Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2010, 08:01   #11
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Matko Boska, Jester czy Ty naprawdę nie umiesz czytać. Przecież Ci napisałem, że prostownikiem ładujemy prądowo, a ty w koło macieju. Albo nie umiesz komuś przyznać racji, albo ja nie wiem coś Ty za gościu.

Proponuję Ci trochę zainteresować się tematem, ale nie na forach, gdzie ludzie piszą o tym co zmierzyli przy zapoalonym silniku, tylko popytaj w Centrze lub u producentów prostowników. Później wróć tutaj. Ja już się poddaję w tej dyskusji...

Dodam jeszcze tylko, że większość schematów prostowników, które były prezentowane w czasopismach typu: Elektronika Praktyczna itp. miały napięcie ładowania do 16 V - ciekawę czemu...

maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 08:44   #12
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam jeszcze tylko, że większość schematów prostowników, które były prezentowane w czasopismach typu: Elektronika Praktyczna itp. miały napięcie ładowania do 16 V - ciekawe czemu...
Wyższe napięcie służy do wytworzenia odpowiedniej różnicy potencjałów do uzyskania odpowiedniego PRĄDU ładowania. Jak ktoś ma życzenie szybko naładować akumulator prądem powiedzmy 30-40A to potrzebne jest mu wyższe napięcie. Nie zmienia to faktu, że akumulator jest baterią ogniw chemicznych i procesy elektrochemiczne oraz budowa określają napięcie nominalne na 12V a robocze do ok 14V. Możesz mi wierzyć albo nie, ale 16V powoduje uszkodzenie akumulatora. Jeśli uważasz, że tak jest dobrze to twoja sprawa, ale nie wprowadzaj ludzi w błąd. I nie pisz, że w aucie akumulator ładuje się napięciem, a z prostownika prądem.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 09:42   #13
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Różnica potencjałów...prąd ładowania - widzę, że czytasz Wikipedię, ale bez zoruzmienia :-)

Kończę temat. Ci, którzy nie wiedzą, czy komu wierzyć, proponuję zadzwonić tutaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - tylko trzeba rozmawiać z działem elektrotechniki, bo koles na infolinii plecie te same bzdety.

Zadzwoń, zapytaj, potem pogadamy...
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 11:06   #14
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Nie, nie czytam Wikipedii w tym temacie. Szeroką wiedzę inżynierską zdobyłem na studiach. Trudno ci uwierzyć, że możesz nie mieć racji (a raczej ci, na których się powołujesz). Nie zdajesz sobie sprawy ze zjawisk zachodzących w baterii ogniw. Mylisz skutek z przyczyną. Dokształć się to pogadamy...
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 12:24   #15
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Jesteś bezkompromisowy - zaczynam Cię lubić:-) za swoją upartość:-)
Widzę, że nie zrozumiałeś mojego skrótu myślowego, zatem rozwinę:
1. Prostownik to duży prąd i niskie napięcie (w koncowej fazie prąd spada, a napięcie rośnie, ale to pod koniec ładowania)
2. W samochodzie: wyższe napięcie (do 14,4) i niski prąd, a wszystko po to, aby AKU nie gazował i stracił elektrolitu po jednej dłuższej trasie.

