Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2011, 22:41   #11
Rystar22
ford::average
 
Avatar Rystar22
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Unisław Pomorski
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał marco1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w ASO są w stanie to zrobić?
Nigdy nie korzystałem z usług ASO, więc nie moge wypowiadać się w tym temacie, Jednak przeczytałem wiele postów na temat "doświadzczenia" ASO ;-)

Cytat:
Napisał marco1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Elektryk ma w moim mieście naprawdę dobrą opinię. I uchodzi za dobrego fachowca.
Jeśli elektryk w Twoim mieście ma dobra opinię to może powinineś mu zaufać. Po co jeździć do ASO i wydawac brube pieniądzę ?

__________________
Wykształcenie nie piwo. Nie musi być pełne

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 19-01-2011 o 01:33 Powód: Regulamin pkt21
Rystar22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2011, 22:47   #12
marco1980
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dębno, zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 185
Domyślnie Odp: poduszki powietrzne - ciągle świeci kontrolka

Cytat:
Napisał Rystar22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli elektryk w Twoim mieście ma dobra opinię to może powinineś mu zaufać. Po co jeździć do ASO i wydawac brube pieniądzę ?

Tylko powiedział, że nie jest pewny, ale może chodzić o sensor. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdyby powiedział to sensor, nie musiałbym tego potwierdzać. A tak?
marco1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2011, 22:51   #13
Rystar22
ford::average
 
Avatar Rystar22
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Unisław Pomorski
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 149
Domyślnie

"A tak" masz niezły znak zapytania. Musisz wybrać elektryka w Twoim mieście, albo podjechac do ASO-wybór należy do Ciebie. Jeśli chodzi o mnie to najpierw wybrałbym elektryka.

Jeśli masz niedaleko miasta Bydgoszcz to moge polecić Ci mechanika, który ogarnie temat.
__________________
Wykształcenie nie piwo. Nie musi być pełne

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 19-01-2011 o 01:34 Powód: Regulamin pkt21
Rystar22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 13:13   #14
marco1980
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dębno, zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 185
Domyślnie Odp: poduszki powietrzne - ciągle świeci kontrolka

Cytat:
Napisał moons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Równie dobrze może być fotel z innego auta, tylko poduszka nie podłączona albo fotel może być od wersji bez poduszki. Sprawdź znaczek powinien być gdzieś na fotelu. Ewentualnie można na dole rozpiąć tapicerkę i wsunąć rękę pod tapicerkę, ciasno strasznie ale jakoś tam się da. A ASO już Ci mówiłem co masz z nim zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam

Auto ma na tapicerce wszywkę airbag (lewy i prawy fotel ma taką samą wszywkę i na wysokości 3/4 fotela po d tapicerką wyczuć można twardy plastik tak jakby kształt kratki. Więc fotel jest oryginalny, ale czy w środku jest poduszka to dalej nie mam pewności.
marco1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 13:40   #15
Yaropi
ford::beginner
 
Avatar Yaropi
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 10-11-2007
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Model: Focus
Silnik: 1.8 16V Zetec E
Rocznik: 1999
Postów: 20
Domyślnie Odp: poduszki powietrzne - ciągle świeci kontrolka

Cytat:
Napisał moons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Całkiem możliwa awaria złącza pod fotelem, wystarczy je rozpiąć przeczyścić i spiąć
Dokładnie. Może usterka banalna ale to może być przyczyną Twoich problemów. Warto sprawdzić, to nie zajmuje wiele czasu..
U mnie też kiedyś zapalała się kontrolka poduszek i okazało się że wtyczka była luźna. Wystarczyło ją mocniej wcisnąć i wszystko ok.
Pozdrawiam
__________________
"Spójrz mi prosto w reflektory i obiecaj, że mnie nie zabijesz..."
Yaropi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 13:47   #16
marco1980
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dębno, zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 185
Domyślnie Odp: poduszki powietrzne - ciągle świeci kontrolka

