za bogatsze wyposażenie, ponieważ masz pieniądze, a nie wybór wakacje czy samochód czy jedzenie ...
salans jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2012, 10:12   #10
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Sprzęgło i dwumasa - gwarancja producenta

[QUOTE=
Kupiłem Galaxy w Belgii,
2 litry za 136km w dieslu
parę dodatków
and wow, dostałem za darmo pakiet biznes (skóra, gps, elektryka, itp)
ale co z tego, że dostałem ten pakiet za darmo, skoro za całość z "super" rabatami i tak zapłaciłem 38.000€
za równowartość tego kupiłbym w PL to samo wyposażenie ale z mocniejszym silnikiem i pewnie jeszcze kasa by została ...[/QUOTE]
2 litry za136km w dieslu parę dodatków ( masz na myśli te 4 KM WIĘCEJ?...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Te parę dodatków to jest to to samo co u nas bo to standard wyposarzenia - napewno nie dostałeś bardziej okrojonej wersji - wręcz przeciwnie dostałeś GRATIS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za który u nas sporo sie płaci .
Krótka piłkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ile razy od nowości ci się popsuł jesli tak to czy robili to w ramach gwarancji.? czy musiałeś wybulić słono 100 % z zakładką za naprawę gwarancyjną .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.