Z mojej strony temat zamykam, bowiem nie widzę godnego przeciwniki to merytorycznej dyskusji. Też kończylem studia, ale nie opieram się na tym co mnie nauczyli parę lat temu, ale staram się swoją wiedzę wciaż odnawiać zgodnie z zachodzącymi zmianami w technice i empirycznie ją sprawdzać.
Ale niech Ci będzie: mylę się ja, producent akumulatorów i prostowników/ładowarek...wszyscy jesteśmy tłumoki :-) - dobrze, że świat ma JESTERA :-)
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 12:46   #16
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Nie wiem jakie studia kończyłeś, ale chyba nie techniczne.
1. Prostownik to regulowany prąd i napięcie zależne od wymaganego prądu.
2. W samochodzie, podczas pracy silnika i przy sprawnym alternatorze oraz regulatorze napięcia napięcie jest stałe (pomijając obroty biegu jałowego gdzie prąd alternatora może być niewystarczający do zasilenia wszystkich odbiorników). Prąd ładowania i napięcie związane są prawem Ohma. Rezystancja wewnętrzna akumulatora zależy m.in. od jego zużycia i stopnia naładowania.
3. Rzeczywiście! W ciągu ostatnich kilku lat zaszły znaczące zmiany w procesach elektrochemicznych. Niesamowity rozwój nauki zmienił obowiązujące do tego czasu prawa. LOL
Dobrze, że czytasz strony producentów prostowników. Szkoda, że rozumiesz o co chodzi w temacie. Slogany to nie wiedza fachowa.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 14:24   #17
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Ha, Ha, Ha - a czy ja napisałem coś innego? Szkoda, że nie czytasz co zostało napisane wyżej, tylko tak wałkujemy w koło to samo. Nie jest źle, bo zostało jeszcze tylko przekonać Cię do tego kiedy 14,4 a kiedy 16V :-) I znowu dałem się sprowokować:-). Może kończmy te sprzeczki, bo autorowi chyba nie o to chodziło w tym temacie. Ty masz swoje zdanie, ja swoje, a inni niech wybiorą co dla Nich lepsze i koniec.
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 14:52   #18
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Napisałeś:
Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Prostownik to duży prąd i niskie napięcie (w koncowej fazie prąd spada, a napięcie rośnie, ale to pod koniec ładowania)
2. W samochodzie: wyższe napięcie (do 14,4) i niski prąd, a wszystko po to, aby AKU nie gazował i stracił elektrolitu po jednej dłuższej trasie.
Prostownik ma dawać MAŁY prąd - długie ładowanie powoduje odsiarczenie akumulatora.
Alternator i regulator zapewniają stałe napięcie - prąd ładowania słabego akumulatora jest DUŻY (szybkie wyrównanie potencjałów) i nie mu nie służy podobnie jak duża różnica potencjałów przy 16V z prostownika - przy słabym aku 5-7 V.
16V to potencjalna możliwość układów prostownika, a nie konieczność ładowania do takiego napięcia. Jeśli twoje auto może jechać 185 km/h to znaczy, że masz się z taką prędkością poruszać?
Zrozumiałeś o co chodzi?
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html

Ostatnio edytowane przez Jester ; 04-01-2010 o 14:55
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 16:29   #19
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Proszę moderatora o zamknięcie tematu.
Temat wyczerpany na samym początku: do TDCI stostujemy AKU zalecane przez producenta czyli 60Ah.

"Słabe aku 5-7V... "- to jest AKU na złom, a nie słabe:-)
"Prostownik ma dawać mały prąd..." - i AKU nalezy ładować 6 miesięcy
A tak BTW, to nigdzie nie napisałem, że masz walić 16V od samego początku. Do 16V się dochodzi pod koniec ładowania - ja naprawde nie wyraźnie piszę.

Zaczynam się zastanawiać co Ty za szkołę kończyłeś... Chyba zarządzanie i tam Cie nauczyli - nigdy się nie poddawaj nie przyznaj innym racji :-)
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2010, 20:47   #20
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Jaki akumulator do focusa II 1.6 TDCI

Jednak nie zrozumiałeś. Przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem: 5-7V to RÓŻNICA potencjałów. Duży prąd nie służy ogniwom. Mały prąd to pojedyncze ampery, a nie 200-300mA - to nie akumulatorki do radia czy zabawek 1,2V. Ładuj dalej swoje akumulatory do 16V i nie skarż się na forum.
Nie kończyłem zarządzania, a poważny kierunek dotyczący nowoczesnych technologi. Zdobyłem tam szeroką wiedzę techniczną - jak każdy inżynier i gruntownie poznałem swoją specjalność - jak każdy po 5 latach na politechnice.
Czym ty się pochwalisz? Dyplomem z filozofii? LOL
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.