Cytat:
Napisał Yaropi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie. Może usterka banalna ale to może być przyczyną Twoich problemów. Warto sprawdzić, to nie zajmuje wiele czasu..
U mnie też kiedyś zapalała się kontrolka poduszek i okazało się że wtyczka była luźna. Wystarczyło ją mocniej wcisnąć i wszystko ok.
Pozdrawiam
Ja się na tym nie znam i bawić się nie będę. Było auto u blacharza (powiedział, że wszystko ok), elektryk też nie dał rady. Więc szczerze wątpię, że to o taką błahą sprawę chodzi. Ale dzięki.
marco1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 14:36   #17
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: poduszki powietrzne - ciągle świeci kontrolka

Cytat:
Napisał marco1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja się na tym nie znam i bawić się nie będę. Było auto u blacharza (powiedział, że wszystko ok), elektryk też nie dał rady. Więc szczerze wątpię, że to o taką błahą sprawę chodzi. Ale dzięki.
Twoja sprawa, chcesz zabulić nie ma problemu. Ale samo auto Ci podpowiada co mu dolega. O elektryku już pisałem, słaby fachowiec skoro nawet nie sprawdził/nie widział co oznacza mruganie kontrolki kodem błyskowym. Sprawdziłeś poduszkę w fotelu i okazało się że raczej jest O.K. Zostało Ci rozpięcie złącza pod fotelem, ewentualne pryśniecie jakimś WD i spięcie na nowo złącza. Zajmuje to dwie minuty a zrobić można nawet na parkingu pod blokiem.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2011, 16:57   #18
marco1980
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dębno, zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 185
Domyślnie Odp: poduszki powietrzne - ciągle świeci kontrolka

Cytat:
Napisał moons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twoja sprawa, chcesz zabulić nie ma problemu. Ale samo auto Ci podpowiada co mu dolega. O elektryku już pisałem, słaby fachowiec skoro nawet nie sprawdził/nie widział co oznacza mruganie kontrolki kodem błyskowym. Sprawdziłeś poduszkę w fotelu i okazało się że raczej jest O.K. Zostało Ci rozpięcie złącza pod fotelem, ewentualne pryśniecie jakimś WD i spięcie na nowo złącza. Zajmuje to dwie minuty a zrobić można nawet na parkingu pod blokiem.
Pozdrawiam
Dobra jutro zobaczę.
marco1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2011, 13:56   #19
marco1980
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-12-2010
Skąd: Dębno, zachodniopomorskie
Model: Focus
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 185
Domyślnie Odp: poduszki powietrzne - ciągle świeci kontrolka

Cytat:
Napisał moons Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Twoja sprawa, chcesz zabulić nie ma problemu. Ale samo auto Ci podpowiada co mu dolega. O elektryku już pisałem, słaby fachowiec skoro nawet nie sprawdził/nie widział co oznacza mruganie kontrolki kodem błyskowym. Sprawdziłeś poduszkę w fotelu i okazało się że raczej jest O.K. Zostało Ci rozpięcie złącza pod fotelem, ewentualne pryśniecie jakimś WD i spięcie na nowo złącza. Zajmuje to dwie minuty a zrobić można nawet na parkingu pod blokiem.
Pozdrawiam

To raczej nie kostka. Rozpiąłem złącze pod fotelem i nadal kontrolka świeci. Tylko jakby inaczej. Raz, dłuższa przerwa i znowu trzy razy. I powtarza ten proces 4-5 razy i zapala się na stałe.

Elektryk zaproponował, że by zrobić połączenie wywalając kostkę. Decydować się na to?

Ostatnio edytowane przez marco1980 ; 17-01-2011 o 14:01
marco1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2011, 19:49   #20
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: poduszki powietrzne - ciągle świeci kontrolka

Wydaje się jednak że to wina złącza. Bo teraz Ci przeszło na obwód napinacza. O ile to są faktycznie 4 mrugnięcia. Ominięcie złącza to już ostateczność. Można na próbę zrobić obejście złącza i zobaczyć czy wtedy wystąpią błędy. Sorry że jeszcze raz ale zmień elektryka. No chyba że Ci się całkiem rozleciało złącze ale przecież wystarczy jakimś preparatem do elektryki prysnąć i złącze będzie jak nowe. Żeby tego niby fachowiec nie potrafił. Wystarczy kilka razy spiąć i rozpiąć złącze a praktycznie samo się oczyści. Naprawdę szkoda że nie znasz błędu z kompa bo to by ułatwiło stanowczo diagnozę a tak to robota po omacku.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.